Skocz do zawartości

Mini PC czy AsiAir do EAA, raczej nie do astrofoto.


kjacek

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Gość na chwilę napisał:

Z mojego porównania, ale pamiętajmy o braku wiedzy o sprzęcie wynika, że jest on nieco słabszy od: PC HP ELITEDESK 800 G1 USDT 240SSD I5 8GB Seria procesora Intel Core i5

Procesor Intel Core i5 4570s - 3,6GHz Turbo. 

Ale może ja się mylę... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Gość na chwilę napisał:

 

 

Brak systemu więc trzeba dodać ok 600 zł za pudełkową wersję windozy jeśli ma być na legalu. Ale komputerek fajny. Dwa LAN i złącze DB9 - miodzio. No i bez wentylatorów. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, kjacek napisał:

Z mojego porównania, ale pamiętajmy o braku wiedzy o sprzęcie wynika, że jest on nieco słabszy od: PC HP ELITEDESK 800 G1 USDT 240SSD I5 8GB Seria procesora Intel Core i5

Procesor Intel Core i5 4570s - 3,6GHz Turbo. 

Ale może ja się mylę... 

 

tak, w tym Celeronie  mamy tylko 2 rdzenie ale to wystarczy do tego by mieć zdalny podgląd z kamery ... i nawet więcej

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A coś takiego:

 

Beelink GK Mini

8gb ram ddr4 oraz szybki dysk SSD M.2

Procesor: Procesor Intel® Gemini Lake Refresh J4125 (4C/4T, pamięć podręczna 4M, od 2,0 GHz do 2,7 GHz)

GPU: Intel® UHD Graphics 600

RAM: DDR4 8 GB do 2400 MT/s

ROM: 128 GB M.2 SATA3 2280 SSD

System operacyjny: Windows10, Ubuntu

Wi-Fi: 802.11 b/g/n/ac 5.8G 2.4G Wi-Fi

Bluetooth: BT 4.0

Obsługa dysków SSD M.2 SATA 2280, 2,5-calowego dysku twardego SATA

Obsługa podwójnego ekranu 4K HD. 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taki komputerek wystarczy podłączyć kablem HDMI do telewizora lub monitora, a klawiaturę i myszkę bezprzewodowo i można zrobić obsługę całego setupu z GOTO włącznie z kanapy w salonie :)

bez zdalnego pulpitu

a jak komuś przeszkadza kabel HDMI to radiolinia i mamy komplet bez kabli

 

pozdrawiam

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacyjnie.

Ostatecznie kupiłem Beelink GKmini 8/128 GB czarny. Win10 pro legalny, aktywowany. 

 

Ma wiatraczek, trochę go słychać, ale będzie pracować na zewnątrz. 

Trzeba było włączyć remote desktop. 

Działa pięknie po kablu i po wifi. 

Póki co udało mi się uruchomić sterowanie montażem, dzięki koledze @Krzysztof z Bagien

Teraz będzie walka z opanowaniem kamery :grin:. Bo do tej pory podłączałem do smartfona po USB :flirt:

A walka, bo nie za bardzo zadziałało to ostatnio na kompie... 

 

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, kjacek napisał:

....Teraz będzie walka z opanowaniem kamery :grin:. Bo do tej pory podłączałem do smartfona po USB :flirt:

A walka, bo nie za bardzo zadziałało to ostatnio na kompie... 

 

 

 

 

Eeeee... tam... zaraz walka. Po instalacji driverów od ZWO i ASI Studio - już samo ASI Studio powinno widzieć kamerki bez problemu. Tak samo SharpCap i NINA. Jedyny warunek to instalacja tego co ZWO podaje jako "must have". Jeśli są jakieś problemy to zwykle kable USB - te ich oryginalne "tasiemki" są całkiem niezłe ale po roku w budce też potrafią odmówić współpracy.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra. Mam już box do pracy z montażem i kamerami. Taki do pracy w polu (ale oczywiście nie tylko). 

 

A teraz chciałbym kupić drugą maszynkę. Najlepiej bez wentylatora, z mocniejszym prockiem i3 czy i5 albo i wyżej.

Z Win10 professional.

Ma działać cały czas. 

 

Taki, na którym mógłbym (nawet od biedy) popracować nad zebranym materiałem.

 

Niby są teraz promocje na ali i w innych miejscach. Może ktoś kupił ostatnio coś takiego? Albo potrafi na podstawie specyfikacji coś doradzić. Tutaj lub na PW. 

 

EDIT budżet 1500 - 2000zł. Wiadomo im mniej, tym hymm... finansowo lepiej :flirt:

Edytowane przez kjacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budżet? 

