Skocz do zawartości

Barnard 150 (Mglisty Biegacz)


tunarob

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo mi się to zdjęcie podoba :D Naprawdę super, gratulacje! :)

17 minut temu, tunarob napisał:

(dla mnie Running Man)

Dla mnie też, na końcu obiektu ewidentnie jest biegający człowieczek. Słyszałam, że nazwa tego obiektu to też Konik Morski, i jakby nie patrząc... ? 

IMG_20221124_210934.jpg.3b6599ecf35a5c5fbd3b27917d128dcb.jpg

Przy okazji, tak Twoja praca wygląda w Cz-B :D

image.thumb.jpeg.688c78f4afe5613152423149faa8f04b-01.jpeg.3076fc84f3dfd9d0adb00116614eef71.jpeg

 

  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo, bardzo ładne zdjęcie!

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Milena Niemczyk napisał:

Słyszałam, że nazwa tego obiektu to też Konik Morski, i jakby nie patrząc... ? 

IMG_20221124_210934.jpg.3b6599ecf35a5c5fbd3b27917d128dcb.jpg

Przy okazji, tak Twoja praca wygląda w Cz-B :D

image.thumb.jpeg.688c78f4afe5613152423149faa8f04b-01.jpeg.3076fc84f3dfd9d0adb00116614eef71.jpeg

 

Tak. Tez tam widzę konika, ale wybrałem kadr z biegaczem, bo jakoś bardziej mi leży biegacz :)

 

Cz-B biegacz wygląda jak zwęglony ?

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, MaPa napisał:

Czas imponujący. Widać że sygnał aż się wylewa :) Przemyślałbym odszumienie i zmniejszenie prezentowanej rozdzielczości. Już się dobrze prezentuje a może być jeszcze lepiej.

 

Dzięki. Co do odszumu to myślałem, że i tak już przesadziłem :D Zmianę rozdzielczości masz na myśli resample np 70%?

 

Co do czasu, to chyba wina mgły. 5 nocy po prostu wystawiałem i odpalałem sesje i tak sobie leciało i leciało. Bez nadziei na cokolwiek, bo czasem było dosłownie mleko. Tym samym przebiłem swoją średnią kilkukrotnie…

Edytowane przez tunarob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, kudi145 napisał:

Super zdjęcie, dla mnie ten "człowieczek" wygląda jak astronauta połączony przewodem tlenowym ze schowanym w mgławicy statkiem :P 

Mi się jeszcze trochę kojarzy z plażowiczem w Międzyzdrojach biegnącym do tojtoja ale jest już za późno ?

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, orome4 napisał:

Taki rarytas przy Bortle 6 to mistrzostwo świata :brawo: Zdjęcie ma klimat!

Swoją drogą to nie wiem skąd Wy macie tyle dni bezchmurnych, bo u mnie od sierpnia miałem 3 noce bez księżyca. 

śpieszę wyjaśnić, że u mnie bezchmurna noc to nie to samo co noc nadająca się na sesję :) Głównie z powodu właśnie wszędobylskiej mgły (praktycznie zawsze, podszczecińskie wilgotne rozlewiskowe klimaty). Więc ja wystawiałem jak była mgła, wiatry itp. Momentami nie było widać gwiazd. Poza tym, nie miałem chyba żadnej bezchmurnej i w miarę bezmgłowej od miesiąca :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, kubaman napisał:

OK, dzięki, teraz rozumiem

łaskawe masz to B6 :)

 

Fotka super.

W zenicie pewnie ciemniej, ale bliżej horyzontu mam już, od strony wschodniej aż po samo południe, lampy przy drodze walą niemiłosiernie oraz mega łunę Szczecina, nad którą niestety nie widać gwiazd.

 

W zenicie jestem w stanie dostrzec łunę mleczaka to fakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.