Skocz do zawartości
  • 0

Lornety proste TS


Mariusz Psut

Pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Nie wiem, czy osoby piszące tutaj negatywy odnośnie Apm miały te lornetki dłużej w rękach, ale w moim przypadku w ciagu ostatnich 6 miesięcy miałem na stanie dwie sztuki Apm 28x110, a obecnie Apm 25x100 Ed. Wg mnie te lornetki dają fantastyczne obrazy i szczerze polecam. W planach mam zakup jeszcze apm 10x50 ed.

 

Można narzekać na obsługę klienta itp. itd., ale litości - nie tylko Markus je sprzedaje i jak ktoś chce kupić gdzie indziej to można to zrobić też w sklepie TS, Astroshop lub sprowadzić przez jakiś polski sklep, a w razie potrzeby zwracać i reklamować do woli :)

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

nikt nie pisze o negatywach APM.

Producent sam sobie wydaje opinie zarówno optyczną jak i profesjonalnego podejścia do klienta...

nie liczy się dla niego czy ktoś zostawi 2000euro czy tez 10000 euro.

 

Optycznie APM to jest chińszczyzna z nadrukiem APM taka sama jak TS ,etc.

poczytajcie na CN stare watki jak Ed. Żerański testuje bino's : Fujinony, Takahashi 22x60 i wiele innych lornetek pod względom np. ilości zbieranego światła w źrenicy wyjs. w zależności od % oświetlenia obiektywu...

kuda tam APM :)))

 

Jakość kosztuje i czasami warto zapłacić więcej by nie mieć dramatów jak kolega co kupił APM 150mm bino i od samego początku bylo cos nie tak.

Gdyby ow kolega posłuchał mnie przynajmniej w jednym z 2ch punktów to nie miałby teraz dramatu...

Lubicie ryzyko? to dajcie Markusowi raz jeszcze zarobić ...

 

 

 

Edytowane przez YOKER
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Kolega od 150 sam sobie zrobił babola, bo zamiast zgłosić i oddać liczył na cud :) 


Bijesz cały czas w stronę konkretnego sprzedawcy i przenosisz to na wszystkie produkty marki, dla mnie to nieporozumienie. To tak jakbym napisał, że lornetki DO Extreme są kiepskie, bo sprzedawca robił mi problemy z ze zwrotem :D

Piszemy o lornetkach w budżecie 2-3 tys.
Zamiast starych wątków na CN poczytaj kilka nowych odnośnie APM, bo z tego co widzę robisz dla zasady czarny PR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@YOKER Może podaj jeszcze jakieś alternatywy dużych lornet.

Astronomer 22x60 to taki średniak - który Takowi nie schodził.

 

Poza APM jest jeszcze astroshop i TS.

 

Przekopiuję listę z początku wątku i dorzucę już chyba nieprodukowanego Vixena BT-125

Kowa high lander 32x82 - 16.400PLN

Okulary na bagnecie kowa - powiększenie 60x max?

 

Nikon 20x110, 25x120 - 45.000-50.000PLN

Stałe powiększenie, masa ~15kg

 

Fujinon MT-SX 150 - stałe powiększenie. achromatyczna ~50.000PLN, zabija aberką. Wersje ED ponad 100k PLN.

 

Vixen BT-125 - coś około 25000-30000PLN. Przycięta apertura, opadająca regulacja IPD, mega aberka. 

Edytowane przez bartolini
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, Paweł Sz. napisał:

Kolega od 150 sam sobie zrobił babola, bo zamiast zgłosić i oddać liczył na cud :) 


Bijesz cały czas w stronę konkretnego sprzedawcy i przenosisz to na wszystkie produkty marki, dla mnie to nieporozumienie. To tak jakbym napisał, że lornetki DO Extreme są kiepskie, bo sprzedawca robił mi problemy z ze zwrotem :D

Piszemy o lornetkach w budżecie 2-3 tys.
Zamiast starych wątków na CN poczytaj kilka nowych odnośnie APM, bo z tego co widzę robisz dla zasady czarny PR.

