Skocz do zawartości

Jowisz 2022


Przemo23

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
17 minut temu, anatol napisał:

Ciekawy układ chmur na Jowiszu w tym roku. Fajnie, że Jowisz jest taki zmienny, zaskakuje co sezon.

Swoją drogą ciekawe czy będziemy mieli to szczęście (?) obserwować całkowity zanik WCP czy raczej nasze dzieci albo wnuki ?

Chyba miałem krzywo sensor, albo ta tuba jest felerna, ale wszystkie detale wyszły nieco skośne. No i to jest kolorowanka po IR pass, więc bierz na to poprawki :)

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, karp_killer napisał:

WinJUPOS robi dobrą robotę.

A w sumie to powiedz mi ja k to robisz - zbierasz np. 5 x po 3 minuty i każde 3 minuty stackujesz osobno i to co wyjdzie wrzucasz do WinJUPOSa? Czyli masz 5 zestackowanych obrazków, które potem derotujesz i stackujesz jeszcze raz, czy jak?

Bo ja po prostu wrzuciłem całe 6 minut w pliku .ser i wykorzystałem "derotate video stream" czy jak tam się to nazywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, karp_killer napisał:

Czyli sporo pi***nia się. Twoja metoda brzmi dożo prościej. Jeśliby się miało okazać, że wrzucenie wszystkiego w kupie jest równie dobre, to daj znać :)

Najlepiej by było zrobić po twojemu i po mojemu, i porównać - bo twoja metoda to faktycznie wygląda na mocno pracochłonną, ale jeśli wyniki miałyby być wyraźnie lepsze... Nie pozostaje nic innego jak nagrać ze 20 minut i eksperymentować. Tylko WinJUPOS strasznie jest nieintuicyjny, nieprzyjazny jeśli chodzi o obsługę i interfejs ma do dupy, więc na samą myśl o takiej dłubaninie mi się odechciewa.

22 minuty temu, karp_killer napisał:

PIPP i wybieram 50% najlepszych według niego klatek (ma lepszą analizę od Autostakkert)

To bardzo ciekawą rzecz napisałeś. Nigdy się nad tym specjalnie nie zastanawiałem, ale to też będę musiał porównać - bo wybór klatek do stackowania to w sumie jedna z ważniejszych, jeśli nie najważniejsza, czynność na drodze do uzyskania dobrego efektu końcowego.

Edytowane przez Krzysztof z Bagien
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Krzysztof z Bagien napisał:

Tylko WinJUPOS strasznie jest nieintuicyjny, nieprzyjazny jeśli chodzi o obsługę i interfejs ma do dupy, więc na samą myśl o takiej dłubaninie mi się odechciewa.

 

No wiem :( Ja omijam wszystkie te straszne przyciski, których nie rozumiem i tylko powtarzam w kółko to, co się naumiałem na pamięć. 
Ten był raczej bezbolesny tutek: 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, karp_killer napisał:

 Ja omijam wszystkie te straszne przyciski, których nie rozumiem i tylko powtarzam w kółko to, co się naumiałem na pamięć. 

No ja właśnie siedzę, czytam, oglądam... I widzę, że to jest temat na co najmniej doktorat :P

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wyboru klatek, warto jeszcze wziąć pod uwagę, że PIPP wybiera całe klatki — ale stackery (w tym AS!3) wybierają najlepsze fragmenty klatek. Czyli wstępne przepuszczenie przez PIPP może nas pozbawić niektórych dobrych fragmentów nisko ocenionych (przez PIPP) klatek. Co pewnie nie ma aż takiego znaczenia, bo klatki odrzucone przez PIPP zwykle całe będą rozmyte i do niczego... Jak kto ma czas, mógłby pobawić się w dogłębną analizę i porównania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, WielkiAtraktor napisał:

Co do wyboru klatek, warto jeszcze wziąć pod uwagę, że PIPP wybiera całe klatki — ale stackery (w tym AS!3) wybierają najlepsze fragmenty klatek. Czyli wstępne przepuszczenie przez PIPP może nas pozbawić niektórych dobrych fragmentów nisko ocenionych (przez PIPP) klatek. Co pewnie nie ma aż takiego znaczenia, bo klatki odrzucone przez PIPP zwykle całe będą rozmyte i do niczego... Jak kto ma czas, mógłby pobawić się w dogłębną analizę i porównania.

Wydaje mi się, że moment dobrego seeingu w przypadku planet dotyczy zwykle od razu całej planety (ponieważ jest tak mała optycznie). Zdarzyło mi się 2-3 razy porównać to, co wybrał PIPP i Autostakkert. Zawsze wychodziło na korzyść Pipp. Choć oczywiści mógł to być efekt określonych warunków, albo nawet kompletny przypadek :) 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.