Skocz do zawartości

Lekki offtop o moim salonie


Przemek Majewski

Rekomendowane odpowiedzi

38 minut temu, Loxley napisał:

Najbardziej zainteresowała mnie "sztuczna gwiazda". Czyli wyprzedziłeś: Itera i inne Tokamaki i masz już patent na energię przyszłości? :thmbup: Brawo, Przemek! 

 

Jurek, a jakże, sztuczna gwiazda, albo też naukowo "artificial star" z angielskiego, w dodatku z powodzeniem stawiam ją na parapecie w kuchni obok kwiatów!

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Tayson napisał:

Czyli Teleskopy uzywany sprzet sprzedaja jak nowy :) zarcik :) :) :) 

Moze Ty testowales RedCata z FF ASI na jesieni ( o ile testowałes)?

 

 

Słuchaj Tomek, a jakże, jakbym nie zużył to bym się czuł z tym źle, codziennie coś komuś zużywam! W dodatku nie biorę żadnej prowizji od zużycia, albo usilnie się od tego chronię! Ostatnio przeszedłem na "kolimacją zdalną", flaszki pocztą wysyłają, a poza tym niczego nie trzeba dotykać! Polecam. P.M.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tayson

miałem, ze dwa albo trzy, uważam, że RC 51 nie jest full frame ready, ale daje troche więce niż APS-C, tu jest jakiś "balkonowy stack" RC51 + full frame, najlepiej jak mi się udało, tło oczywiście bortle 8/9 nieusuwane.

 

https://drive.google.com/drive/folders/1eCqO0rZHYlJaOxxUP8CmXGsbgtmB106q
 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@karolbe

 

pogoda dziś kiepska, ale zaraz na sztucznej mam zamiar sprawdzić, żeby jak najszybciej wyszedł w podroż i nie ociągać! poprzedni esprit był super, i nie można było mieć zastrzeżen, zdjecia z testów poprzedniego egzemplarza (nie nieskonczonosc, bo nie mam takiej odległosci w domu dla małego refraktora)

 

https://drive.google.com/drive/folders/14X3-A9uXZrlpaWT96GpqfkqmuzYLpx8i?usp=sharing

 

jeśli chcesz od razu o coś zapytać, "akceptuje priv" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, orlen napisał:

O to może ja bym się na ten Grochów przejechal ze swoim telepem bo się skusiłem po postach szanownego autora. 

ej z czym, zaraz się pogubię w tych żartach, tak tylko zażartowałem, że przypadkiem do mnie 4 kartony trafiły naraz xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, mack_mnk napisał:

Jak sąsiedzi reagują widząc gościa wnoszącego do jednego z mieszkań tyle sprzętu do podglądania?
...nieba :D 

 

naprzeciwko mojego bloku jest drugi blok, ja może i nie jestem normalny, ale zawsze po prostu wyłącznie interesowało mnie kierowanie teleskopu w górę... czasem zagladam sobie sam do środka mieszkania w stronę sztucznej gwiazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Przemek Majewski napisał:

 

naprzeciwko mojego bloku jest drugi blok, ja może i nie jestem normalny, ale zawsze po prostu wyłącznie interesowało mnie kierowanie teleskopu w górę... czasem zagladam sobie sam do środka mieszkania w stronę sztucznej gwiazdy.

 

Nie przed nami się będziesz tłumaczył :D

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.