Nie zapominaj o głosach w wątku, które radziły, to co radziły... (trochę podobny ton do Twojego, widzę pewne podobieństwo). 

Ciekawe czy byś miał ten uśmiech, jakby Tobie się to przytrafiło :( 

Kolega zwrócił się do nas o pomoc... A dostał co ? To sobie każdy sam przeczyta.

Jacek od razu wiedział co się święci. Dobrze, że ostrzega. 

Dziwi mnie, że dalej bronisz "markę". 

 

O kilku już wiemy, produktach... Dokładnie piszemy o tych lornetkach, konkretnego producenta.

Ta CN... skąd wiesz jaki tam idzie sprzęt, a jaki idzie do Polski... Ja mam wątpliwości, że ten sam.

Dlaczego w budżecie 2-3 tysięcy nie kupić dobrej lornetki ? Może to już nie będzie 100...

Edz miał ciekawe podejście mierzył aperturę, światłosiłę, wychodziło czy lornetka jest poprawnie wykonana. Kupić 80 czy 70, czy przyciętą 100 z różnymi błędami ?

Niech każdy wyciągnie wnioski dla siebie. Warto wiedzieć co się kupuje...

 

 

 

Edytowane przez m_jq2ak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
10 minut temu, m_jq2ak napisał:

Nie zapominaj o głosach w wątku, które radziły, to co radziły... (trochę podobny ton do Twojego, widzę pewne podobieństwo). 

Ciekawe czy byś miał ten uśmiech, jakby Tobie się to przytrafiło :( 

Kolega zwrócił się do nas o pomoc... A dostał co ? To sobie każdy sam przeczyta.

Jacek od razu wiedział co się święci. Dobrze, że ostrzega. 

Dziwi mnie, że dalej bronisz "markę". 

 

O kilku już wiemy, produktach... Dokładnie piszemy o tych lornetkach, konkretnego producenta.

Ta CN... skąd wiesz jaki tam idzie sprzęt, a jaki idzie do Polski... Ja mam wątpliwości, że ten sam.

Dlaczego w budżecie 2-3 tysięcy nie kupić dobrej lornetki ? Może to już nie będzie 100...

Edz miał ciekawe podejście mierzył aperturę, światłosiłę, wychodziło czy lornetka jest poprawnie wykonana. Kupić 80 czy 70, czy przyciętą 100 z różnymi błędami ?

Niech każdy wyciągnie wnioski dla siebie. Warto wiedzieć co się kupuje...

 

 

 

Nie tyle bronię, co uważam za fajny sprzęt, gdyż go używam :) I nie kupowałem bezpośrednio w sklepie APM.

Nie raz miałem przygody z różnym sprzętem (lornetki, nasadki bino itp) i w takiej sytuacji robi się po prostu zwrot, bo to ci przysługuje w ciągu 14 dni. Kolega tego nie zrobił no i wyszło jak wyszło. I nie ma tu znaczenia, czy coś kosztowało 1 czy 10000 euro. Takie są realia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No właśnie znaczenie miedzy 1 euro a 1000 jest kolosalne ...

Takahashi poprawił by to niezwłocznie by uratować markę

APM ucieka od klienta bo zapewne nie da się tego poprawić

 

dopóki nie zmienimy myślenia to będą na nas jeździć jak na dzikiej swini ...

i chyba maja racje :)

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
47 minut temu, bartolini napisał:

@YOKER Może podaj jeszcze jakieś alternatywy dużych lornet.

Astronomer 22x60 to taki średniak - który Takowi nie schodził.

 

Poza APM jest jeszcze astroshop i TS.

 

Przekopiuję listę z początku wątku i dorzucę już chyba nieprodukowanego Vixena BT-125

Kowa high lander 32x82 - 16.400PLN

Okulary na bagnecie kowa - powiększenie 60x max?

 

Nikon 20x110, 25x120 - 45.000-50.000PLN

Stałe powiększenie, masa ~15kg

 

Fujinon MT-SX 150 - stałe powiększenie. achromatyczna ~50.000PLN, zabija aberką. Wersje ED ponad 100k PLN.

