Skocz do zawartości

Zlotowe Plejady i Andromeda na szeroko


Maetrik

Rekomendowane odpowiedzi

42 minuty temu, tomekL napisał:

Zmień filtr bo szkoda czasu na palenie takich fotek. Plejady byłyby fajne ale są zmasakrowane.

To był ostatni strzał z tym filtrem, jest już inna koncepcja. Jak już zebrałem materiał i mam pomyślałem, że pokaże...

Natomiast co znaczy zmasakrowane? Chodzi o halo czy ogólnie o obróbkę? Z halo już nic nie zrobie, tak jak pisałem...

Co do pyłów to jestem z nich w miarę zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, lukost napisał:

Pyły są ok i ładnie pokazane, ale to co filtr zrobił z Plejadami niweczy cały efekt i dyskwalifikuje zdjęcie

Dzięki za konkretnie przedstawioną sprawę - o to mi chodziło :)

Jestem troche wkurzony na to też bo spartoliło to niegłupi materiał z dobrego nieba. Cóż człowiek uczy się błędach, przynajmniej już wiem, że konfiguracja nikon - filtr - samyang nie ma prawa razem pracować!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minutes ago, Maetrik said:

To był ostatni strzał z tym filtrem, jest już inna koncepcja. Jak już zebrałem materiał i mam pomyślałem, że pokaże...

Natomiast co znaczy zmasakrowane? Chodzi o halo czy ogólnie o obróbkę? Z halo już nic nie zrobie, tak jak pisałem...

Co do pyłów to jestem z nich w miarę zadowolony.

Zdjęcie są fajne, chodziło mi tylko o halo wokół gwiazd.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robię zdjęcia Samyangiem 135 i Nikonem Z6 ale takich odblasków to jeszcze nigdy nie miałem, a zdjęć już trochę napstrykałem takim zestawem.

Piotr na bank wina filtra.

To jest filtr wkładany do korpusu aparatu?

Nikon modyfikowany i w jaki sposób?

Edytowane przez pablo12311
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ajjj szkoda tych Plejad, fajnie pokazałeś pyły dookoła. Samyang rzeczywiście potrafi dać halo na jasnych gwiazdach, w takim natężeniu jak u Ciebie występuje ono jednak dopiero koło maksymalnego otwarcia przysłony. Jeśli mieliście cirrusa tej nocy to tylko spotęgowało efekt, ale jako głównego winowajcę również obstawiam filtr.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, pablo12311 napisał:

Piotr na bank wina filtra.

To jest filtr wkładany do korpusu aparatu?

Nikon modyfikowany i w jaki sposób?

Mod na full spectrum a filtr to clip. Miewałem delikatne halo z innym nikonem bez filtra ale to co się tu wydarzyło to faktycznie masakra jakaś. Także może i delikatnie sam samyang ale filtr pewnie dołożył swoje. Warunków bym nie obwiniał, przejrzałem materiał z kilku nocy i to samo było..gorsze klatki wywaliłem a ostatnia nocka była żyleta. Ehh mam dość tego samyanga i tego filtra... chyba rozejrze się za innym szkłem do zestawu mobilnego. 

Dzięki za zainteresowanie :)

 

Edytowane przez Maetrik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Maetrik napisał:

Mod na full spectrum a filtr to clip. Miewałem delikatne halo z innym nikonem bez filtra ale to co się tu wydarzyło to faktycznie masakra jakaś. Także może i delikatnie sam samyang ale filtr pewnie dołożył swoje. Warunków bym nie obwiniał, przejrzałem materiał z kilku nocy i to samo było..gorsze klatki wywaliłem a ostatnia nocka była żyleta. Ehh mam dość tego samyanga i tego filtra... chyba rozejrze się za innym szkłem do zestawu mobilnego. 

Dzięki za zainteresowanie :)

 

 

Szkła bym w żaden sposób nie winił. Na tej ogniskowej jedynie zeiss jest ciuteczkę lepszy, a przy tym wielokrotnie droższy.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, monter napisał:

bez filtra miałeś/masz aż tak prześwietlone wszystko na 60s, żeby koniecznie go tam upychać? 

Najchętniej to bym go tam nie upychał, niebo na zlocie nie wymagało żadnego filtra, kwestia moda - potrzebne coś ala uv/ir cut(bez niego średnio to wygląda) a miałem tylko taki, który robi tą robotę (zwykłego L czy innego z 2" jakie mam nie mam jak tam wsadzić)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak powyżej.  Zauważyłem ostatnio na forum dużo fajnych fotek popsutych tym że wciskane są jakieś przypadkowe filtry-wynalazki które powodują halo.  Dobry UV/IR cut do broadbandu i nie cudować.  Jak wycinający to L-Extreme - ten robi halo ale gwiazdy i tak szanujący się fotograf wymienia w obróbce.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nedved tak wygląda pojedyńcza klatka - zmniejszona tylko o połowe bo wielka i ciężka i zrobiłem jpg.

643747670_pleadyklatka.thumb.jpg.c47aaf283ff0f23248c78a96287c38ff.jpg

 

2 godziny temu, Piotr4d napisał:

Tylko jak będziesz kupował, to kup coś dedykowanego do szybkich szkieł. Bo znowu niepotrzebnie utopisz kasę.

Bardzo trafna i cenna uwaga, dzięki Piotrze.

 

Dzięki również wszytkim za zaangażowanie w halo-katastrofę :)

 

Pozdrawiam

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Maetrik napisał:

@Nedved tak wygląda pojedyńcza klatka - zmniejszona tylko o połowe bo wielka i ciężka i zrobiłem jpg.

 

Dzięki. Byłem ciekaw czy to halo było chociaż minimalnie obecne na klatkach, ale widzę, że praktycznie go nie widać, tym bardziej na ekranie live view.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.