Skocz do zawartości

starXterminator


kubaman

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

wpadło mi coś takiego w łapki w wersji próbnej. Nie używam produktów tego pana, ale efekty wydają się lepsze niż Starnet++

Ktoś używa? Jakieś uwagi? Pierońsko drogie te jego wtyczki.

 

https://www.rc-astro.com/resources/index.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że największy problem ze Starnet to artefakty, które zostawia po bardziej rozlanych gwiazdach (takie równoległe rzędy jaśniejszych i ciemniejszych prostokącików)- to trzeba ręcznie rozciapać. Poza tym do Starnet nie mam zastrzeżeń.

 

EDIT: Kilka wskazówek od osoby, która trenowała CNN używaną w Starnet poniżej. Jak się okazuje, można wytrenować Starnet samemu na swoich danych...

 

Quote

1. Do not use heavily processed images for input. If star shapes are unusual (if star reduction techniques were used, too much sharpening, deconvolution, image was heavily resized, etc) the performance might be much worse than it could be. I am almost sure. Or maybe it will be better in your case, but that's unlikely.

2. This newral net was trained using data from refractor telescope (FSQ106 + QSI 683 wsg-8), so will work best for data from similar imaging systems. That's a bit of a bad news for many users of reflector telescopes. If you have long spikes in your images, then the net will not take care of these spikes very well, I tried and didn't like results too much. What you can do, however, is you can train the net a bit more using your own data. Just prepare one or two starless images from your data and run training for 20 epochs or so. This should significantly improve results and make the net much better for your data.

3, The point above is valid for all images, for which you are not getting good results. You can prepare a starless version even of a small part of that image (but not smaller than 256x256 pixels) and run training for 20 epochs or so on this image. This should improve quality of transformation of the whole image. This will take a lot of time, of course, but in the end you not only getting a starless image, but also train a net so it will perform better next time on a similar image.

4. Also it might help, for example, to make image brighter (darker) if it is unusually dark (bright), or things like that.

5. Sometimes the net will leave small stars in the output, if you feed it very busy image. In this case it is helpful to feed output to the net again.

 

Edytowane przez Herbert West
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może dziś zrobię porównanie w PIX bo z obróbką IC1848 muszę się cofnąć o kilkanaście kroków. O ile moje dziecko wyrazi zgodę :-)

Edytowane przez Herbert West
wyraziło zgodę
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównanie na niezbyt pięknym stacku OIII z halo wokół gwiazd (od filtra) i "efektami specjalnymi" (soczewkowanie z ASI1600). Stack miał wcześniej zrobione: MureDenoise, DBE, HistogramTransformation.

 

Następnie:

  • StarXterminator - zajęło to całe 20 sekund.
  • Starnet- stride 32, dobre kilka minut z akceleracją CUDA.

Rezultaty:

 

A: Wycinek oryginału:

oryginal.thumb.png.33c705a653fe26f3fbadb1fa64828077.png

 

B. STARNET, stride: 32:

starnet.thumb.png.d62115f99e21a57371a6df912774304f.png

 

C. STARNET maska:

starnet_star_mask.thumb.png.57ae3abf12c42d1371cb3db200caa684.png

 

D. STARXTERMINATOR:

starxterminator.thumb.png.238daadd4d6aa3b88cab0230263392c0.png

 

E. STARXTERMINATOR maska:

starxterminator_stars_mask.thumb.png.8b1692682248c56d387b81c86fe5d111.png

 

 

Oryginał, obydwie wersje starless oraz starmask do pobrania (tiff, full res, aktywny przez tydzień, 266MB): https://1drv.ms/u/s!AjNBHKkQrQLmhLNuv5eyf07l0gEZog?e=ARwZie

 

Nie wiem, które placki po gwiazdach lepsze / mniej brzydkie... Gładkie placki po Xterminatorze są większe niż pola wzorków, które pozostawia Starnet. StarXterminator, moim zdaniem, robi ładniejszą maskę (czyli wycięte gwiazdy).

 

DISCUSS!

 

Edit- robione w Pix.

 

Edytowane przez Herbert West
  • Lubię 1
  • Dziękuję 2
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie moje prace to StarXterminator. Mam na PS wersje próbną i chyba ją zakupie jak się okres skończy. Wg mnie działa lepiej niż StarNet++

 

swoja drogą. Ktoś wie jak zrobić maskę na gwiazdy SX w PS? W pixie jest chyba do zaznaczenia i maska i opcja nieliniowego obrazu. W PS tylko klika się Ok i jedzie. 

Edytowane przez wismat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, wismat napisał:

Ostatnie moje prace to StarXterminator. Mam na PS wersje próbną i chyba ją zakupie jak się okres skończy. Wg mnie działa lepiej niż StarNet++

 

swoja drogą. Ktoś wie jak zrobić maskę na gwiazdy SX w PS? W pixie jest chyba do zaznaczenia i maska i opcja nieliniowego obrazu. W PS tylko klika się Ok i jedzie. 

robisz usunięcie gwiazd na skopiowanej warstwie, następnie dajesz odejmowanie i zostają Ci gwiazdy.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, kubaman napisał:

rozumiem, ze jak się zdecyduję na wtyczkę do PIXa to nie dostanę już wtyczki do PSa?

Na którą wersję się zdecydować?

Na tą wersję z jakim programem częściej lub lepiej Ci się pracuje.

Mnie nie stać na PSa, więc chcę przetestować na Pixie, ale właśnie tam wywala mi błąd :/

 

*** Error: ERROR: MLLoad() could not load tensorflow graph. Error 3: NodeDef mentions attr 'explicit_paddings' not in Op output:T; attr=T:type,allowed=[DT_HALF, DT_BFLOAT16, DT_FLOAT, DT_DOUBLE]; attr=strides:list(int); attr=use_cudnn_on_gpu:bool,default=true; attr=padding:string,allowed=["SAME", "VALID"]; attr=data_format:string,default="NHWC",allowed=["NHWC", "NCHW"]; attr=dilations:list(int),default=[1, 1, 1, 1]>; NodeDef: {{node starX/e2_xconv/Conv2D}} = Conv2D[T=DT_FLOAT, data_format="NHWC", dilations=[1, 1, 1, 1], explicit_paddings=[], padding="SAME", strides=[1, 2, 2, 1], use_cudnn_on_gpu=true](input_1, starX/e2_xconv/Conv2D/ReadVariableOp). (Check whether your GraphDef-interpreting binary is up to date with your GraphDef-generating binary.).

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, kubaman said:

mam PSa jeszcze z czasów działalności foto, ale wolałbym to mieć w PIXie.

no tylko chyba nie działa

Hmm, ja właśnie ponownie mielę IC1848 z użyciem właśnie Xterminatora. Działa u mnie w PIX od razu po instalacji, zgodnie z instrukcją zawartą w zipie z wtyczką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.