 

Vixen BT-125 - coś około 25000-30000PLN. Przycięta apertura, opadająca regulacja IPD, mega aberka. 

22x60 Takahashi to średniak ?

to ciekawe czemu w US tak się zabijają jak tylko się pojawia na giełdzie

 

tak się składa ze mam możliwość oglądania tej lornetki jak i przez nią i jeśli to średniak- to rzeczywiście kupujcie APM... 

 

PS

 

w testach Edza żadna lornetka optycznie nawet nie zbliża się do tego  średniaka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 godzinę temu, YOKER napisał:

22x60 Takahashi to średniak ?

to ciekawe czemu w US tak się zabijają jak tylko się pojawia na giełdzie

 

tak się składa ze mam możliwość oglądania tej lornetki jak i przez nią i jeśli to średniak- to rzeczywiście kupujcie APM... 

 

PS

 

w testach Edza żadna lornetka optycznie nawet nie zbliża się do tego  średniaka :)

Yoker dyskutujemy w tym wątku o dużych lornetach, a Ty proponujesz 60mm. Można przyjąć, że taka apertura to średniak. Za wiele ich Tak nie sprzedał - może gdyby miały wymienne okulary… Stąd wartość kolekcjonerska.

Później William odgrzewał ten pomysł z 22x70 ED. Lorneta dawała super obrazy, ale nie sprzedało się tego za dużo. Widziałem na zlotach 1 (?) sztukę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Mariusz Psut, niestety nie znam tych lornet TS o które pytasz.

Ale jakiś czas temu przerabiałem podobny temat i kierując się dostępnymi opiniami kupiłem APM 25x100 ED w TS.
Mój tok rozumowania był mniej więcej tak jak pisze @bartolini: nie za bardzo jest na rynku inna prosta setka, która miałaby podobną jakość za podobne pieniążki.
I dziś na pewno kupiłbym to samo.

Z zamówieniem nie było żadnych problemów, lornetka przyszła pancernie zapakowana w dwóch warstwach pudełek plus jej własna walizka.
Rozważałem zakup w Polsce i odbieranie w sklepie, ale wtedy nie było takiej opcji.

Jeśli problemem jest jakość obsługi APM, trzeba ich po prostu unikać i kupować ich produkty przez jakiś sprawdzony sklep.

Cokolwiek kupisz, najszybciej jak można sprawdź jak widać gwiazdy, najlepiej także przez drugą osobę.

I przy najmniejszej wątpliwości szybko odsyłaj.

Niestety, wadliwe produkty trafiają się we wszystkich branżach, więc czemu w astro miałoby być lepiej.
 

Edytowane przez Mareg
Usunięcie opatrznie zrozumiałej treści
  • Lubię 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, Mareg napisał:

Także wątpię żeby sprzedawcy w Niemczech bawili się w selekcje i lepsze egzemplarze wysyłali do US a gorsze do Polski, dla nich sztuka jest sztuka.

 

To trochę z innej bajki, ale napiszę bo sam to robiłem.  Bardzo dawno temu pracowałem w dużej firmie meblowej (bez podawania nazwy). Duża firma, export na cały świat. Byłem pakowaczem. Kompletowaliśmy jakiś mebel lub jego fragment i całość szła do kartonowego pudełka. Jeśli ktokolwiek z nas zauważył jakieś wgniecenie, rysę lub temu podobną skazę naklejaliśmy na pudełko niebieską taśmę. Było to równoznaczne z tym że taki mebel trafia na rynek wschodni- Rosja, Ukraina. Stamtąd meble już nie wracały. Fakt, że nie były to jakieś wady dyskwalifikujące produkt. Ale tak, sortowanie było. 

