Skocz do zawartości

starXterminator


kubaman

Rekomendowane odpowiedzi

Po instalacji AI V.6 zamierzam kupić wtyczkę. Jest zdecydowanie lepsza od Starnet pod względem uzupełniania dziur po usuniętych gwiazdach. I autor ją aktywnie ulepsza (z całym szacunkiem do twórcy darmowego Starneta).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, RMK napisał:

AI powinno być w ZIPie z wtyczką. Pliki bibliotek DLL trzeba umieścić w tym samym katalogu, co wtyczka.

Nie bardzo rozumie. Może mi pokażesz. Według pokazanego opisu muszę plik ZIP wypakować do Adobe\Adobe Photoshop\Plug-ins\Filters  i tak to robiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Antoni napisał:

Nie bardzo rozumie. Może mi pokażesz. Według pokazanego opisu muszę plik ZIP wypakować do Adobe\Adobe Photoshop\Plug-ins\Filters  i tak to robiłem.

Katalog wygląda jak na zdjęciu (proszę pominą dodatkowe wtyczki)

Katalog.jpg.16c302956329d9f920d8c0700c884a8d.jpg

 

Plugin zgłasza się wówczas jak na zrzucie

PlugIn.jpg.f9be156639f46edda98d14cdd77a2086.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tu już można napisać? Że mimo, że ogólnie jestem pro bardzo wielu algorytmom... i uwielbiam szczególne sieci neuronowe, to jakoś nie mam ochoty dawać AI malować za mnie pikseli.

 

Jestem też matematykiem i fizykiem teoretycznym, i rozumiem pewne matematyczne transformacje jakie robię na SWOICH danych. Na swoich, lub cudzych, ale na tych na których pracuje.

 

Najlepsiej podłączcie to AI do internetu, powiedzcie mu jakie zdjecie chcecie i niech Wam dorysuje te piksele, które wam nie wyszły. Uczenie AI usuwać gwiazd na podstawie innych zdjęć z dobrze usunietymi gwiazdami i usuwanie ich później w ten sposób pozwalając temu AJu dorysowywać pędzlem piksele... jest dla mnie absolutnie chore. Postęp w dziedzinie AI, szczegolnie w grach, rozpoznawaniu obrazków i mowy niezwykle szanuje, ale tu jest to straszne IMO.

 

Osobiście ograniczam się do maskowania i morfologii. I nawet jesli bede miał gorszy rezultat, to dlatego, że się nie nadaję, a nie dlatego, że AI mi podmieni moje badziewne piksele, na takie, ktore według niego wygladają ładnie...

 

Teraz możecie wyzywać, ale żeby Wam przypomnieć o co chodzi, dodam, że tak, uważam, że używanie starnet, termejtor, topaznojz i innych to la mer stwo. Co innego programowanie tego -- całkiem chwalebne, ale ja bym traktował jako ciekawostke i nie dopuszczę tego nigdy do moich danych!

 

Będę podpisywał, podobnie jak soki:

"no preservatives or colors added"

tylko

"no AI has touched my pixels".

(and won't ever)

  • Lubię 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie się tez fajniej pracuje z gwiazdami, ale po prostu są takie materiały, których nie ruszysz bez ich odseparowania

a przecież później jadę ręcznie i sam poprawiam przez godzinę każdy kanał własnoręcznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Antoni napisał:

A w jaki sposób sprawdzić, dostałem pliki triala i co kombinuję jak koń pod górę i nic bez zmian. 

Nie doczytałem w czym działasz.

W Pixie mam możliwość wyboru wersji (ale i tak żadna mi nie działa).

W Affinity Photo działa AI5 (ale nie mam możliwości wyboru wersji).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kubaman napisał:

PS CS5 ( to ma chyba z 15 lat!) działa super. 

 

Pixinsight zaktualizowany do najnowszej wersji - działa super.

 

Panowie, a może macie jakieś problemy z samym softem, a nie z wtyczką?

Kuba nie wiem skoro na jednym kompie działa to dlaczego nie ma działać na drugim jak jest to samo wgrane? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czas działania oby programów w pixie to:

Starnet 38,5s

StarX 44,0s

 

1. usuwamy gwiazdki

STARX zdecydowanie nie radzi sobie z zachowaniem detalu po usunięciu gwiazd.

za to miejsca po jasnych gwiazdkach ładniej zamazane w przypadku StarX.

 

ponizej wyniki

starnet

4starnet-usuwanie.jpg.fc22aed6e397545491f08ba4421fd628.jpg

 

starX

4starx-usuwanie.jpg.d17c6a44f12ba40546313f92e7731775.jpg

 

starnet

3starnet_usuwanie.jpg.1dbaca3221890035da41424faceb640f.jpg

 

starx

3starx_usuwanie.jpg.cbae81fe03076d24141c0da5c4bfa5e0.jpg

 

2. dodajemy gwiazdki (po lekkim odszumieniu wersji bez gwiazd)

Jedynie przy większych gwiazdkach wychodzi różnica IN PLUS dla STARX. Drobnica oraz średnie bez zmian w przypadku obu programów.

 

poniżej wyniki

starnet

1gwiazdki_starnet.jpg.91c7418750d204861d4165cab563a9a4.jpg

 

starX

1gwiazdki_starx.jpg.7cf2d3752a4d22c074dc9cf79be062ab.jpg

 

starnet

2gwiazdki_starnet.jpg.55e862fcdfcb21006cb8b688793ac49e.jpg

 

starx

2gwiazdki_starx.jpg.c30babe43a762b2e4afc88f4114caf65.jpg

 


 

  • Lubię 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy te 'lepsze' miejsca/rozmazanie po większych/jaśniejszycg gwiazdach przez starXterminator różni się czymś od rozciapania ich w Photoshopie? W sensie, czy wcześniej rozciapywaliście te po Starnecie a po starXterminatorze po prostu nie musicie?

 

Pytam, bo nie uznaje miliona programów/pluginów do jednej funkcji i jeśli nie ma większej różnicy (tj. rozciapania są w rejonach bez detali) to sobie mogę ciapać pędzlem w Photoshopie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Renioo napisał:

Czy te 'lepsze' miejsca/rozmazanie po większych/jaśniejszycg gwiazdach przez starXterminator różni się czymś od rozciapania ich w Photoshopie? W sensie, czy wcześniej rozciapywaliście te po Starnecie a po starXterminatorze po prostu nie musicie?

moj test tego nie dotyczył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po porównaniu obydwu wnioski moje są takie jak Taysona. Różnica na rozlanych gwiazdach i to na plus moim zdaniem, dla Xterminatora. Wolę dość gładkie kleksy (znacznie lepiej pasujące do tła nową z AI V6) niż bardzo widoczne artefakty że Starnet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.