Skocz do zawartości

Pelican + LDN935 - na szeroko :)


Krzysiek Gaudy

Rekomendowane odpowiedzi

  • Krzysiek Gaudy zmienił(a) tytuł na Pelican + LDN935 - na szeroko :)

Kolorystyka łagodna, przyjemna i niekontrowersyjna - jeżeli tobie się podoba to dobrze. Zwróć jednak uwagę, że są to raczej dwa kolory. Jeżeli będziesz miał ochotę to z tym materiałem łatwo możesz wzbogacić chromatykę. Ale- kwestia gustu.

 

Gwiazdy- sam wiesz. Chciałbym jednak podsunąć ci pomysł naprawy ich kształtu za pomocą dekonwolucji z odpowiednio dobranym parametrem motion blur. Defekty są różne w różnych częściach kadru, ale do tego wystarczy odpowiednia, stworzona ręczne (np. GAME script) maska.

Zrób preview w dolnej części kadru - tam są najbardziej zniekształcone, użyj skryptu PSF Image żeby zobaczyć jakie jest średnie zniekształcenie i eksperymentalnie dobierz parametry decon/ motion blur. 1 albo najwyżej 2 iteracje wystarczą.

Oczywiście musisz to zrobić na pliku z samymi gwiazdami bo ci zepsuje mgławicę.

Edytowane przez Herbert West
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze odnośnie LAB. Pamiętaj, że PNG czy JPG zapiszesz w RGB, więc jeżeli wyciągniesz saturację w LAB blisko granic i skonwertujesz na RGB to miejscami kolory zrobią się plackowate. Więc i w przypadku LAB musisz zachować pewien umiar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Herbert West napisał:

Jeszcze odnośnie LAB. Pamiętaj, że PNG czy JPG zapiszesz w RGB, więc jeżeli wyciągniesz saturację w LAB blisko granic i skonwertujesz na RGB to miejscami kolory zrobią się plackowate. Więc i w przypadku LAB musisz zachować pewien umiar.

Ja polecam zamiast LAB zwykly match color.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
3 minuty temu, warpal napisał:
 
 

Wg mnie, chyba jednak ta druga wersja jest nieco za bardzo "nachalna".

Ale oczywiście autor ma zawsze ostatnie zdanie.


Pewnie przez saturację, którą trochę specjalnie podciągnąłem, kontrast też wiem że na granicy... ciągle szukam złotego środka... Autor to gapi się na to zdjęcie i przestaje widzieć swoje błędy i traci dystans do zdjęcia (przynajmniej ja tak mam), dopiero może po tygodniu odpoczynku od zdjęcia widzę, co ewidentnie zepsułem - więc wszelkie komentarze i opinie bezcenne, dzięki :)

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Krzysiek Gaudy napisał:

Autor to gapi się na to zdjęcie i przestaje widzieć swoje błędy i traci dystans do zdjęcia

 

Okropne jest to zjawisko. Człowiek siedzi parę godzin nad zdjęciem, dumny z efektu chce się podzielić nim z innymi, ale doświadczenie podpowiada, że trzeba się jeszcze przynajmniej nockę przespać i spojrzeć na nie jeszcze raz. Jedno z wielu wyzwań w astrofotografii. :P

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.