Skocz do zawartości

Coma Cluster (Abell 1656)


diver

Rekomendowane odpowiedzi

Tło może być nie za fajne. Coma chodzi teraz u mnie na kierunku żółtych lamp sodowych. Wystarczy lekkie zamglenie (a nawet bez) i mam to w tubie, pomimo używania dew shielda. Potężny gradient jest nie do uniknięcia. Alternatywą byłoby w ogóle się za to nie zabierać. ;)

Poniżej STF ze staka. Jest co wyrównywać, "odczyniać" i jakoś uciekać z tła. Nie żebym się tłumaczył, pokazuję po prostu jakie mam warunki akwizycji.

 

Autosave_stf.jpg.e0d5d32dfa1650b812ea1133f1b87595.jpg

 

Edytowane przez diver
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, wessel napisał:

Najpierw wyrównanie automatem w Pixie a potem Soft Color Gradient Removal z pakietu Astronomy Actions na Photoshopa i po bólu.

 

Przy takich gradientach ABE w PIX nie daje rady. Wyrównywałem w kilku sekwencjach kombinując z DBE. PS niestety nie posiadam. Ale rozumiem że jak się ma PS, to bólu nie ma. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ja tez fotografuję z miasta i to dwoma zestawami i jakoś cudem mi się to właśnie używając tych dwóch funkcji udaje....trze3ba tylko poobcinać wszystkie czarne krawędzie, bo algorytmy głupieją z czymś takim.

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, .zombi. napisał:

sztuczny lat

 

Masz na myśli sztuczny flat? ;)

 

8 minut temu, .zombi. napisał:

zapodaj surowy stack to zobaczymy co się da z tym zrobić

 

Jeżeli faktycznie chcesz się pobawić daj znać na priv, to wystawię Ci stacka.

 

5 minut temu, maciek z napisał:

Małymi krokami, z DBE powinno się wyrównać.

 

Tak właśnie czynię, ale to mozolna robota nie zawsze uwieńczona sukcesem.

 

A tak w ogóle to zamiast podziwiać najpiękniejszą gromadę galaktyk, zajmujecie się tłem. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Tayson napisał:

z jpg, crop, w fitswork 

 

Dzięki bardzo Tomek, ale w jaki naprawdę sposób te zabiegi poprawiły moje tło? Co w moim tle jest nie tak?

 

23 godziny temu, warpal napisał:

Kurcze, to tło jakieś takie nie za fajne.

 

Paweł, co jest nie tak w moim tle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.04.2021 o 01:23, diver napisał:

Ale ja pytałem serio.

W moim odbiorze niestety w finalnym zdjęciu tło, to było pierwsze co mi się rzuciło w oczy. 

Przy takim zagęszczeniu drobnych obiektów to przeszkadza (mnie przynajmniej).

Zrobiłem sobie takie porównanie - efekt obróbki i bez w wersji czarno-białej (poniżej zestawienie mniej więcej tego samego obszaru). I ta druga wersja jest dla mnie ciekawsza, bo mogę się skupić na tym o czym jest to zdjęcie.

Untitled-1.jpg.2c9812377e0b7c83d08a9916b0828696.jpg

 

Naprawdę lubię patrzeć na Twoje prace opatrzone solidnymi opisami, ale w tym wypadku po raz moje pierwsze wrażenie było takie, jakie było.

 

 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, warpal napisał:

W moim odbiorze niestety w finalnym zdjęciu tło, to było pierwsze co mi się rzuciło w oczy. 

Przy takim zagęszczeniu drobnych obiektów to przeszkadza (mnie przynajmniej).

Zrobiłem sobie takie porównanie - efekt obróbki i bez w wersji czarno-białej (poniżej zestawienie mniej więcej tego samego obszaru). I ta druga wersja jest dla mnie ciekawsza, bo mogę się skupić na tym o czym jest to zdjęcie.

 

Czyli jak dobrze zrozumiałem przeszkadza Ci brak słabych świateł, tła nawet, gdyby miałoby ono być nierówne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.