Skocz do zawartości

Sprawdzony Zielony laser


osamczyk

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem 

Poszukuję sprawdzonego lasera zielonego, może ktoś jest w stanie polecić coś w niedużych pieniądzach. 

i zawczasu kogoś kto ma model uchwytu na laser mocowany do aparatu na "gorącą stopkę" gotowy do wydruku lub potrafi cos takiego zrobić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam taki sam jak ten powyżej. Polecam. Działa i jest doskonale widoczny w nocy. Nie jest wrażliwy na zimno, a naładowany akumulator wystarczy na długo. Mój działa od nowości na jednym naładowaniu ale włożyłem inny aku niż ten fabryczny

 

pozdrawiam

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Ftraw napisał(a):

Ja mam taki sam i znów na mrozie jest słabo. W domu po ciemku piękna wiązka a jak idę na dwór to siada. Może nie ten sprzedawcą po prostu i inne bebechy ma.

 

może to inny produkt o podobnym wyglądzie ... czyli chińska podróbka chińskiego laserka :D

ja swój kupiłem jakieś 5 lat temu na ali. Mój na mrozie działa tak samo jak w domu

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Ftraw napisał(a):

Ja mam taki sam i znów na mrozie jest słabo. W domu po ciemku piękna wiązka a jak idę na dwór to siada. Może nie ten sprzedawcą po prostu i inne bebechy ma.

Dokładnie w domu jak jest ciepło jest super ale 5minu na zimnym i koniec świecenia 

 

Kiedys miałem taki ale swiecil bez problemu jak było zimno. Teraz kupiłem niedawno i odrazu po otwarciu było widać  i czuć że to nie ta jakość co kiedys 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotrek K. napisał(a):

Te lasery padają na zimnie bo mają lipnej jakości ogniwo. Po wymianie na lepsze, firmowe ogniwo 18650 zazwyczaj dzialają juz poprawnie nawet przy -10.

E, chyba nie, a na pewno nie tylko. Z tego co kojarzę, to zielone diody laserowe (przynajmniej te najtańsze, są jakieś inne, które tak nie robią, ale kosztują więcej) w niskich temperaturach zmieniają swoją charakterystykę i zaczynają emitować w podczerwieni.

 

Edytowane przez Krzysztof z Bagien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten laser z linku będzie ok, ale ogniwo oczywiście na starcie do wymiany :)

Aaale, uważał bym też ze świeceniem tym laserem gdzie popadnie, bo mają one moce, przy których bez problemu mogą oślepić niemal od razu :)

Co do słabnięcia go w zimnie to mogą buć dwie kwestie, jedna to ogniwo, ale jeśli przy dobrym ogniwie też słabnie, to problemem jest ułożenie kryształów konwertujących światło podczerwine na zieleń i rozszerzalność temperaturowa robi swoje. To są lasery DPSS, w środku siedzi dioda pompująca emitująca 808nm a następnie dwa kryształy konwertują te światło na zieleń. Dla najlepszej sprawności muszą być dobrze ustawione. To stwarza kolejne zagrożenie, te lasery na wyjściu mają nie tylko zieleń ale i podczerwień (drogie, dobrej jakości lasery mają zwykle na wyjściu filtr blokujący ir) i niech was ręka boska chroni przed patrzeniem się w nie jak zaczną "gasnąć" na mrozie, bo w rzeczywistości mogą nadal świecić, tylko w podczerwieni :)

 

Ale poza tym, do świecenia w niebo są ok :D

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Krzysztof z Bagien napisał(a):

E, chyba nie, a na pewno nie tylko. Z tego co kojarzę, to zielone diody laserowe (przynajmniej te najtańsze, są jakieś inne, które tak nie robią, ale kosztują więcej) w niskich temperaturach zmieniają swoją charakterystykę i zaczynają emitować w podczerwieni.

 

Oj zielone diody laserowe są drogawe, nie montują ich do tanich laserków :D Stosuje się lasery DPSS. 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego też użylem slowa "zazwyczaj". Mialem tez taki egzemplarz który nie zadziałal nawet po zmianie ogniwa na lepsze (Samsung i LG), dalej przygasał na mrozie. Z takich wskazówek praktycznych, na niższych temperaturach dobrze trzymać taki laser w kieszeni gdzies blisko ciała zamiast luzem np. w kurtce, to tez sporo daje gdy jest troszkę ogrzany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Kajetan napisał(a):

Ten laser z linku będzie ok, ale ogniwo oczywiście na starcie do wymiany :)

Aaale, uważał bym też ze świeceniem tym laserem gdzie popadnie, bo mają one moce, przy których bez problemu mogą oślepić niemal od razu :)

