Skocz do zawartości

Debiut z M 33


lukost

Rekomendowane odpowiedzi

Dobre!

Jedyne co bym podkręcił to żółty kolor na jądrze (i usunąć zielony) i mgławice wodorowe - reszta bardzo fajna. No może dekonwolucję jeszcze.

 

Szum kolorowy łatwo można usunąć w PSie -> Filtry -> Camera Raw filter -> zakładka detail -> Remove color noise na jakieś 15-20 -> odkrycie tła na masce odwrotnej.

  • Lubię 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest potencjał na całkiem fajną fotkę. Ze słów krytyki to:

 

1. Tło wydaje się za zielone - zapewne niewyrównane kanały R/G/B dla tła. Ewentualnie HLVG?

2. Masz zdaje się 'fixed pattern noise' wynikający zapewne z braku darków przy nagrzanej matrycy. Myślę, że dobry master dark może się tego pozbyć.

3. Jeśli używasz PSa to warto myślę pozbyć się "color noise" suwakiem w Camera Raw (zalecam wartość 10-15)

 

obraz.png.89487f7ad7716fd8f2755093dc27adf2.png

 

EDIT: Paweł mnie ubiegł z tym color noisem o 20 sekund ;)

Edytowane przez Nedved
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lukost napisał:

 Wszystko zagrało, co mocno mnie zaskoczyło. 

 

Nie ma się co dziwić, skoro jak sam wspomniałeś wcześniej używasz Asiair :headbang:  Natomiast zdziwiło by chyba wszystkich, gdybyś napisał, że użyłeś APT, PHD, CDC, Ascom, framework 3.5 i jeszcze pewnie 4.8, plus najnowsze drivery i to by od kopa zadziałało :D

 

Poza tym wyszło bardzo fajnie.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Zlew napisał:

czy mogę prosić o rozwinięcie? Bo tego ostatniego nie kumam

Użycie odwrotnego (inwersja) zdjęcia jako maski

1. otwierasz zdjęcie w PSie

2. Ctrl+j

3. Tworzysz maskę na warstwie 1

4. Na zdjęciu głównym (tło/background) Ctrl+a, ctrl+c

5. Klikasz z altem na masce warstwy 1

6. Ctrl+v

7. ctrl+i (inwersja)

8. poziomami dopasować maskę tak by odpowiednio zakryła obiekt ale z zachowaniem gradientów.

  • Lubię 3
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tex88 napisał:

Ogólnie - podoba mi się, jednak chyba był jakiś problem z prowadzeniem ponieważ gwiazdki są delikatnie pociągnięte po całości co przekłada się na ostateczną ostrość. Chyba, że zawieruszyła się gdzieś pojechana klatka i dodałeś do stacka.
 

Też o tym myślałem. Coś podobnego mam z obiektywem 400 mm, nie wiem czy to nie wina jakichś delikatnych ugięć na bagnecie Canona. 6d swoje waży.

Edytowane przez lukost
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lukost napisał:

... Wskoczyłem (sprzętowo) o szczebelek wyżej; materiał zbierałem z pomocą montażu Cem25p, apo TS 65q i  Asiair, po raz  pierwszy testowałem też dithering. ..

  

Przepadłeś, mówię Ci przepadłeś już teraz  :D

  • Lubię 3
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, MaPa napisał:

Przepadłeś, mówię Ci przepadłeś już teraz  :D

 

18 godzin temu, bas.sic napisał:

Trafna diagnoza. 

Choroba ta się nazywa dwucalica złośliwa (łac. zamalus telescopus)  - choroba przewlekła silnie degradująca portfel :)

pk

Lekarz by powiedział : fotografować, obserwować :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.