Skocz do zawartości

asi air plus


orlen

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, Robson_g napisał:

 

Wy w ogóle nie wiecie chyba o czy ja piszę. 

Ja nie życzę sobie w sposób skandalicznie skomplikowany, synchronizować montażu na jakieś 2 albo 3 Gwiazdki, żeby wielce łaskawy zechciał w końcu wiedzieć gdzie jest. Ja się pytam czy Asi Air ma możliwość jednym kliknięciem zaraz po ustawieniu na biegun (dokładnym), znaleźć cel i błyskawicznie dostroić kadr, żeby w trybie natychmiastowym zacząć sesję? 

Nie? 

No to ten wynalazek nie jest mi do niczego potrzebny, bo pod domem rozłożę się z laptopami i o coś tam sfotografuje. 

Czas od przyjazdu na miejscówkę do uruchomienia sesji to w moim przypadku jakieś 20 minut.

Obejmuje on: rozstawienie trójnogu, zamocowanie montażu, zamocowanie teleskopu, wyniesienie o podłączenie zasilania (12 kg), wyważenie, ustawienie na polarną, kalibracja guidingu, alignacja na obiekt, rozstawienie leżaczka i zajęcie na nim miejsca, a w przerwach luźne gadki z kolegami :D

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kusi mnie AsiAir z racji zintegrowanej opcji zasilania. Ale jeśli wydajność wyjścia 12V nie wystarcza do zailenia NEQ6 (wspomniane wyżej miganie diody) , obsługa jest tylko z tabletu (opcja zakupu nowego MacBooka odpada) i konieczne jest przejście na ZWO EAF, to właściwie nie ma po co. Co nie zmienia faktu, że jest to bardzo fajne urządzenie i cenowo rozsądniejsze niż np. https://www.bisque.com/product/thesky-fusion/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, apolkowski napisał:

Kusi mnie AsiAir z racji zintegrowanej opcji zasilania. Ale jeśli wydajność wyjścia 12V nie wystarcza do zailenia NEQ6 (wspomniane wyżej miganie diody) , obsługa jest tylko z tabletu (opcja zakupu nowego MacBooka odpada) i konieczne jest przejście na ZWO EAF, to właściwie nie ma po co. Co nie zmienia faktu, że jest to bardzo fajne urządzenie i cenowo rozsądniejsze niż np. https://www.bisque.com/product/thesky-fusion/

podlinkowałem przecież jak można na Windowsie odpalić AsiAir, nie przeczytałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, apolkowski napisał:

Kusi mnie AsiAir z racji zintegrowanej opcji zasilania. Ale jeśli wydajność wyjścia 12V nie wystarcza do zailenia NEQ6 (wspomniane wyżej miganie diody) , obsługa jest tylko z tabletu (opcja zakupu nowego MacBooka odpada) i konieczne jest przejście na ZWO EAF, to właściwie nie ma po co. Co nie zmienia faktu, że jest to bardzo fajne urządzenie i cenowo rozsądniejsze niż np. https://www.bisque.com/product/thesky-fusion/

ASI AIR kupiłem nie tylko dla sprzętu, ale również dla zintegrowanego softu.

Czy działa tylko z tabletem? Oczywiście, że nie - bo komórki też z AA współpracują. Napiszę o tym coś więcej  przy  okazji w recenzji extendera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Robson_g napisał:

Ja się pytam czy Asi Air ma możliwość jednym kliknięciem zaraz po ustawieniu na biegun (dokładnym), znaleźć cel i błyskawicznie dostroić kadr, żeby w trybie natychmiastowym zacząć sesję? 

Mniej więcej tak to działa. Po ustawieniu na biegun możesz wybrać obiekt, a ta zabawka skieruje na niego tubę, automatycznie fotnie, zrobi platesolve, jeśli trzeba poprawi ustawienie i gotowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, apolkowski napisał:

Kusi mnie AsiAir z racji zintegrowanej opcji zasilania. Ale jeśli wydajność wyjścia 12V nie wystarcza do zailenia NEQ6 (wspomniane wyżej miganie diody) , obsługa jest tylko z tabletu (opcja zakupu nowego MacBooka odpada) i konieczne jest przejście na ZWO EAF, to właściwie nie ma po co. Co nie zmienia faktu, że jest to bardzo fajne urządzenie i cenowo rozsądniejsze niż np. https://www.bisque.com/product/thesky-fusion/

Zasilanie montażu to tylko lub aż jeden zasilacz więcej.

Ja na komputerze zainstalowałem bluestack - emulator androida, zainstalowałem apke asiair i to działa dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, apolkowski napisał:

Ma, ale mają też inne systemy, np. Astroberry, czy Stellarmate, które też działają na bazie Raspberry.

Tak, ale co by nie mówić apka od ZWO bije na głowę tę od Stellarmate. Wygoda obsługi (przynajmniej rok temu) była na tyle większa, że przesiadłem się bez żalu.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, JaLe napisał:

bo komórki też z AA współpracują

Już tablet dla mnie jest sporo za mały ;-).

Mój typowy zestaw to dwa monitory z Kstars na Win10 i Astroberry/Ekos na Rpi4 jako serwer. Mam tę wygodę, że pod ciemne niebo nie muszę jeźdzć.

Materiał czasami zbieram z dwóch setupów.

 

image.thumb.png.e34b4349c584b5db49de1cd84b548da6.png

 

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, apolkowski napisał:

Już tablet dla mnie jest sporo za mały ;-).

