Skocz do zawartości

Bawimy się materiałem.


_Spirit_

Rekomendowane odpowiedzi

Crescent z okolicznym wodorem przez duobanda: https://we.tl/t-p9aTxmZtz6

I trochę info:

Equipment:
Scope: GSO 8" f/4 with 2" moonlight autofocuser, flocked
Coma corrector: TS GPU
Mount: EQ6-R
Camera: Nikon D750 mod
Guide scope: ZWO 280/60
Guide camera: ZWO ASI 120MC-S
Filter: Antlia ALP-T / Baader UV/IR Cut

 

Acquisition:
Location: central Poland, Bortle 5/6
Lights:
- ALP-T: 130x300s ISO 400
- Baader UV/IR Cut: 33x90s ISO 400
Darks: none
Flats: x70
Bias: x50

 

Total integration time: 11h 39min

  • Dziękuję 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, _Spirit_ napisał:

Wiedziałem że użycie ABE w Pixie to słaby pomysł.

 

Przy swoim podejściu też użyłem ABE, tyle że rogi przyciąłem. Wiem, że nie wykonał idealnej roboty bo rozjaśnił lewy dolny róg za mocno, ale nie miałem lepszego pomysłu na gradienty w kadrze wypchanym wodorem po same krawędzie.

 

Generalnie ta tuba + matryca FF to bardzo słaby pomysł, więc myślę, że rogi można z góry skazać na ciachanie.

 

Myślę, że kolejne klatki przez duobanda będę palił po 10 min bo ten tlen strasznie poszarpany przez szum wychodzi. Może dłuższa ekspozycja coś poprawi w tej kwestii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, _Spirit_ napisał:

Przecież gwiazdki wyszły w miarę proste.

 

Jak dla mnie winieta zbija zbyt dużo sygnału po samych rogach w stosunku do reszty kadru, a i gwiazdki się trochę rozjeżdżają. Ponadto na górze zawsze wyłazi jakiś ciemny pas z zielonym color castem. Osobiście wolę się tego po prostu pozbyć, choć ten crop zwykle nie jest zbyt duży. Finalne zdjęcie i tak wychodzi sporo większe niż aps-c.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M92 z Esprita 100ED i ASI533 po stackowaniu w Pixie i po zdjęciu gradientu: https://we.tl/t-rm1SdbVKqG Link będzie aktywny przez 7 dni.

Ciekaw jestem Waszych kolorów gwiazd. U mnie wyszedł żółtawo - niebieski bicolor ;-)

 

Moja wersja robocza:

 

image.png.288fe68f32dc05a03656a0abff20e258.png

Edytowane przez apolkowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.06.2022 o 16:15, apolkowski napisał:

M92 z Esprita 100ED i ASI533 po stackowaniu w Pixie i po zdjęciu gradientu: https://we.tl/t-rm1SdbVKqG Link będzie aktywny przez 7 dni.

Ciekaw jestem Waszych kolorów gwiazd. U mnie wyszedł żółtawo - niebieski bicolor ;-)

 

Moja wersja robocza:

 

image.png.288fe68f32dc05a03656a0abff20e258.png

mnie wyszło tak

92_2a.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
4 godziny temu, Rosso napisał:

Cześć, podrzucam materiał M27. Dane techniczne: 6.5h w klatkach 5min.  SV550 APO, ASI071MC, OPTOLONG L-eNhance, HEQ5mod, ASIAIR+.

https://astromat.pl/stacki/m27_pix.tif

Z góry dięki za poświęcony czas na obróbkę.

 

image.thumb.png.f5dfe2471ff4563669d790b7d909b1de.pngAż się prosi zrobić z tego dwa kadry - na szeroko i sam środek.

  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Tuvoc napisał:

image.thumb.png.f5dfe2471ff4563669d790b7d909b1de.pngAż się prosi zrobić z tego dwa kadry - na szeroko i sam środek.

Jak ty to tak wyciągnąłeś? Szok. Naucz mnie! :D A tak na poważnie, mógłbyś na przykład nagrać swoje workflow obróbki takiego materiału w wolnej chwili? Mi się nie udało nawet zbliżyć do takiego poziomu wyciągnięcia "cukierka"

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Rosso napisał:

Jak ty to tak wyciągnąłeś? Szok. Naucz mnie! :D A tak na poważnie, mógłbyś na przykład nagrać swoje workflow obróbki takiego materiału w wolnej chwili? Mi się nie udało nawet zbliżyć do takiego poziomu wyciągnięcia "cukierka"

E tam :) żadna sztuka. Czekam aż kolega @_Spirit_ do tego przysiadzie. Wtedy wyskoczysz z kapci.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to moje wypociny w takim razie. Obiekt jest faktycznie niewdzięczny. Jak już zacznie nam się pojawiać ta zewnętrzna cukierkowa część mgławicy (nazwałbym to papierkiem od cukierka) to strasznie ciężko sensownie wkomponować ją w tło. Zazwyczaj widzę jakby była na siłę wklejona.

 

Image17a.png.5b25a25bb9ac30a37249e5333f0e123b.png

  • Lubię 4
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.06.2022 o 09:18, Rosso napisał:

Cześć, podrzucam materiał M27. Dane techniczne: 6.5h w klatkach 5min.  SV550 APO, ASI071MC, OPTOLONG L-eNhance, HEQ5mod, ASIAIR+.

https://astromat.pl/stacki/m27_pix.tif

Z góry dięki za poświęcony czas na obróbkę.

 

 

m27_pix.jpg

  • Lubię 2
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, beny napisał:

DWB-192

Dzięki @beny

Może przegięte ale od tego jest ten wątek - bawimy się materiałem. Całemu procesowi towarzyszyła muzyka "szamańska" ;)

 

 

5resize_fl_beny_Ha.jpg

 

na cropie 1,5 -2 metry do tyłu i mamy mgławicę "Pawie Pióro" :)

5resize_fl_beny_Ha_cr.thumb.jpg.11bbb7c2c1f074865fb045092d00951d.jpg

Edytowane przez _Spirit_
  • Lubię 1
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, _Spirit_ napisał:

Dzięki @beny

Może przegięte ale od tego jest ten wątek - bawimy się materiałem. Całemu procesowi towarzyszyła muzyka "szamańska" ;)

 

 

5resize_fl_beny_Ha.jpg

 

na cropie 1,5 -2 metry do tyłu i mamy mgławicę "Pawie Pióro" :)

5resize_fl_beny_Ha_cr.thumb.jpg.11bbb7c2c1f074865fb045092d00951d.jpg

Aleś pozamiatał!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się pobawiłem swoim materiałem :haha: U Spirita więcej detalu, ale i tak fajnie było się uczyć tego choćby kolorowania :D Na razie mam dość tego materiału. DWB192, do zobaczenia przy paleniu RGB!
 

fourth_final_rescaled.thumb.jpg.c01e15e960b5148dfeaa9296c8501d87.jpg

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.