Skocz do zawartości

Tani filtr cls svbony


Maro21

Rekomendowane odpowiedzi

Szukałem taniego filtra cls w rozmiarze 2 cali do testów z canonem 6d . Astronomik cls  clip on daje trudną do usunięcia ramkę na górze i na dole . Najtańszy był ten https://pl.aliexpress.com/item/32809554913.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.42a1591arcO1nF&ad_pvid=2020022811044016008849247240400007288391&s=p 

W marcu zapłaciłem ok 146 zł . Testowałem z ts65q , na eq6 bez guidingu 6x60s iso 3200 ( będzie też  większa wersja 180 s x 20 z iso 1600 ) , bez klatek  kalibracyjnych(  , z lekkim cropem.

wykres cls.jpg.ff95eeeb83df8d995b5a818159364421.jpg

amera60 copy.jpg

  • Lubię 4
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj gdybym miał kasę na drogiego idasa , zapewne nie bawiłbym się z tanią chinszczyzną .Dodatkowo nie wiedziałem jak matryca ff będzie współpracowała ze złączkami ,które mają przelot 37mm . Niestety zakup  astronomika cls wyczerpał mnie finansowo . Nie zajmuję się testami , porównaniami . Chciałem jedynie przedstawić w praktyce budźetowy filtr  .

Filtry FF astronomika  są zupełnie inaczej montowane niż do APSC i dają wg mojego doświadczenia linijną winietę na górze i na dole kadru.

Co do numerków to wykres pobrałem z tej strony https://www.svbony.com/cls-filter#F9155D

zapewne pokazują procent transmisji widma .

Niebo to słaba 4 wg Bortle'a. Bez filtra zbieranie rgb w tym miejscu jest bezcelowe .

Pętla Łabędzia 2 x3 min z guidingiem

pętla copy.jpg

Edytowane przez Maro21
  • Lubię 4
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pojedyncze klatki mało mówią, nawet jak się doda jakiś opis nieba. Wstawisz taki sam kadr bez filtra? A najlepiej 2 rawy.

Sam robię czasami zdjęcia z Krakowa, z okna i jakieś jaśniejsze rzeczy da się wyłuskać, tak, że po prostu są i je widać na zdjęciu, natomiast czekam jak dojdzie mi filtr L-Pro Optolonga do FF i ciekawi mnie co z tego wyjdzie :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Paniki napisał:

Tam są procenty wycinania.

Czyli przy "6" jest 6%, gdzie charakterystyka praktycznie pokazuje, że tłumione jest wszystko, a przy "4" jest 4%, gdzie charakterystyka pokazuje, że prawie wszystko filtr puszcza? ;)

Może jednak to konkretne długości fali - liczyłem, że znajdę ich wartości z komentarzem, żeby nie trzeba wysilać głowy, gdzie świecą latarnie i jakie jest realne tłumienie w tym zakresie bo jako budżetowa pokrywka mógłby być przydatny.

 

@Maro21

Sporo firm i tak zamawia w tej samej fabryce więc nie sugerowałbym, że niższa cena od razu gorsza kategoria. Sam używam jednego UV/IR cut Svbony i nie odnotowałem zauważalnej różnicy w stosunku do Baadera mimo 4x niższej ceny, jednak to mniej "skomplikowany" filtr. To chyba o tym filtrze https://star-hunter.ru/en/svbony-cls-clip-filter-review/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Paniki napisał:

Takie pojedyncze klatki mało mówią, nawet jak się doda jakiś opis nieba. Wstawisz taki sam kadr bez filtra? A najlepiej 2 rawy.

Sam robię czasami zdjęcia z Krakowa, z okna i jakieś jaśniejsze rzeczy da się wyłuskać, tak, że po prostu są i je widać na zdjęciu, natomiast czekam jak dojdzie mi filtr L-Pro Optolonga do FF i ciekawi mnie co z tego wyjdzie :)

serio w 8 minut rejestrujesz ngc7000 , w Bieszczadach pewnie tak . niestety nie wstawię porównawczych kadrów bez filtra bo ich nie mam , za to fotografuję w tym miejscu od lat i rgb bez filtów to strata czasu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 2 lata później...

Witam chciałbym zapytać, o wasze zdanie odnośnie filtrów LP.

Co można polecić, ale by jak najmniej filtr ingerował w barwę obiektu i gwiazd.

I wiadomo cena, nie mówię tu o filtrach typu IDAS co kosztują duże pieniądze.

Taki filtr pod Canona modyfikowanego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, dobrychemik napisał(a):

Tak, Triband RGB jest przewidziany jako uniwersalny filtr pod kiepskie niebo. Coś w stylu Optolonga L-Pro. Mam oba i jeszcze nie zdecydowałem który dla mnie lepszy.

Ok to już mam jakiś, punkt zaczepienia bo jak przeglądałem filmy na yt recenzje itp.. Okazało się że że np. Astronomik CLS chyba nie jest, aż tej super jak na początku myślałem.

Może się mylę, ale dziękuję bo już mam nad czym myśleć co było by dobre pod mojego Canona 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.