Skocz do zawartości
  • 0

Sierpień w Bieszczadach


kubaman

Pytanie

Cześć

 

chciałbym z rodziną w wakacje pojechać na tydzień w Bieszczady, żeby pochodzić po górach i odpocząć. Okolice nowiu.

Oczywiście chciałbym tez zabrać teleskop i focić. Macie może jakieś sprawdzone miejscówki gdzie można pogodzić te dwa założenia?

Tak żeby było ciemno. ale też żeby nie było 50 km w góry.

 

z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1

Polecam 2 miejsca w których byłem osobiście - w Stężnicy:
http://www.zubrowewzgorze.pl/index.php/oferta/ - totalne zadupie idealne pod astro. Z właścicielem bez problemu dogadać się można, żeby na noc wyłączył oświetlenie do posesji a wtedy ciemno jest jak nie powiem gdzie.

http://www.domki-uroczysko.pl/ - co prawda straciło trochę urok po dobudowaniu 4 kolejnych domków ale miejsca przy domkach tyle, że spokojnie można wystawić sprzęt. Od ulicy osłania nas pas drzew i innej zieleni. Zresztą ulicą w nocy niewiele co jeździ.

Edytowane przez alinoe
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W tamtym roku byłem na parę dni  w sierpniu w miejscowości Przysłup, dokładnie nazywało się to Siedlisko Brzeziniak. Przyznam, że bardzo spodobało mi się zachowanie właścicieli jak im powiedziałem, że biorę ze sobą 16-calową Syntę. Udostępnili mi pomieszczenie na przechowanie teleskopu i akcesoriów, a w nocy wygasili wszystkie światła w Pensjonacie i jeszcze się ucieszyli jak im i paru wczasowiczom pierwszego dnia zrobiłem pokaz astronomiczny. Jeżeli chodzi o nieboskłon to fajna ekspozycja na południowy-wschód ze szczytem Smerek. Poniżej dwa zdjęcia stamtąd.

1013989957_DrogaMlecznaSiedliskoBrzeziniaksmall.jpeg.405215e771f3f548e54eb1a1d92acead.jpeg

Mars nad Smerkiem small.jpg

Edytowane przez mack_mnk
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 15.05.2021 o 09:51, kubaman napisał:

Cześć

 

chciałbym z rodziną w wakacje pojechać na tydzień w Bieszczady, żeby pochodzić po górach i odpocząć. Okolice nowiu.

Oczywiście chciałbym tez zabrać teleskop i focić. Macie może jakieś sprawdzone miejscówki gdzie można pogodzić te dwa założenia?

Tak żeby było ciemno. ale też żeby nie było 50 km w góry.

 

z góry dziękuję

Generalnie świetna okolica to Nasiczne, Dwernik i Chmiel. Ciemno, cicho i w góry blisko. Ja od dawna jeżdżę do Dwernik 18A "Noclegi pod lasem" - mają 5 pokoi 2 osobowych i jeden 4 osobowy (łóżko 2s + łóżko piętrowe). Miło, czysto i ceny rozsdne .Dolina Dwernika ma orientację północ-południe i po 22:00 wyłączają latarnie uliczne. Fajne rzeczy widać już spod domu, ale w 10-15 minut można z mobilnym zestawem wyjść wyjżej, gdzie jest jeszcze lepszy widok na południe! Polecam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.