Skocz do zawartości

Taurus 12-16"


Ersoy

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, Pablito napisał:

A właśnie mam wolną optykę 18" i będę robił low-ridera :) Ale jeszcze mam kolejkę zleceń...

 

Sorry za off-top.

Szkoda, że nie mniejsze lustro. Akurat 16" to jest optimum ile dam radę wsadzić do bagażnika mojego sedana. Już pomijam ciężar takiej 18-stki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Ersoy napisał:

Ja nosiłem SW flex 14" z 300m do samochodu z domu.... Da radę, ale do wygodnych rzeczy to nie należy.

Nie chodzi mi o noszenie flex tylko o samodzielny montaż konstrukcji Taurus,Pablitus,Stargate na miejscówce. Czy przy iluś calach nie sposób zrobić tego samemu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mariusz Psut napisał:

Nie chodzi mi o noszenie flex tylko o samodzielny montaż konstrukcji Taurus,Pablitus,Stargate na miejscówce. Czy przy iluś calach nie sposób zrobić tego samemu? 

Taurus 20" zapakowany, każda część w osobnym pokrowcu. Od momentu otwarcia bagażnika, z montażem pokrowca przeciw roszeniu, dwa szukacze, podłączenie grzałek i wentylatorów z bateriami zajmuje łącznie 15 minut. Z platformą paralaktyczną dodatkowo 5 minut.

Barierą jest masa klatki lustra głównego. Przy półmetrówce można ją przenieść parę metrów, chodzenie po schodach nie wchodzi w grę.

Ja używam takiego wózeczka:

Wózek transportowy składany maks. obciążenie 70 kg Standers - Wózki transportowe i leżanka warsztatowa - w atrakcyjnej cenie w sklepach Leroy Merlin.

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Mariusz Psut napisał:

Tak się zastanawiam czy każdą z tych konstrukcji da się obsłużyć solo (montaż, demontaż),czy przy którejś potrzebna jest druga para rąk?

Dr Hänssgen obsługuje swojego dobsa 42" samodzielnie (pod linkiem więcej zdjęć):

 

1070_Movingaround_full.jpg

 

(acz do transportu potrzebna przyczepa i wózek).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.07.2021 o 16:38, Mariusz Psut napisał:

Nie chodzi mi o noszenie flex tylko o samodzielny montaż konstrukcji Taurus,Pablitus,Stargate na miejscówce. Czy przy iluś calach nie sposób zrobić tego samemu? 

Trzynastkę przenoszę z trzeciego piętra, choć jak na noszenie to jak się wszystko razem doda to sam Taurus 19 kg plus okulary i inne drobiazgi - razem dwadzieścia parę  kilo.

Większe mogą być trudne w noszeniu, chyba, że mieszkasz na parterze. Co do skręcania to oczywiście jednoosobowo w 10 min (bo jeszcze kolimacja). Ktoś na forum miał bodajże 16" warto jego dopytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.