Skocz do zawartości

Problem z kamerką T7


WaldekG15

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Posiadam kamerkę T7 która ma być używana do guidingu. 

Kamerka nie zawsze pokazuje obraz nawet w ciągu dnia za pomocą phd2 , sharpcap oraz apt mimo wymiany kabla usb na nowy. 

Może jest gdzieś serwis który sprawdzi działanie kamerki bo to może tutaj tkwi problem?

Edytowane przez WaldekG15
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • WaldekG15 zmienił(a) tytuł na Problem z kamerką T7

"nie zawsze pokazuje obraz" - czyli działa i przestaje? 

Proponuje podłącz ja do kompa z aplikacja ZWO. Odplasz jako 120ke. Jak nie ma wogole obrazu lub połączenie nieudane to aktualizacja firmware. Tu również aplikacja ZWO będzie potrzebna.

Mam wersję mono i ta jest mega wrażliwa na światło. wWeryfikuj obraz w ciemnym miejscu. Pod biurkiem powinno być ok. 

Jak masz obraz w aptece ZWO to wszędzie będziesz go miał. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakich czasów naświetlania używasz do testów? W ciągu dnia jak dasz 2-3 sekundy, to obraz będzie całkowicie przepalony i nie zobaczysz nic, a właściwie białe tło. Przymknij obiektyw kamery prawie całkowicie, lub spróbuj w nocy na gwiazdach. Niektóre wersje T7 gubią klatki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się podłączę do tematu:
Mam T7C, i przez większość czasu zrzuca mi "przełamane" klatki, tj. jakby część obrazu była zamieniona stronami, dodatkowo kolory są popsute (pewnie przesunięcie pikseli psuje debayeryzację).

Jak coś poklikam w SharpCapie to na chwilę mam dobry obraz, ale po jakimś czasie niestety problem powraca.

Czy to można naprawić jakimś softem, albo zmianą kabla, czy kamerka już do wyrzucenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Behlur_Olderys napisał:

A ja się podłączę do tematu:
Mam T7C, i przez większość czasu zrzuca mi "przełamane" klatki, tj. jakby część obrazu była zamieniona stronami, dodatkowo kolory są popsute (pewnie przesunięcie pikseli psuje debayeryzację).

Jak coś poklikam w SharpCapie to na chwilę mam dobry obraz, ale po jakimś czasie niestety problem powraca.

Czy to można naprawić jakimś softem, albo zmianą kabla, czy kamerka już do wyrzucenia?

Miałem to samo z ASI120mm. Niestety musiałem kupić nową. Przerzucało mi 1/3 prawej strony na lewą stronę. Strasznie irytujące i brużdżące podczas guidingu. 

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, wismat napisał:

Miałem to samo z ASI120mm. Niestety musiałem kupić nową. Przerzucało mi 1/3 prawej strony na lewą stronę. Strasznie irytujące i brużdżące podczas guidingu.

Na mojej T7 to też był problem. Zazwyczaj odpięcie i podpięcie ponowne naprawiało temat. Podobnie jak brak sczytania obrazu przez długi okres czasu.

 

Kupiłem ASI120MM mini i problem całkowicie zniknął. Sczytuje od razu i nic nie przerzuca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Pav1007 napisał:

Na mojej T7 to też był problem. Zazwyczaj odpięcie i podpięcie ponowne naprawiało temat. Podobnie jak brak sczytania obrazu przez długi okres czasu.

 

Kupiłem ASI120MM mini i problem całkowicie zniknął. Sczytuje od razu i nic nie przerzuca.

U mnie też ta metoda czasem działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, isset napisał:

widocznie mam "udany" egzemplarz

Oj pewnie tak. Miałem takie problemy jak @Behlur_Olderys kiedyś, ale ustało ;) czasami lubi zgubić klatkę, bo mi PHD2 wywala raz na jakiś czas komunikat, że nie zeszło zdjęcie. Ja kombinowałem z różnymi kablami, w różne porty USB, huby, bezpośrednio... Na razie działa, ale klatki gubi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłeś T7 - bez komentarza....

Kupisz zapewne asi 120 - bedzie dzialac.

Majac, to o czym wspominalem, nigdy nie wspomnisz o problemach z guiderem (kamerą) i dostępnością gwiazdek pod program do guidingu. Gwarantuje!

Edytowane przez Tayson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.