Skocz do zawartości

Czekając na opozycję Marsa...


DominikM

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc , kollegi .

Dzisiejsy Mars ,niestety , dach ocieplanego bydynku ,... ale cos tam widac ... :D

Skladalem rolki wnocy , pod czas nagrywania nastepnych rolek , w dzien niema czasu.

Nockę trzeba odespać w dzień. :D , a tak w ogóle to piękny kolor i detal. Edytowane przez lemarc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nockę trzeba odespać w dzień. :D , a tak w ogóle to piękny kolor i detal.

Heh , Leszku , w dzien trzeba zarabiac na nowy obserwatorium , SBIGi i takie inne rzeczy :D

 

Dzieki KrzysztofZ , Mizar.

 

U nas tez chmury , lapalem go w przerywach .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, wydaje się, że filtr jest bardzo ciemny. Ale po założeniu go na kamerkę i skierowaniu teleskopu na Marsa okazuje się, że wystarczy minimalna korekta. Ja zwiekszam gain może o 10%, i na fotce zwykle otrzymuję jakieś miejsce z białym plackiem (prześwietleniem). Nie miałem dostatecznie dużo czasu by się z nim dokłądnie zapoznac, ale jestem pewien, że będziesz zadowolony i będzie jeszcze więcej fajnych zdjęć.

 

PS.

To już jestes trzeci o którym wiem, że zamówił ten filtr.

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bielack,z innej beczki,ale nie moglem sie powstrzymac.Wydaje mi sie czy postac na Twoim awatarze porusza sie czasem...?

Nie, nie porusza się. Na zdjęciu.

W realu porusza się nawet dość szybko. Jest na pewno szybsza ode mnie i ma lepszy refleks. Tyle, że jak czasami zdarzy się Ją w nosek trafić, to robi mi się strasznie przykro i nieszczególnie...

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, wydaje się, że filtr jest bardzo ciemny. Ale po założeniu go na kamerkę i skierowaniu teleskopu na Marsa okazuje się, że wystarczy minimalna korekta. Ja zwiekszam gain może o 10%, i na fotce zwykle otrzymuję jakieś miejsce z białym plackiem (prześwietleniem). Nie miałem dostatecznie dużo czasu by się z nim dokłądnie zapoznac, ale jestem pewien, że będziesz zadowolony i będzie jeszcze więcej fajnych zdjęć.

 

PS.

To już jestes trzeci o którym wiem, że zamówił ten filtr.

:D

 

hehehe, ja wiem o jeszcze 2 :). Narobiles popytu na ten filtr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też dzisiaj walczyłem .Tym razem NT 270/1445 własnego szlifu. Obróbka na szybko. Może jeszcze cos z tego da się wyciągnoć.

Gratulacje dla kolegów.

 

Artur przeslal mi material z powyzszego dnia. Obrobilem go wg starych technik. Nie chcialem go az tak mocno "procesowac". To co wyszlo jest na granicy wygladu i "informacji".

 

Artur_Mars.jpg

 

A poniezej oryginal Artura:

 

Mars_20.10_kadr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warunki rzeczywiście były dziś nieprzeciętne oceniam, że 6/10 a chwilami nawet 8/10!

Jednak ponieważ rano musiałem wstać więc obrobiłem najkrótszy filmik na szybko, żeby coś pokazać.

 

Pierwszy to stack z registaxa, drugi po kręceniu kolorami, rozmyciu gaussem i po odbiciu stronami w Photoshopie.

MyVideoo.jpg

2005_10_28_00_33_Mars2.JPG

Edytowane przez Mizar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłbym zapomniał, tej nocy testowałem też filtr nowo zakupiony Baadera IR pass. Pierwsza rzecz, którą zauważyłem to pewne trudności z ustawieniem ostrości. Obróbka avików z tym filtrem potwierdziła moje przypuszczenia:

otóż większa długość fali to mniejsza rozdzielczość kątowa i bardziej rozmyte detale :angry: .

 

Na szczęście rozdzielczość nie spada znacząco za to ogromnie wzrasta kontrastowość marsjańskich mórz i lądów .

Jest tak jak mówił Bielack, mimo, że filterek "na oko" jest strasznie ciemny to po założeniu na kamerkę wystarczy minimalnie ryszyć gainem i obraz dalej jest jasny.

 

Poniżej Marsik z registaxa o ile pamietam bez kręcenia kontrastem. Tak samo wyszło!

2005_10_28_01_05_Mars_IR.JPG

Edytowane przez Mizar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warunki rzeczywiście były dziś nieprzeciętne oceniam, że 6/10 a chwilami nawet 8/10!

Jednak ponieważ rano musiałem wstać więc obrobiłem najkrótszy filmik na szybko, żeby coś pokazać.

 

Pierwszy to stack z registaxa, drugi po kręceniu kolorami, rozmyciu gaussem i po odbiciu stronami w Photoshopie.

Ten drugi bardziej przypomina moje wczorajsze obserwacje wizualne w etixie przy 500x :blink:

A seeing był naprawdę świetny czasem nawet 9/10 ,szczególnie jak zaczęła nachodzić w nocy lekka mgła od gór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istotnie seeing był chwilami porywający, ale dla mnie ważniejsze jak zwykle jest z której strony powietrze sie przemieszcza, a te jak zwykle z północnego wschodu niosło turbulencje z miasta. Mam jeszcze materiał do obróbki, lecz czy będzie lepszy od tego co teraz pokazuję, to sie okaże. Przed świtem chciałem focić Saturna, ktory chwilami był jak żyleta, lecz cóż, kiedy leżał w pasie strumieniowym wyziewów komina elektrociepłowni :sterb003:

M281005FGHI2XY.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłbym zapomniał, tej nocy testowałem też filtr nowo zakupiony Baadera IR pass. Pierwsza rzecz, którą zauważyłem to pewne trudności z ustawieniem ostrości. Obróbka avików z tym filtrem potwierdziła moje przypuszczenia:

otóż większa długość fali to mniejsza rozdzielczość kątowa i bardziej rozmyte detale :angry: .

 

a to niejest tak że on nie jest -IR? i trzeba go połączyć z -IR?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moim aviku z filtrem Baader IR-Paas Filter piksele sa wieksze i w zasadzie zwykły filtr czerwony spisuje sie lepiej niż on. Będę go jeszcze testował na innych planetach, ale na Marsie to on mi sie nie sprawdził. Właśnie ukończyłem obróbke kilku avików z dzisiejszej nocki, które nie sa ani lepsze, ani gorsze od tych z poprzedniej.

MARS291005MNO.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.