Skocz do zawartości

Orion z 70mm


Robson_g

Rekomendowane odpowiedzi

41 minut temu, Robson_g napisał:

No i pech chciał, że podświetlenie lunetki zaczęło gwałtownie siadać

Chowasz na parę minut do kieszeni i ogrzewasz ręką. Te pastylki zawsze siadają na mrozie.

 

42 minuty temu, Robson_g napisał:

zapomniałem w którym dokładnie miejscu ma znajdować się gwiazda

Masz oryginalną lunetkę ? tam trzy gwiazdki w tym polarna muszą być w środku linii i pośrodku trzech kresek (chyba że masz starą wersję to wg wskazań daty).

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepsze to niz nic!

 

Polecam pobawic sie w skaldanie setupu w domu, na spokojnie. Kazde gniazdko i kabelek warto opisac.

Gwarantuje, ze jak złozysz setup co najmniej 30x w dzien, to w nocy na pewno nic Cie nie zaskoczy.

 

Wypady na wariata, albo "jade testowac nowo zakupiony setup (skręcanie całości pierwszy raz w nocy)", to przynosza wiecej frustracji niz pożytku.

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Robson_g napisał:

Po ok godzinie, niestety pojawiły się na horyzoncie ostre światła.

Rolnik, rolnik, rolnik, pod rolnikiem ciągnik, na ciągniku rolnik worek ma.

W tym worku są buraki i choć chce rolnik w krzaki, nie może, bo w mieście buraków już skup trwa :D

 

Zdjęcia piękne!  Te szerokie kadry to z Sigmy 20mm f/1.4?

  • Dziękuję 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Darek_B napisał:

Chowasz na parę minut do kieszeni i ogrzewasz ręką. Te pastylki zawsze siadają na mrozie.

 

Masz oryginalną lunetkę ? tam trzy gwiazdki w tym polarna muszą być w środku linii i pośrodku trzech kresek (chyba że masz starą wersję to wg wskazań daty).

Lunetka oryginalna, ale mi chodziło o coś innegopost-27141-0-25842600-1379086195.jpg.cfa83a91f61c8425f71a2114dca574af.jpg:) 

Może nie wiesz, ale dla AT jest "specjalna" procedura ustawienia na GP (zdjęcie) :)

Dziwne, bo mi nigdy podświetlenie nie siadało. Na bank baterie były zużyte, bo w domu miałem to samo. Zaraz po włączeniu stopniowo powoli podświetlenie gasło. Wymieniłem baterie i już jest ok.

 

IMG_20210312_184223.jpg

Edytowane przez Robson_g
błąd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Tayson napisał:

Lepsze to niz nic!

 

Polecam pobawic sie w skaldanie setupu w domu, na spokojnie. Kazde gniazdko i kabelek warto opisac.

Gwarantuje, ze jak złozysz setup co najmniej 30x w dzien, to w nocy na pewno nic Cie nie zaskoczy.

 

Wypady na wariata, albo "jade testowac nowo zakupiony setup (skręcanie całości pierwszy raz w nocy)", to przynosza wiecej frustracji niz pożytku.

Niestety to prawda. I się od razu przyznam, że nigdy się w ten sposób nie przygotowuję. Idę na żywioł :)

Muszę wdrożyć procedury przygotowawcze, tym bardziej, że to dotyczy plenerów wyjazdowych :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bacHor napisał:

Gdzie robiłeś zdjęcia? Fajna miejscówka. Gdzieś koło Walcza? 

To okolice Wałcza. To są bardzo ciemne tereny.

Teraz buduję setup stacjonarny, przydomowy, ale z dzikich plenerów nie zrezygnuję, tym bardziej, że mam rzut beretem :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Robson_g napisał:

Tak więc pokazuję, co tam wyszło z tej nocki:

 

Bardzo fajnie rysuje ten obiektyw. Obróbka dała miły dla mojego oka efekt. Sądzę, że w ostatecznym rozrachunku powinieneś zaliczyć tę sesję do udanych. :)

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Behlur_Olderys napisał:

Na ostatnim zdjęciu widać światło zodiakalne, czy to tak mi się tylko w oczach mieni? :)

Tak. Zapomniałem to skomentować. 

Specjalnie na pamiątkę zrobiłem zdjęcie.  Na żywo pięknie to widać. 

Nawet podczas sesji zastanawiałem sie  jak by to było gdyby Orion znajdował się w blasku zodiakalnym i czy byłoby można go fotografowac. 

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Robson_g napisał:

Nawet podczas sesji zastanawiałem sie  jak by to było gdyby Orion znajdował się w blasku zodiakalnym i czy byłoby można go fotografowac

Orion jest w blasku Drogi Mlecznej więc byłoby bardzo trudno złapać na nim zodiakalne.

Nie bez przyczyny najlepiej go sfotografować wczesną wiosną i jesienią. Jest z dala od Drogi Mlecznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Darek_B napisał:

Orion jest w blasku Drogi Mlecznej więc byłoby bardzo trudno złapać na nim zodiakalne.

Nie bez przyczyny najlepiej go sfotografować wczesną wiosną i jesienią. Jest z dala od Drogi Mlecznej.

Darek, coś wyjątkowo nie możemy się zrozumieć w tym wątku :)

Światło zodiakalne jest kilka razy jaśniejsze od Drogi mlecznej, poza tym nie ma możliwości aby Orion znalazł się w jego blasku. To były tylko moje dywagacje. Coś w stylu co by było gdyby...:)

Często u siebie fotografowałem to zjawisko. Jak znajdę w swoich zbiorach to pokażę :)

 

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.