Mój typowy zestaw to dwa monitory z Kstars na Win10 i Astroberry/Ekos na Rpi4 jako serwer. Mam tę wygodę, że pod ciemne niebo nie muszę jeźdzć.

Materiał czasami zbieram z dwóch setupów.

 

image.thumb.png.e34b4349c584b5db49de1cd84b548da6.png

 

Tez mam słabość do dużych wyświetlaczy, ale w terenie preferuję wygodę ;)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.08.2021 o 12:03, Robson_g napisał:

 

Wy w ogóle nie wiecie chyba o czy ja piszę. 

Ja nie życzę sobie w sposób skandalicznie skomplikowany, synchronizować montażu na jakieś 2 albo 3 Gwiazdki, żeby wielce łaskawy zechciał w końcu wiedzieć gdzie jest. Ja się pytam czy Asi Air ma możliwość jednym kliknięciem zaraz po ustawieniu na biegun (dokładnym), znaleźć cel i błyskawicznie dostroić kadr, żeby w trybie natychmiastowym zacząć sesję? 

Nie? 

No to ten wynalazek nie jest mi do niczego potrzebny, bo pod domem rozłożę się z laptopami i o coś tam sfotografuje. 

 

Ale nie słuchasz co ludziki do Ciebie mówią ;)

Jeżeli montaż pozwala na jakąkolwike formę bezpośredniego wpięcia (np. EQMOD), to jedyne co potrzebujesz po ustawieniu na polarną to trochę odjechać, zrobić plate solve i kliknąć przycisk synchronizacji. Wtedy montaż i asiair wiedzą dokładnie gdzie są i GO-TO działa. Nie trzeba cudować z żadnym ustawianiem na 2-3 gwiazdki. Cała robota z pominięciem ustawiania na polarną trwa mniej niż minutę ;)

 

Tak jak wcześniej wspomnieli, nawet przy dosyć sporym błędzie ustawienia ASIAIR na zasadzie iteracji dojedzie do poprawnego punktu. W końcu, żeby wiedzieć czy się dojechało wystarczy zrobić ... platesolve ;) 

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, dominiksito napisał:

 

Ale nie słuchasz co ludziki do Ciebie mówią ;)

Jeżeli montaż pozwala na jakąkolwike formę bezpośredniego wpięcia (np. EQMOD), to jedyne co potrzebujesz po ustawieniu na polarną to trochę odjechać, zrobić plate solve i kliknąć przycisk synchronizacji. Wtedy montaż i asiair wiedzą dokładnie gdzie są i GO-TO działa. Nie trzeba cudować z żadnym ustawianiem na 2-3 gwiazdki. Cała robota z pominięciem ustawiania na polarną trwa mniej niż minutę ;)

 

Tak jak wcześniej wspomnieli, nawet przy dosyć sporym błędzie ustawienia ASIAIR na zasadzie iteracji dojedzie do poprawnego punktu. W końcu, żeby wiedzieć czy się dojechało wystarczy zrobić ... platesolve ;) 

Ot, naczelny słuchacz ludzików się odezwał :D

a Tak poważnie, to wszystko prawda, tylko nawigacja nie jest aż tak dokładna w przypadku eqmod i np CDC. Często mi się gdzieś tam te obiekty mijają. Plate Solve oczywiście dostroi pozycję, wtedy robię synchronizację i jakoś tam to się kula.

Dlatego tak dopytuję o Asi Air, bo jeżeli tam ta nawigacja jest szybka i dokładniejsza, to ja jestem za :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, dobrychemik napisał:

Powiedzcie mi proszę: w sytuacji, gdy ktoś miałby teraz dopiero zaopatrzyć się w AsiAir, to warto czekać kilka miesięcy na ulepszoną wersję czy też kupić wersję Pro od razu?

Obecna wersja posiada  już sporo, ale oczywiście można chcieć więcej. Moim zdaniem słabe wifi nie stanowi aż tak poważnego problemy,  gdyż można posłużyć się extenderem (patrz moja recenzja - jeszcze w trakcie powstawania).

Albo i nie jeżeli komuś wystarczy zasięg 5 metrów ;) 

Ja np chciałbym podobnie jak w EQmod mieć wpływ na przekładnie, a tego póki co nam nie oferują. To wg mnie będzie dopiero coś co można nazwać ulepszeniem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, JaLe napisał:

Ja np chciałbym podobnie jak w EQmod mieć wpływ na przekładnie, a tego póki co nam nie oferują. To wg mnie będzie dopiero coś co można nazwać ulepszeniem.

 

 

Przyznam, że nie rozumiem. Możesz rozwinąć? O jaki wpływ na przekładnie chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dobrychemik napisał:

Mam opaskowany HEQ5. Czy to stanowi jakiś problem dla ASI Air?

Nie przeszkadza, jeżeli przełożenie odpowiada oryginalnemu. W EQ6 oryginalne wynosi 47:12, natomiast budżetowe (krajowe za 1/6 ceny) wynosi 4:1.

Stąd potrzeba korekty, której nie uwzględnia ASI AIR.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, JaLe napisał:

Nie przeszkadza, jeżeli przełożenie odpowiada oryginalnemu. W EQ6 oryginalne wynosi 47:12, natomiast budżetowe (krajowe za 1/6 ceny) wynosi 4:1.

Stąd potrzeba korekty, której nie uwzględnia ASI AIR.

 

Kupiłem już opaskowany montaż. W EQModzie nic nie zmieniałem w domyslnych ustawieniach dla HEQ5, a goto działa prawidłowo. Zatem chyba mogę być spokojny w kwestii jego współpracy z ASI Air?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.