Skocz do zawartości

Jak dużą matrycę opłaca się kupić?


Behlur_Olderys

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, Kapitan Cook napisał:

Żaden z tych parametrów nie sprawi że kamera będzie dawać obrazek choćby i 2 razy lepszy. Jak dla mnie jeśli ktoś ma dobre niebo i nie idzie w HSO za ułamek ceny kamery astro, obojętnie czy nowej czy starej będzie miał bardzo dobre jakościowe kadry.

Oczywiście że sprawi. Jeśli będziesz miał QE np 80% w nowej kamerze kontra 40% w starej, to będziesz zbierał 2x szybciej materiał. Z szumem to już trochę bardziej skomplikowane.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, MateuszW napisał:

Oczywiście że sprawi. Jeśli będziesz miał QE np 80% w nowej kamerze kontra 40% w starej, to będziesz zbierał 2x szybciej materiał. Z szumem to już trochę bardziej skomplikowane.

 

Nie wiem czy będę szybciej zbierał materiał. Na pewno będzie mniej zaszumiony. Właśnie ten przykład fajnie pokazuje że ISO w rzeczywistości nie istnieje. W obu kamerach jak chodzi o poziom naświetlenia QE 80 i 40 będzie wyglądało na takim samym ISO tak samo. Po prostu mniej szumu będzie na matrycy z wyższym QE. Kolejna sprawa czy to tak dużo 80% vs 40%? Myślę że to co nastąpiło w ostatnich 15 latach jak chodzi o szum matryc o wiele bardziej wpłynęło na jakość zdjęć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kapitan Cook napisał:

olejna sprawa czy to tak dużo 80% vs 40%?

To jest dokładnie 40 punktów procentowych różnicy, a także, inaczej mówiąc - to większe jest dwukrotnie większe niż to mniejsze. Czyli dużo.

 

Mam nadzieję, że pomogłem :P

Edytowane przez Krzysztof z Bagien
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Krzysztof z Bagien napisał:

To jest dokładnie 40 punktów procentowych różnicy, a także, inaczej mówiąc - to większe jest dwukrotnie większe niż to mniejsze. Czyli dużo.

 

Nie. Dużo to byłoby np 16 razy. Jak dla mnie to jest różnica w szumie jak ISO 800 a 1600. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Marcin_G napisał:

ceny teleskopu* kryjącego tę matrycę bez komy, astygmatyzmu i winiety

 

* + oczywiście montaż, guider, grzałki i inne akcesoria

 

Do ceny najtańszego(?) teleskopu/obiektywu kryjącego tą matrycę w X procentach dających Y% winiety, Z% astygmatyzmu itp. itd. bo przecież całkowitej eliminacji nie ma, a to użytkownik decyduje, kiedy jest już zadowolony ze zdjęcia. To byłby bardzo skomplikowany i wcale nie obiektywny współczynnik.

 

Jakby się uprzeć to Canon 50/1.8STM by pasował do wszystkiego poniżej FF włącznie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Behlur_Olderys napisał:

 

Do ceny najtańszego(?) teleskopu/obiektywu kryjącego tą matrycę w X procentach dających Y% winiety, Z% astygmatyzmu itp. itd. bo przecież całkowitej eliminacji nie ma, a to użytkownik decyduje, kiedy jest już zadowolony ze zdjęcia. To byłby bardzo skomplikowany i wcale nie obiektywny współczynnik.

 

Jakby się uprzeć to Canon 50/1.8STM by pasował do wszystkiego poniżej FF włącznie.

to miałem na myśli: bez wad to dla mnie --> bez wad spędzających sen z powiek i kasę z konta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.