Skocz do zawartości

m42 - moja bestia ze wschodu


orlen

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, dominiksito napisał:

Przy M42 to ten mod raczej nie jest kluczowy :) Odnośnie ostrości, to sprawdzałeś pojedyncze klatki w stakcu, czy aby na pewno w trakcie sesji powoli nie uciekała? 

kurczę faktycznie, nie dość, że z drugiej sesji wszystkie są nieostre to jeszcze z pierwszej nocy tez się coraz bardziej rozjeżdżała ostrość z każdą klatką.

muszę zobaczyć jak mogę wyciąg blokować.

Edytowane przez orlen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, orlen napisał:

kurczę faktycznie, nie dość, że z drugiej sesji wszystkie są nieostre to jeszcze z pierwszej nocy tez się coraz bardziej rozjeżdżała ostrość z każdą klatką.

muszę zobaczyć jak mogę wyciąg blokować.

 

Zawsze można spróbować zestackować tylko te zdjęcia z akceptowalną ostrością. Może ciągle wyjść cudeńko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tej ostrości, bo mogło być świetne zdjęcie. Wyciąg w TS65 raczej się sam nie wysuwa, ale to mogła być też kwestia rozszerzalności cieplnej - jeśli zacząłeś sesję zaraz po wyjęciu teleskopu z domu / auta, to on pewnie ponad godzinę osigał te ujemne temperatury i w tym czasie uciekała ostrość.

56 minut temu, dominiksito napisał:

Przy M42 to ten mod raczej nie jest kluczowy :)

Bez moda rzecz jasna M42 też widać i pyły w tle, ale jest ona taka niebieska i brakuje wodorowych pasm dookoła. Ogólnie brakuje jej bez moda połowy swojego wyglądu.

Edytowane przez MateuszW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, MateuszW napisał:

Szkoda tej ostrości, bo mogło być świetne zdjęcie. Wyciąg w TS65 raczej się sam nie wysuwa, ale to mogła być też kwestia rozszerzalności cieplnej - jeśli zacząłeś sesję zaraz po wyjęciu teleskopu z domu / auta, to on pewnie ponad godzinę osigał te ujemne temperatury i w tym czasie uciekała ostrość.

Bez moda rzecz jasna M42 też widać i pyły w tle, ale jest ona taka niebieska i brakuje wodorowych pasm dookoła. Ogólnie brakuje jej bez moda połowy swojego wyglądu.

Niestety tak było ,  myślałem że w refraktorze przy tej skali jest to pomijalne, ale tak czy siak wydaje mi się że mam problem z ostrzeniem z maską, druga sesję ostrzylem z maską na syriusza i z tej sesji właściwie od początku ostrość jest skopana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.