Jump to content

Uszkodzona przesylka, pretensje kupującego

Kirien
 Share

Recommended Posts

Drodzy, pierwszy raz zdarza mi się sytuacja, gdzie wysyłam sprzęt w stanie idealnym (ed 80 +FF - watek swiezo z gieldy) a odbiorca, zglasza mi a nie kurierowi przy odbiorze, ze sprzet jest uszkodzony - sytuacja bardzo niezreczna.

Ci ktorzy mnie znają, a znamy sie dość dobrze z wieloma członkami forum, wiedzą jak dbam o sprzęt.

Wyslalem przesylke do kolegi Zbignieww do Czech i nagle jestem adresatem oskarzen o oszustwo bo:

w walizce jest dziura (w zyciu nie wyobrazam sobie nie poinformowac nabywcy o chocby najdrobniejszych wadach - raz zdarzylo mi sie pomylic kątówki i wyslac prywatną uzywaną zamiast fabryczną z zestawu i natychmiast odeslalem nową i zostawilem nabywcy starą przejsciowkę z rysą)

Nabywca skarzy sie na wyciag w teleskopie - doskonale wiem jak plynnie chodzil moj wyciąg i nie ma cudów ze sie popsul w transporcie w walizce SW owinietej gruba babelkową folią i kilkoma warstwami stretcha. W końcu nabywca grozi mi zalozeniem wątku i wciąganiu w spór administratora/moderatora. Nie mam nic przeciwko, ale przestrzegam przed takimi transakcjami - nie bede placil za to ze ktos sobie popróbuje sprzet, nie sprawdzi przy kurierze paczki a potem robi dziure w walizce, rozreguluje wyciag i żąda zwrotu pieniędzy. 

Czy ktoś ma podobne doświadczenia ? Zaproponowalem koledze @Zbignieww reklamowanie paczki i zalatwienie sprawy jak cywilizowani ludzie, a nie ze kolega odsyla już natychmiast i zada zwrotu pieniedzy + koszty transportu.

Nie mam gwarancji, że ktos sobie nie podmienił np. celi z mojego edka i wyciagu a odsyla mi sprzet skladak - malo prawdopodobne ale bądźmy realistami ze kreatywnosc ludzka nie zna granic.

Bardzo przykra sytuacja. Najpewniej bedzie miala swoj dalszy rozwoj o którym pewnie będę pisał jak i z pewnością kolega Zbignieww założy swój wątek.

Bardzo przykra sprawa - mam nadzieje, ze kolega przygotuje foto dokumentacje uszkodzenia walizki, opisze ewentualne uszkodzenie wyciągu i byćmoze uzyska odszkodowanie z wartosci ubezpieczenia - mam taka nadzieję, ale jeżeli jest to próba wyłudzenia kasy to niskich lotów próba.

Edited by Kirien

Kiedyś sprzedawałem na Astromaniaku montaż z wysyłką do Czech do jednego użytkownika. Co pytał przed kupnem to odpowiadałem. Podałem wszystkie dane ze specyfikacji, dokładne zdjęcia, po czym mega dobrze zapakowałem paczkę i wysłałem. Gość odebrał i podziękował.

Za kilka dni pisze do mnie zbignieww i leci na mnie z ku@!#! że dane które podałem ze specyfikacji są nieprawdziwe i że oszukałem gościa. Myślę sobie o co chodzi?! Odpisałem grzecznie, że podałem dane ze specyfikacji i nikogo nie okłamałem. Cóż - nie pomogło - w zamian poleciała salwa wulgaryzmów w moją stronę. Po czasie po prostu odpisałem w tej samej tonacji, że ma się ode mnie wiecie co i urwałem kontakt. Pan Z. nawet nie był wtedy stroną transakcji. Wywnioskowałem, że być może kupował montaż dla siebie ale przez innego użytkownika. 

W każdym razie tak było u mnie. Jak jest w tym przypadku - niestety nie wiem :) 

Jeśli chodzi o wysyłkę i odbiór sprzętu to dodatkowo zawsze robię tak:

- jeśli coś wysyłam to zaraz po zapakowaniu robię zdjęcia, tak samo jak kurier odbiera lub umieszczam coś w paczkomacie

- jeśli coś odbieram to robię zdjęcia przy kurierze w momencie odbioru albo nawet samej paczki w paczkomacie

Wtedy widzę co gdzie jest i w jakim stanie, żeby nie było nieporozumień :) 

Edited by Paweł Sz.
  • Like 1

29 minut temu, Kirien napisał:

...Nie mam nic przeciwko, ale przestrzegam przed takimi transakcjami - nie bede placil za to ze ktos sobie popróbuje sprzet, nie sprawdzi przy kurierze paczki a potem robi dziure w walizce, rozreguluje wyciag...

