Skocz do zawartości

Wielki mur w Ameryce północnej.


Imar

Rekomendowane odpowiedzi

58 minut temu, Tayson napisał:

Jakieś dziwne hoty widzę w tle. 

Interesujący kadr. Mało kto jedzie tak bardzo w dół pod Murem. 

Specjalnie tak zrobilem, bo tam duzo interesujacych pyłów ktore lubie rejestrować, daja czarny fajny kontrast.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, MaPa napisał:

Jeśli siarki masz niebotyczne 120x900s to ile klatek zbierałeś dla H i O ?

Ha 53 szt  OIII 73 szt

Ale powyżej 45 klatek i tak już różnicy nie widzę w jakości materiału więc więcej jak te 60 raczej nie zbieram zawsze kilka sztuk odpadnie przez chmury itp i zostaje te 45-55, ta kamera już tak ma, palenie dużej ilości klatek absolutnie nic nie wnosi na plus.

Poruszałem już ten temat ilości klatek w 428EX w tamtym roku, więc proszę nie rozwijajmy go dalej i nie spierajmy się dlaczego tak a nie inaczej, po prostu tak to realnie wygląda i tyle. :)

Siarki zebrane tak dużo ponieważ nie miałem w polu widzenia innego obiektu który mnie interesował w tych ramach czasowych kiedy zbierałem materiał, więc paliłem póki słońce nie wstawało, szkoda mi było wyłączać budkę jak pogoda była, to tak w drodze wyjątku, normalnie też więcej jak 45 nie robi żadnej różnicy.

Od czasu tej fotki zwiększyłem czasy ekspozycji i następne zdjęcia już będą z subów HA 900s i OIII 1200s bo jednak czas naświetlania w przeciwieństwie do ilości klatek już wpływ ma jak zauważyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, tex88 napisał:

Myślę że w przyszłości mógłbyś rzucić okiem na szum, bo przy tej ilości materiału powinno być gładko, ale niewiele brakuje by tak było. Fajne zdjęcie :)

To prawda szum przeszkadza ale niestety nie przeskocze tego szumu, robie zdjecia kiepskich warunkach i sam magerial jest poprostu marnej jakosci, stad to sie bierze.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kosmit napisał:

Bardzo ładny kadr, no i zrobione 72ED, rzadko ktoś tym fotografuje, raczej narzekanie jest, bo podobno same problemy generuje, a tu ładnie wyszło. 

Bo ten 72ED w rzeczywistości taki dobry nie jest, słabo skorygowany, i nie jest to fpl 53 tutaj mimo nie dużej matrycy widać wady optyki, tam co prawda nie ma jeszcze idealnie dobranej odległości matrycy do korektora ale nie jest to dobry sprzęt.

To najtańszy sensowny sprzęt do astrofoto po prostu.  Jak na pierwszy astrograf po prostu może być :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kosmit napisał:

A widzisz, czyli jednak coś jest na rzeczy. Dodam jeszcze od siebie, że wydłużanie czasów bardzo dobrze Ci zrobi. Przy tej kamerze i biorąc światłosiłę  ED72, to 1200s to podstawa na wszystkie Ha/OIII/SII.

Dla mojego EQ6 to juz jest hardcor, daje radę na styk a pewnie z 30 procent to beda klatki pojechane, ale mi sie nigdzie nie spieszy i zbieram na spokojnie materiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.