 

 

EDIT: Bez wentylatora to będzie ciężko bo to przeciwstawne żądania - wydajność - energia i jej odprowadzenie.

 

 

Ten poniżej mam. Działa.

 

Np:. https://allegro.pl/oferta/hp-workstation-z2-g4-mini-i5-8600-16gb-ssd-m-k-w11-12402153964?snapshot=MjAyMi0xMC0yMFQxMjo0Njo0MC43MzhaO2J1eWVyOzY1MzkzYTVmNmI5OTllMTE3OGYyZjgzZGFiYjFjZjRmYzFjYTlkM2YyZmMwZDI5ZTBlY2IzMGVmM2I0ZDBiZDA%3D

 

Edytowane przez Wiesiek1952
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy problemach z zakupem Raspeberry PI polecam perspektywiczny 

Lenovo ThinkCentre M700 Tiny

(https://www.lenovo.com/pl/pl/desktops/thinkcentre/m-series-tiny/M700-Tiny/p/11TC1MTM700)

Moj ma i7 6700T, dysk M2 plus SSD Sata i 16 Giga Ramu.

Niezliczona ilosc portow USB 3...(6)

Komp przy prockach i5 i i7 ma wentylator mechaniczny i uwazam ze na mrozy ale i tez na upalne noce gdzie wilgoc jest potezna to lepsza opcja niz wersja z radiatorem.

Moj ma pobor pradu ok 48W w mojej konfiguracji.

Mozna tez tego kompa kupic w wersji z prockiem Intel G4400i juz za mniej niz 60 euro na Ebayu.

W Polsce na Allegro czy w sklepach handlujacymi uzywanymi komputerami ceny tego sprzetu  sa duzo wyzsze niz na zachodzie gdzie czesciej sie wymienia komputery.

Podczas pandemi niektorzy spekulanci w Polsce podniesli ceny nawet 300%.

Dlatego teraz uzywki kupuje na ebay gdzie sa normalne ceny.

Wracajac do tego Lenovo czy tez innych producentow warto zauwazyc ze 7, 6 i nizsze generacje procesorow Intela nie jest wspierane przez Windows 11 dlatego takiego typu minikomputerki zrobily sie bardzo tanie ale zaznaczam nie w Polsce.

Edytowane przez ax
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, ax napisał:

Przy problemach z zakupem Raspeberry PI polecam perspektywiczny 

Lenovo ThinkCentre M700 Tiny

(https://www.lenovo.com/pl/pl/desktops/thinkcentre/m-series-tiny/M700-Tiny/p/11TC1MTM700)

Moj ma i7 6700T, dysk M2 plus SSD Sata i 16 Giga Ramu.

Niezliczona ilosc portow USB 3...(6)

Komp przy prockach i5 i i7 ma wentylator mechaniczny i uwazam ze na mrozy ale i tez na upalne noce gdzie wilgoc jest potezna to lepsza opcja niz wersja z radiatorem.

Moj ma pobor pradu ok 48W w mojej konfiguracji.

Mozna tez tego kompa kupic w wersji z prockiem Intel G4400i juz za mniej niz 60 euro na Ebayu.

W Polsce na Allegro czy w sklepach handlujacymi uzywanymi komputerami ceny tego sprzetu  sa duzo wyzsze niz na zachodzie gdzie czesciej sie wymienia komputery.

Podczas pandemi niektorzy spekulanci w Polsce podniesli ceny nawet 300%.

Dlatego teraz uzywki kupuje na ebay gdzie sa normalne ceny.

Wracajac do tego Lenovo czy tez innych producentow warto zauwazyc ze 7, 6 i nizsze generacje procesorow Intela nie jest wspierana przez windows 11 dlatego takiego typu minikomputerki zrobily sie bardzo tanie ale zaznaczam nie w Polsce.

Szkoda ze nie ma zasilania 12V

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, tex88 napisał:

Szkoda ze nie ma zasilania 12V

Jesli jedziemy z pradu z akumulatora trzeba sobie kupic zasilacz samochodowy na gniazdo zapalniczki do tych Lenovo Tiny. Koszt ok 60-80 zlotych zaleznie od mocy zasilacza.

Ja takiego nie mam ale mam bardzo podobny do laptopa Lenovo.

Np taki:

https://laptophit.pl/zasilacz-samochodowy-do-laptopa-lenovo-90w-p-31937.html

Edytowane przez ax
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, kjacek napisał:

Może wiecie jak teraz jest z cłem czy innymi podatkami na komputery z GB? 

Jest źle ?. przerabiałem. Wychodzi drogo.

 

https://taxation-customs.ec.europa.eu/system/files/2021-02/e-commerce-uk-factsheet_pl.pdf

 

Edytowane przez Wiesiek1952
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.