TO jest pomówienie. Bez żadnych wątpliwości.

M.

• Like 3

28 minut temu, Miesilmannimea napisał:

TO jest pomówienie. Bez żadnych wątpliwości.

M.

Nie czuje zeby kolega Zbignieww mnie pomawiał, naprawdę nie szukam zwady ale już sam wpis kolegi, który miał wątpliwą przyjemność transakcji z tą osobą, sugeruje, że nie tylko nie jestem jedyny, ale w równie niesprawiedliwy sposób potraktowany i zastraszany, ze jak nie przyjmę sprzetu z powrotem to będą konsekwencje takie a takie i będzie moderator grany itp. Szanujmy się wszyscy i traktujmy uczciwie. Pretensje pojawily sie rowniez do szukacza kątowego GSO (dałem w gratisie i jeszcze wyżłobienie na docisk stopki podkleiłem taśmą izolacyjną żeby siedzial sztywniej i nie rysował docisk lakieru) - dostało mi się, że sprzet uszkodzony bo nakleiłem taśmę :( no ręce opadają.

Edited by Kirien
  • Confused 1

Pamiętam jak mnie gość zwymyślał na astromaniaku. Najlepsze było jak straszył mnie KrzysztofemP. Tak się tym przejąłem, że nie mogłem spać przez kilka dni:laugh:

• Like 3
  • Haha 5

39 minut temu, Kirien napisał:

nie sprawdzi przy kurierze paczki a potem robi dziure w walizce, rozreguluje wyciag i żąda zwrotu pieniędzy. 

Tak, tak- to jest obrzydliwe pomówienie !   Tylko pomylony człowiek  mógłby tak  kombinować. Poza tym ja nie miałem jakichkolwiek podstaw, by reklamować - to jest z gruntu naiwne podejście . Paczka wyglądała idealnie ,

o czym niezwłocznie powiadomiłem  sprzedającego.  Kurier nie odpowiada za to, co jest w środku

i jakiekolwiek reklamacje są bezprzedmiotowe. 

Z.

Czy ustalaliście przed zakupem sposób sprawdzenia przesyłki (np. w obecności kuriera ze spisaniem protokołu szkodowego), kto ponosi koszty w razie czego, czy są jakieś folie zabezpieczające przed niepowołanym otwarciem itp. szczegóły w razie gdyby coś poszło nie tak?

Z opisu wynika jakby ktoś w transporcie z tą paczką robił typowe kurierskie rzeczy, a wady są widoczne na pierwszy rzut oka po otwarciu...

Panie Zbyszku, ta dyskusja jest bez sensu. Szanuje Pana bardzo, ale są pewne granice przyzwoitości. Dziura od środka walizki w kierunku zewn. za żadne skarby nie powstała u mnie. Nie śmiałbym wysyłać Panu sprzetu z wadami i nie informować. Wyciąg, który wskazuje Pan jako uszkodzony pracował u mnie wzorowo, płynnie i nie ma możliwości, żeby srzypiał jak to Pan opisał, bo fizycznie (o ile nie został uszkodzony a nie mogl zostac przy takim zapakowaniu paczki) nie ma tam elementów, które mogłyby  skrzypieć :) Mam dziwne wrażenie, że sprzęt chciał Pan sobie może przymieżyć do setupu, albo zdecydowal się Pan pochopnie na zakup i w taki a nie inny sposób, próbuje Pan na mnie wymusić zwrot. Mam nadzieje, że to się uda załatwić bez strat dla kupującego.

Pozdrawiam

• Like 1

A ja mam z dawien dawno bardzo złe wspomnienia z wszystkim co czeskie w astro. Ze 20 lat temu chciałem w pewnym sklepie czeskim zamówić EQ6 bo w Polsce nikt nie miał na stanie.  Zamówiłem i zero odpowiedzi. Żadnego potwierdzenia mimo zapytań mailowych czy doszło. Nie ma potwierdzenia więc po 2 miesiącach  kupiłem w Delcie, gdy mieli na stanie. Po czym po kilku miesiącach widzę post na polskim forum , że jeden z użytkowników  perfidnie oszukał właściciela czeskiego sklepu zamawiając i nie odbierając.  Kto był autorem posta? Zagadka.

11 minut temu, peter5 napisał:

Pamiętam jak mnie gość zwymyślał na astromaniaku. Najlepsze było jak straszył mnie KrzysztofemP. Tak się tym przejąłem, że nie mogłem spać przez kilka dni:laugh:

No właśnie - to już kolejna osoba, która usłyszała podobne groźby (ba - groźby to za poważne słowo, bo w końcu moderator to instytucja pożądna).