  • Lubię 1
  • Dziękuję 1
  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Na CN jest wątek z badania obiektywu za pomocą DPAC z siatką Ronchi. No i widziałem fotki z tego badania, to był APM 152 ed chyba. Odwrócony brzeg obiektywu, strefa w postaci górki/dołka na środku. Do teleskopu facet miał certyfikat z badania interferometrem. No i certyfikat był dość optymistyczny. Teleskop dawał przeciętne obrazy w dużych powiększeniach. Dopiero jak zrobili maskę na obiektyw do ok. 130mm obrazy się poprawiły. Tak to wygląda niestety...

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 minutę temu, bartolini napisał:

@Mareg myślę, że przynajmniej te droższe sprzęty sortują :/

Takie wątki jak ten o APM150 na astrotreff.de czy forum.astronomie.de byłyby dość „bolesne” dla APM.

Ciekawe czy na tych forach ciągną się tematy w tym stylu?

 

Jeśli to jest prawda, to to jest bardzo smutna prawda i chyba najwyższy czas coś z tym zrobić i systematycznie opisywać "polskie wpadki" na międzynarodowych forach, żeby w końcu nas tak samo traktowano.

I jeśli taki "gorszy sort" łykamy, to niestety to jest też trochę winy po naszej stronie, bo jakbyśmy odsyłali i reklamowali jak inni, to APMom i innym nie opłacałoby się wciskanie kitu także w Polsce.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
6 godzin temu, bartolini napisał:

Yoker dyskutujemy w tym wątku o dużych lornetach, a Ty proponujesz 60mm. Można przyjąć, że taka apertura to średniak. Za wiele ich Tak nie sprzedał - może gdyby miały wymienne okulary… Stąd wartość kolekcjonerska.

Później William odgrzewał ten pomysł z 22x70 ED. Lorneta dawała super obrazy, ale nie sprzedało się tego za dużo. Widziałem na zlotach 1 (?) sztukę.

Patrzyłem przez tą 60 jest wybitna to mało powiedziane. 

Jak dobrze, że mam tą 70, rzeczywiście daje bardzo dobre obrazy, prawie dogania BT100. W każdym bądź razie jest mniejsza różnica niż by się wydawało.

Może to jest prawda, że nie ma solidnej setki za rozsądne pieniądze - nowej.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
15 minut temu, Mariusz Psut napisał:

Czytam,myślę i chyba poczekam i dozbieram do 25×100ed. 

Teleskopy.pl zapowiadają lornetki APM w ofercie.

A skąd taka informacja? Ciekawe czy będą mieli tego maluch 6x30.

Ty łobuzie było tego nie pisać, bo znowu ta lornetka mnie będzie prześladować!

 

Edit: A już widzę. Malucha nie będzie ufff...

Edytowane przez oicam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 godzinę temu, Mariusz Psut napisał:

Czytam,myślę i chyba poczekam i dozbieram do 25×100ed. 

Teleskopy.pl zapowiadają lornetki APM w ofercie.

Zapowiadają od kilku lat :D 

Nowy termin dostawy APM do Europy z tego co wiem może pod koniec marca... ale pewnie zostanie przesunięty, bo pierwotnie miało być w styczniu :) 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
3 godziny temu, Paweł Sz. napisał:

Zapowiadają od kilku lat :D 

Nowy termin dostawy APM do Europy z tego co wiem może pod koniec marca... ale pewnie zostanie przesunięty, bo pierwotnie miało być w styczniu :) 

Szczerze mówiąc nie widziałem tego wcześniej:happy:.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Teraz, Mariusz Psut napisał:

Szczerze mówiąc nie widziałem tego wcześniej:happy:.

 

Wisi od kilku lat, mieli kilka sztuk swojego czasu przed pandemią, ale sprzedaż szła chyba dość kiepsko :) 

Dogadaj się może z peterem na APM 25x100 :) Wiele osób na forum ma i sobie chwalą :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@bartolini diabełku wiem:grin:. Ale w astroshopie rat nie maja a kieszeń się nie rozciągnie. Może to i lepiej.

@peter5 A do astronomii to się każde szkło nadaje, które cokolwiek dodatkowego wnosi względem nieuzbrojonych oczu.

Edytowane przez oicam
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.