Skocz do zawartości
  • 0

Kamerka używana(Może też być nowa) do 1500 zł


BlackBourn

Pytanie

Witam serdecznie, tak jak w tytule poszukuje takowej kamerki, zamierzam się zajmować najpierw planetami i dsami. Może być B/W z tym że słyszałem informacje że teraz w czułości nie ma takiej różnicy między b/w a color. ktoś coś wie na ten temat? 

Zastanawiałem się nad ZWO asi 290 mm lub ZWO asi 385 MC(Używane oczywiście) no chyba że ktoś zna lepsze propozycje 

Edytowane przez BlackBourn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
9 godzin temu, BlackBourn napisał:

Witam serdecznie, tak jak w tytule poszukuje takowej kamerki, zamierzam się zajmować najpierw planetami i dsami. Może być B/W z tym że słyszałem informacje że teraz w czułości nie ma takiej różnicy między b/w a color. ktoś coś wie na ten temat? 

Zastanawiałem się nad ZWO asi 290 mm lub ZWO asi 385 MC(Używane oczywiście) no chyba że ktoś zna lepsze propozycje 

Dokładnie tak jak napisał @HAMAL

Kam

- US - niechłodzona kamera począwszy od ASI 120MC (MC czyli kolor - no chyba, że faktycznie lubisz mono); jej tani klon z AliExpress czyli T7C lub np. ASI 224MC

- DS - chyba każda dowolna chłodzona kamera z czego chyba najbardziej sztandarową jest ASI 1600 MM Pro

 

Sam mam do US ASI 224MC, natomiast do DS i innych obiektów modyfikowane: DSLR (Canon EOS 1100d) oraz zwykłego EOS 800d. To dla osób początkujących do jakich się zaliczam chyba na początek najlepsza konfiguracja. DSLR do DS-ów jest stosunkowo prostym i niewymagającym sprzętem, pomimo oczywiście licznych wad (czułość matrycy, szumy).

 

Nie za bardzo rozumiem tylko dlaczego chciałbyś tak łatwo rezygnować z koloru i wszystko Ci jedno. Kamera mono na początek to trochę nietrafiony pomysł moim zdaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
6 minut temu, lemarc napisał:

Kamerki kolorowe mają z natury słabszą rozdzielczość niż cz/b. co ma istotne znaczenie w fotografii planetarnej.

Oczywiście i pewnie docelowo sam przesiądę się na mono + koło z filtrami RGB, ale wydaje mi się, że dla kolegi, który rozpoczyna przygodę z astrofotografią bardziej zjadliwe będzie obsługiwanie koloru na początku.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
  • 0

Zakładam że tak jak ja dopiero zaczynasz astrofoto więc może kup asi 120 lub 178 i próbuj planetarnego foto, a jak złapiesz bakcyla i doświadczenie to sam będziesz wiedział co chcesz dalej fotografować i czym. Ps pytanie jaki masz montaż 

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Sytuacja wygląda tak, Ja już nie taki nowy w astrografii, wiem co i jak z czym się je tylko na ogól pieniędzy nie miałem(lub chęci) by inwestować. 

Co do zakupu kamerki bez chłodzenia to pomyślałem że w sumie mam dwie ręce, wiedzę i chęć to czemu by samemu nie ruszyć takiego tematu? Przy okazji nowy post by wpadł do kategorii ATM :D.

Teleskop mak 127 + eq 3-2, napęd planuje w najbliższym czasie kupić 

Tak wiem że ten teleskop się do dsów nie nadaje, ale za jakiś czas myślę że zawita drugi kompan dla maka 127 ;)

Jestem świadomy jak działa wyciąganie kolorów w przypadku b/w, obsługa programów do stackowania, obróbka materiału. Dużo doświadczenia zdobyłem mając okazje pracować z canonen 700d wpiętym do maka lub po prostu bawiąc sie webcamami. 

Dla mnie problemem jest nie to jaki sprzęt mnie interesuje, a to jaki wybrać, wiem że fajnie by było jakby w ir łapał, ale jedyną rzeczą która mnie odstrasza/hamuje to problemy o których producent nie powie ci głośno czyli: Amp glow, SNR

 

Edytowane przez BlackBourn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.