Mam nadzieję, że to się zakończy rozsądnie bo czuje sie po prostu fatalnie uczestnicząc w tym.

2 minuty temu, Kirien napisał:

No właśnie - to już kolejna osoba, która usłyszała podobne groźby (ba - groźby to za poważne słowo, bo w końcu moderator to instytucja pożądna).

Mam nadzieję, że to się zakończy rozsądnie bo czuje sie po prostu fatalnie uczestnicząc w tym.

Dobrze że to nagłośniłeś, bo widać że kolega ma sporo za uszami, a to mi wygląda na próbę wyłudzenia odszkodowania. 

• Like 2

Mam nadzieję że rozmowa przeniesie się na PW / telefon / korespondencję / osobiste spotkanie.

Bo nie ma sensu robić plebiscytu na to kto ma większe zaufanie publiczne: wina może leżeć po jednej, po drugiej albo po żadnej stronie (czyli po stronie kuriera).

Biorąc pod uwagę domniemanie niewinności i jednocześnie brak złej woli po którejkolwiek ze stron, sugeruję żeby się wziąć za ręce i spróbować razem coś ugrać od kuriera. Bo innej drogi nie widzę: słowo przeciwko słowu i do sądu, jak Kargul z Pawlakiem?

• Like 3

Panowie, proponuję odpowiedzieć sobie na 2 podstawowe pytania :

1.  Walizeczka mogła być uszkodzona podczas transportu, skoro jest wybrzuszenie - a nie wklęśnięcie ?

2. Wyciąg mógł rozregulować kurier ?

Ze to ja zrobiłem umyślnie, by mieć powód do zwrotu  - kompletna paranoja !  Sorry ! 

Z.

• Like 1

34 minuty temu, Kirien napisał:

Nie czuje zeby kolega Zbignieww mnie pomawiał...

Ciężki dowcip :) To TY JEGO pomawiasz a nie on ciebie. Nie rób kurtyzany z logiki!

Zapoznaj sie z opiniami osób, które miały podobne przejścia z Panem Zbigniewem. Są tu w tym wątku. Nie mam siły toczyć takiej absurdalnej dyskusji ale ciesze sie ze najprawdopodobniej to nie pierwsze takie przygody z Panem Zbyszkiem.

Pozdrawiam mimo wszystko a co do pomawiania - nie wiem - brak mi słów, żeby Ci coś rozsądnego odpisać.

Edited by Kirien

Teraz, zbignieww napisał:

1.  Walizeczka mogła być uszkodzona podczas transportu, skoro jest wybrzuszenie - a nie wklęśnięcie ?

W transporcie może stać się wszystko :) Nigdy się tego nie dowiecie co stało się naprawdę.

Dlatego poważne firmy zajmujące się sprzedażą wysyłkową nagrywają przed pakowanie stan

przedmiotu pakowanego i oczywiście sam proces pakowania. Jeśli to samo zrobi osoba odbierająca

to można zwiększyć prawdopodobieństwo tego, że wiadomo co się stało...

Z tym, że nie to 100% ;)

M.

1 minutę temu, zbignieww napisał:

Panowie, proponuję odpowiedzieć sobie na 2 podstawowe pytania :

2. Wyciąg mógł rozregulować kurier ?

Ze to ja zrobiłem umyślnie, by mieć powód do zwrotu  - kompletna paranoja !  Sorry ! 

Z.

Jak już powiedziałem, takie pytania proszę w sądzie albo na ucho sobie zadawać. Nie na forum. Nie wyobrażam sobie żeby dalsze dociekanie prawdy miało się odbyć poprzez konkurs kto przekona więcej użytkowników do swojej wersji. Dyskusja w takiej formule się powoli wyczerpue....

• Like 7

5 minut temu, Behlur_Olderys napisał:

Jak już powiedziałem, takie pytania proszę w sądzie albo na ucho sobie zadawać. Nie na forum. Nie wyobrażam sobie żeby dalsze dociekanie prawdy miało się odbyć poprzez konkurs kto przekona więcej użytkowników do swojej wersji. Dyskusja w takiej formule się powoli wyczerpue....

Behlur - nie do konca sie zgodzę. Jezeli to jest odosobniony przypadek to masz racje, Zwróć uwage ze glos zabraly osoby potraktowane w podobny sposób. Dlaczego tego typu zachowan nie piętnować?  Najłatwiej jest zamknąć wątek i po problemie, ale pomysl jak sam byś sie czul w takiej sytuacji na moim miejscu i kilku innych osob, które mialy podobne przejścia.

