Skocz do zawartości

Czy oceniać i konstruktywnie krytykować, czy tylko chwalić i uwagi zachować dla siebie?


OnlyAfc

Krytykować, czy nie?  

124 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Krytykować, czy nie?

    • Krytyka, to część dyskusji na forum, ważne, żeby była konstruktywna.
      105
    • Krytyka jest niewskazana
      1
    • Krytykować można, jeśli autor się na to zgadza (dodanie opcji na forum, lub wyraźnie napisane w temacie)
      4
    • Jeśli użytkownik nie chce krytyki, to niech wyłączy komentarze (chyba jest taka opcja?)
      7
    • Krytykować można, ale tylko, jeśli napisze się też coś pozytywnego o zdjęciu
      4
    • Krytykować mogą tylko bardziej doświadczeni. Nie znasz się, to się nie wypowiadaj krytycznie.
      3


Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze jedno. Wiem że lajkowanie jest przez większość krytykowane dość mocno jako powierzchowne, płytkie i ogólnie be ale po 5 letnim obserwowaniu forum stwierdzam (i to jest moja prywatna opinia) że działa i to bardzo dobrze. Pokażcie mi złą fotkę z 80 lajkami, albo pokażcie mi dobrą z 10. Część z was może się z tym nie zgadzać ale to "głosowanie" u nas na AP jest ok. Czasami zdarza się fotka niedoszacowana a czasami przeszacowana ale te najlepsze / najciekawsze i tak zawsze wypłyną na wierzch.

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tayson napisał:

Dawno na forum nie widziałem tak pustego i bezsensownego zdania. 

Nie zgadzam się z tym chyba, chyba bo wyciąłeś część cytatu i do końca  nie wiem o co Ci chodzi. 

Z tym co napisał mirekk też nie do końca, ale nie ma w tym co napisał nic pustego i bezsensownego.  

pk

 

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, mirekk napisał:

Jeszcze jedno. Wiem że lajkowanie jest przez większość krytykowane dość mocno jako powierzchowne, płytkie i ogólnie be ale po 5 letnim obserwowaniu forum stwierdzam (i to jest moja prywatna opinia) że działa i to bardzo dobrze. Pokażcie mi złą fotkę z 80 lajkami, albo pokażcie mi dobrą z 10. Część z was może się z tym nie zgadzać ale to "głosowanie" u nas na AP jest ok. Czasami zdarza się fotka niedoszacowana a czasami przeszacowana ale te najlepsze / najciekawsze i tak zawsze wypłyną na wierzch.

 

Była nieudana próba Adama wycięcia lajków, w celu pobudzenia dyskusji pod zdjęciem. Gdyby było jak piszesz lajkowanie zostałoby usunięte na stałe. Zgadzam się, że system działa dobrze. Zwykle ilość lajków jest proporcjonalna do jakości zdjęcia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, rambro napisał:

Zwykle ilość lajków jest proporcjonalna do jakości zdjęcia.

 

Jakości szeroko rozumianej ;) Czasem zdjęcie niesie ze sobą dodatkową wartość poza typowymi walorami estetyczno-technicznymi i to takie przypadki też są doceniane. To cieszy :) 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Tayson napisał:

Dawno na forum nie widziałem tak pustego i bezsensownego zdania. 

...przez mniejszość? Drodzy forumowicze musicie wypowiadać się tak, żeby inni zrozumieli. Teraz nie wiadomo o co chodzi. Bo przecież na pewno nie chodzi o to żeby się obrażać nawzajem.

Edytowane przez mirekk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, maciek z napisał:

Tak, czy owak, część moich znajomych boi  się dawania swoich prac, obawiając się właśnie krytyki. Łatwiej prezentować je na fb, tam są głównie ochy i achy.

To jest dla mnie strasznie dziwne. Ja robię dokładnie odwrotnie, najpierw zdjęcie wrzucam tu, żeby się dowiedzieć co w nim można poprawić a dopiero później wrzucam na fb. W "szerokim odbiorze" wystarczyło by mi tylko mocniej przeciągnąć saruracją i clarity i jestem więcej niż pewien, że lajków byłoby więcej. 

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.