Skocz do zawartości

NGC 7635 - bicolor


isset

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, wrzucam swój pierwszy bicolor. ED80, QHY9, HEQ5, Ha Baader, OIII Optolong.

Ha - 55x10min
OIII - 58x10min

OIII z Warszawy dawał paskudny gradient, pod ciemnym niebem już było dużo lepiej.

 

Obrabiałem według tego tutoriala: https://www.lightvortexastronomy.com/tutorial-narrowband-bicolour-palette-combinations.html

Zastosowałem kombinację:

R/K: HA
G: (0.4*HA)+(0.6*OIII)
B: OIII

 

I jestem rozczarowany, bo na klatkach Ha było mnóstwo sygnału i wziął i zniknął.

 

Dla chętnych stack Ha i OIII, skalibrowane: https://drive.google.com/file/d/1ESiBlPgo_E4v4TGMB7_Av8SMaXvF749I/view?usp=sharing

NGC_7635.jpg

  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malutko faktycznie tego sygnału, jakoś tak blado ogólnie no i gwiazdki wyprane z koloru całkowicie. Może spróbuj złożyć kolor (bikolor) by było ładnie kolorowo, bez ciągnięcia na maxa (by uzyskać coś ala RGB, nawet jak mgławice będą słabiutkie) i dodaj L potem (np Ha, lub z domieszką tlenu) by wzmocnić sygnał. 

Walcz Pan, materiału masz sporo także jest w czym rzeźbić :)

Aha polecam również dłuższe klatki tlenu, nawet 20min, będzie go więcej.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po zdjeciu gradientow tlenu jest jak na lekarstwo.

obraz.thumb.png.92b5ae5ec61cbf1179944901ebd54d7f.png

 

przyznaj sie, ze nie przygotowałes sie z okolicznych obiektów :)

zobacz jak zachowuje sie Twoj tlen w PG rogu..... warto wycelowac w ta mgłąwice!

 

Chyba czegoś nie rozumiem....Po co od tlenu odjąć wodór?????

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Tayson napisał:

Chyba czegoś nie rozumiem....Po co od tlenu odjąć wodór?????

 

OK. W mojej bardzo krótkiej przygodzie z astrofotografią było kilka obiektów, w których tlen wyraźnie oddzielał się od wodoru, co było widać jako niebieskawą chmurę po złożeniu RGB. Tak jest np. w przypadku Crescent czy Veil. Odjąłem wodór od tlenu żeby zobaczyć, czy w wyniku tego zobaczę takie obszary wokół tego obiektu. Jeśli na wynikowym obrazie byłoby takie obszary widać, to powinny być też widoczne jako niebieskawe chmurki na RGB. Ponieważ ich nie było, stało się dla mnie jasne, że ewentualna obecność tlenu będzie jedynie widoczna jako zmiana sumarycznego koloru. Takie były moje intencje Wysoki Sądzie.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.