Edited by Kirien

Co wy macie po 10 lat? Trzeba było robić zdjęcia / film przy pakowaniu i to samo przy rozpakowaniu. Teraz możecie się przepychać. Pakowanie ciężkiej walizki z teleskopem w folię bąbelkową i stretch bez warstw(y) kartonu gdzieś pomiędzy jest jak dla mnie niepoważne. 

• Like 1

Podstawa przy sprzedaży wysyłkowej to niestety umiejętność pakowania...

Jeśli obawiasz się zapakowaną przez siebie przesyłkę zrzucić z szafy to po prostu nie wysyłaj...

Inna kwestia to przesyłki specjalne, na palecie, z nadzorem itd ale nie o tym raczej mowa...

M.

Edited by Miesilmannimea

1 minutę temu, zbignieww napisał:

Co do wyciągu okularowego - musiałbym nakręcić video z dźwiękiem . Natomiast wybrzuszenie walizeczki -

proszę bardzo :

Co było w tym miejscu w walizce? Proszę o fotki...

M.

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Our picks

• Migracja Astropolis na nowy serwer - opinie
      Kilka dni temu mogliście przeczytać komunikat o wyłączeniu forum na dobę, co miało związek z migracją na nowy serwer. Tym razem nie przenosiłem Astropolis na większy i szybszy serwer - celem była redukcja dosyć wysokich kosztów (ok 17 tys rocznie za dedykowany serwer z administracją). Biorąc pod uwagę fakt, że płacę z własnej kieszeni, a forum jest organizacją w 100% non profit (nie przynosi żadnego dochodu), nie znalazłem w sobie uzasadnienia na dalsze akceptowanie tych kosztów.
        • Thanks
        • Like
      • 56 replies
    • Droga Mleczna w dwóch gigapikselach
      Zdjęcie jest mozaiką 110 kadrów, każdy po 4 minuty ekspozycji na ISO 400. Wykorzystałem dwa teleskopy Takahashi Epsilon 130D i dwa aparaty Nikon D810A zamocowane na montażu Losmandy G11 wynajętym na miejscu. Teleskopy były ustawione względem siebie pod lekkim kątem, aby umożliwić fotografowanie dwóch fragmentów mozaiki za jednym razem.
        • Love
        • Thanks
        • Like
      • 48 replies
    • Przelot ISS z ogniskowej 2350 mm
      Cześć, po kilku podejściach w końcu udało mi się odpowiednio przygotować cały sprzęt i nadążyć za ISS bez stracenia jej ani razu z pola widzenia. Wykorzystałem do tego montaż Rainbow RST-135, który posiada sprzętową możliwość śledzenia satelitów.
      Celestron Edge 9,25" + ZWO ASI183MM. Czas ekspozycji 6 ms na klatkę, końcowy film składa się z grup 40 klatek stackowanych, wyostrzanych i powiększonych 250%.
      W przyszłości chciałbym wrócić do tematu z kamerką ASI174MM, która z barlowem 2x da mi podobną skalę, ale 5-6 razy większą liczbę klatek na sekundę.
      Poniżej film z przelotu, na dole najlepsza klatka.
        • Love
        • Thanks
        • Like
      • 72 replies
    • Big Bang remnant - Ursa Major Arc or UMa Arc
      Tytuł nieco przekorny bo nie chodzi tu oczywiście o Wielki Wybuch ale ... zacznijmy od początku.

W roku 1997 Peter McCullough używając eksperymentalnej kamery nagrał w paśmie Ha długą na 2 stopnie prostą linie przecinajacą niebo.

Peter McCullough na konferencji pokazał fotografię Robertowi Benjamin i obaj byli pod wrażeniem - padło nawet stwierdzenie: “In astronomy, you never see perfectly straight lines in the sky,”
        • Love
        • Thanks
        • Like
      • 16 replies
    • Jeśli coś jest głupie, ale działa, to nie jest głupie - o nietypowych rozwiązaniach sprzętowych
      Sformułowanie, które można znaleźć w internetach jako jedno z "praw Murphy'ego" przyszło mi na myśl, gdy kolejny raz przeglądałem zdjęcia na telefonie z ostatniego zlotu, mając z tyłu głowy najgłośniejszy marsjański temat na forum. Do rzeczy - jakie macie (bardzo) nietypowe patenty na usprawnienie sprzętu astronomicznego bądź jakieś kreatywne improwizacje w razie awarii czy niezabrania jakiegoś elementu sprzętu  Obstawiam, że @HAMAL mógłby samodzielnie wypełnić treścią taki wątek.
        • Haha
        • Like
      • 43 replies
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.