Skocz do zawartości

VDB 154 w Cefeuszu


kubaman

Rekomendowane odpowiedzi

20 godzin temu, kubaman napisał:

Chochlik - poprawiłem. 

 

I teraz już wiem co i jak. :)

Geometrycznie bez zarzutu. W sumie wszystko fajnie. Mnie jednak brakuje światła i saturacji. A wydaje mi się, że z takiej ilości materiału można wycisnąć nieco bardziej plastyczny obraz. Pozwolisz?... ;)

 

1635845458_VDB154_SH2-150.jpg.1028fc522e3a4e52b627a5a627246d99.jpg

Edytowane przez diver
  • Lubię 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście :)Tylko że to jest niezwykle delikatna pyłowo gazowa struktura, taki kontrast z czarnymi kleksami tła nie jest moim zdaniem odzwierciedleniem tego co tam faktycznie się znajduje. Jestem zwolennikiem subtelności. 

Edytowane przez kubaman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Preferuję delikatną obróbkę w tym wypadku. Kubaman Twoje berdziej mi leży :)

Masz bardzo dobrą północ aby ten obiekt robić w styczniu. Ja wogóle o Cefeuszu nie myślę od września co roku. Dotyczy to praktycznie wszystkich miejsc do których jeździłem do tej pory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Tayson napisał:

Interesujący kadr, gwiazdeczki po resize miłe w odbiorze.

Jedyne co przyciag moj wzrok in minus, to niesymetryczne halo.

No właśnie jak to jest z tym halo.. Na każdym zdjęciu im dalej od osi optycznej tym bardziej niesymetryczne halo, tego się chyba nie da uniknąć bo to charakterystyka optyki. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kubaman napisał:

No właśnie jak to jest z tym halo.. Na każdym zdjęciu im dalej od osi optycznej tym bardziej niesymetryczne halo, tego się chyba nie da uniknąć bo to charakterystyka optyki. 

 

Masz tu chyba podobny efekt do mojego tylko mniej widoczny..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, kubaman napisał:

Efekt jest zawsze, różnica jest taka że u Ciebie są refleksy które świadczą o problemie z kolimacją. Ale halo i ich asymetrii im dalej od osi chyba nie da się w reflektorze uniknąć. 

Oddaje swój do kolimacji i sprawdzenia tu: http://www.fernrohr-service.de, zobaczymy co Wolfgang znajdzie. ;)

Edytowane przez Lynx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, kubaman napisał:

Oczywiście :)Tylko że to jest niezwykle delikatna pyłowo gazowa struktura, taki kontrast z czarnymi kleksami tła nie jest moim zdaniem odzwierciedleniem tego co tam faktycznie się znajduje. Jestem zwolennikiem subtelności. 

 

Ja w sumie też. Ale jednak odrobinę dynamiki mi w Twojej obróbce zabrakło. I może trochę przesadziłem. Napisałeś "ciemno panie...", więc pomyślałem że może trochę "odwagi" Ci zabrakło i... odrobinę rozjaśniłem. :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.