Skocz do zawartości

Niepoprawny Optymista- Obserwatorium na Balkonie.


Detroh

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Detroh napisał:

To jest tak przymocowane ze mógł bym powiesić tam huśtawkę  i się pobujać . Jak poleci to tylko z barierka :icon_viking:

A jak to zamontowałeś?

W sensie: złożyłeś wszystko w domu, razem z montażem, a potem zaniosłeś na balkon i przykręciłeś? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Behlur_Olderys napisał:

A jak to zamontowałeś?

W sensie: złożyłeś wszystko w domu a potem zaniosłeś na balkon i przykręciłeś? 

Pier jest zamontowany na sztywno do barierki, głowica jest montowana tak samo jak do statywu plus posiada śruby kontrujące ;) teleskop już normalnie na siodełku. Na stałe zostaw montaż i Pier teleskop chowam w nie pogodę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, isset napisał:

Piękna sprawa taki setup na balkonie. A ten zasilacz pod spodem to cały czas tam będzie? Nie zmoknie?

Zasilacze za każdym razem podłączam normalnie są odłączone;) tu to tylko do zdjęcia. Dodatkowo jak już paczę całość to do przedłużacza IP44

Edytowane przez Detroh
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Tuvoc napisał:

Pytanie tylko czy barierka jest sztywna. To najbardziej podatny na drgania element balkonu. 

Jest dużo sztywniejsza niż położony statyw na balkonie tyle mogę powiedzieć. Pokazuje to guiding. Wiadomo ze jak będę chodził po balkonie to rip. Zamysł był jednak taki ze odpalam zamykam drzwi i takiej konfiguracji działa. 

Edytowane przez Detroh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Maciek Łukasz napisał:

Fajnie, czysto to wygląda pod kątem kablologii stosowanej :)

 

Powiedz co dokładnie masz do Asiair podłączone w sensie zasilania - grzałki i koło filtrowe? 

Jest możliwe zasilanie montażu i kamery głównej z chłodzeniem z Asi? 

Kable mam wszystkie mam dobrane na odpowiednia długość, jedynie od koła filtrowano mam z zestawu. Co ro zasilania to do ASIAIR pod 12v podłączone jest tylko chłodzenie kamery i sterownik do grzałek. Montaż ma własny zasilacz.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Detroh napisał:

Kable mam wszystkie mam dobrane na odpowiednia długość, jedynie od koła filtrowano mam z zestawu. Co ro zasilania to do ASIAIR pod 12v podłączone jest tylko chłodzenie kamery i sterownik do grzałek. Montaż ma własny zasilacz.  

A montażu nie da rady z Asi zasilić? Czy po prostu już brakuje gniazdka w puszce? 

 

Myślałem, że chłodzenie kamery nie da rady z Asi ogarnąć, musi być osobno, gdzieś mi się taka informacja przewinęła na stronie zwo ale może mi się przywidziało. 

 

 I jeszcze pytanie o kable dobrane na długość - skąd takie odpowiednie i krótsze wziąć? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Maciek Łukasz napisał:

A montażu nie da rady z Asi zasilić? Czy po prostu już brakuje gniazdka w puszce? 

 

Myślałem, że chłodzenie kamery nie da rady z Asi ogarnąć, musi być osobno, gdzieś mi się taka informacja przewinęła na stronie zwo ale może mi się przywidziało. 

 

 I jeszcze pytanie o kable dobrane na długość - skąd takie odpowiednie i krótsze wziąć? :)

Gniazda masz 4, ja używam osobno zasilania bo wtedy montaz ma pewne źródło zasilania a tak ASIAIR głównie zasila kamerę i wszystko ładnie działa. Zreszta ha używam kamery tylko do -10. Wiec nie obciążam tak mocno. Kable zamawiam z AliExpress, jest tam wszystko. Tylko trzeba czekać;) 

Edytowane przez Detroh
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Detroh napisał:

...

Montaż ma własny zasilacz.  

 

Nie ma takiej potrzeby. Jeden mocny zasilacz na 12V - wyjście 12V na balkon. Jeśli trzeba innego napięcia (komputer mam mini PC na 12V) to stosuję Step-Up albo Step-down za kilka zł. Instalacja jest czysta i bezpieczna bo to DC 12V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Wiesiek1952 napisał:

 

Nie ma takiej potrzeby. Jeden mocny zasilacz na 12V - wyjście 12V na balkon. Jeśli trzeba innego napięcia (komputer mam mini PC na 12V) to stosuję Step-Up albo Step-down za kilka zł. Instalacja jest czysta i bezpieczna bo to DC 12V.

Ale pytanie czy ASIAIR jest w stanie podawać stałe napięcie pod dużo obciążeniem ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Detroh napisał:

Ale pytanie czy ASIAIR jest w stanie podawać stałe napięcie pod dużo obciążeniem ? 

 

Ale po co Ci napięcie z ASIAIR? Nie mam ASIAIR bo uważam toto za zbędny wydatek ale to chyba też jest zasilane z 12V. Masz 12V i tylko kwestia kabli i jacków, żeby to rozprowadzić do tylu odbiorów ile potrzebujesz - trochę lutowania i po sprawie. Mam zasilacz 300 W - to mi daje do 24-25A. Nigdy jeszcze nie przekroczyłem nawet połowy tej mocy. Można użyć zasilacza ze starego komputera - będzie za darmo.

 

 

EDIT: Tylko o jednym trzeba pamiętać - przy zasilaniu z wielu źródeł GND czyli masa musi być wspólna.

 

Edytowane przez Wiesiek1952
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Grzędziel napisał:

Bardzo fajnie i solidnie to zrobiłeś.

Tylko ta lampa z prawej niesympatycznie wygląda.

Narazie gradientu nie widzę na zdjęciach, dodatkowo zakładam przedłużony odrosnik, tak na wszelki wypadek ;) mały sensor to nie ma winiety 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.