Co do słabnięcia go w zimnie to mogą buć dwie kwestie, jedna to ogniwo, ale jeśli przy dobrym ogniwie też słabnie, to problemem jest ułożenie kryształów konwertujących światło podczerwine na zieleń i rozszerzalność temperaturowa robi swoje. To są lasery DPSS, w środku siedzi dioda pompująca emitująca 808nm a następnie dwa kryształy konwertują te światło na zieleń. Dla najlepszej sprawności muszą być dobrze ustawione. To stwarza kolejne zagrożenie, te lasery na wyjściu mają nie tylko zieleń ale i podczerwień (drogie, dobrej jakości lasery mają zwykle na wyjściu filtr blokujący ir) i niech was ręka boska chroni przed patrzeniem się w nie jak zaczną "gasnąć" na mrozie, bo w rzeczywistości mogą nadal świecić, tylko w podczerwieni :)

 

Ale poza tym, do świecenia w niebo są ok :D

Może nawet zaryzykuję 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Kajetan napisał(a):

Ten laser z linku będzie ok, ale ogniwo oczywiście na starcie do wymiany :)

Aaale, uważał bym też ze świeceniem tym laserem gdzie popadnie, bo mają one moce, przy których bez problemu mogą oślepić niemal od razu :)

Co do słabnięcia go w zimnie to mogą buć dwie kwestie, jedna to ogniwo, ale jeśli przy dobrym ogniwie też słabnie, to problemem jest ułożenie kryształów konwertujących światło podczerwine na zieleń i rozszerzalność temperaturowa robi swoje. To są lasery DPSS, w środku siedzi dioda pompująca emitująca 808nm a następnie dwa kryształy konwertują te światło na zieleń. Dla najlepszej sprawności muszą być dobrze ustawione. To stwarza kolejne zagrożenie, te lasery na wyjściu mają nie tylko zieleń ale i podczerwień (drogie, dobrej jakości lasery mają zwykle na wyjściu filtr blokujący ir) i niech was ręka boska chroni przed patrzeniem się w nie jak zaczną "gasnąć" na mrozie, bo w rzeczywistości mogą nadal świecić, tylko w podczerwieni :)

 

Ale poza tym, do świecenia w niebo są ok :D

 

... dlatego w oryginalnych instrukcjach, które często nie są załączane do pudełka przez sprzedawców na Allegro (z wiadomych względów), producenci z dalekiego wschodu podają najlepszą temperaturę pracy dla takich laserów: 15-25 stopni C i nie ma ma tu mowy o temperaturach ujemnych:

 

YL-laser303.thumb.jpg.bc902d488a5a23688aea5c034f2f4f19.jpg

 

Źródło test lasera YL-Laser 303:

 

ZIELONY LASER 100MW YL-Laser 303

 

Mam taki laser jak z powyższego linku, podobny do tych, wspominanych wcześniej przez Kolegów (polaris, ZbyT). Między bajki należy włożyć to, co producent dalekowschodni wypisuje na obudowie (chwyt reklamowy) jako wartość graniczną mocy wyjściowej, np. <10000mW, czy <50000mW, ale nie oszukują, co ciekawe, bo tego nie mogliby zrobić. Ludziska nie przeczytają dokładnie (patrz znak mniejszości) i rajcują się posiadaniem lasera 10W. :D  W przypadku YL-Laser 303 napisane jest na obudowie:

 

MAX OUTPUT POWER < 10000MW (czytać jako mW miliwatów, a nie megawatów ;) )

CLASS III LASER PRODUCT

 

... są to lasery klasy 3B - ich moc nie przekracza 500 mW (klasa 3A: to nie więcej jak 5 mW, klasa 4 powyżej 500 mW). Te 100 mW (0,1W) w przypadku YL-Laser 303 podane w manualu (jak wyżej na zrzucie) to tak na wyrost rzecz jasna :) - obstawiam kikadziesiąt mW, co jest i tak już mocą całkiem sporą jak na taki wskaźnik, co widać na filmiku wyżej (jak najbardziej do wykorzystania w astronomii - sprawdzone praktycznie). Proponuję obejrzeć film z testowania laserów różnej mocy, zrealizowany przez pasjonata: Szymona Karbowskiego. Na tej podstawie będziecie mogli w przybliżeniu zaszeregować swój laser:

 

 

Co potrafią lasery o różnych mocach. (od 5mW do 2 W)

 

 

Jeśli zechcecie taki laser wykorzystać do eksperymentów w pomieszczeniu zamkniętym, to bezwzględnie konieczne są specjalne okulary i naprawdę nie należy tego bagatelizować (to nie są mniej niż 5mW zabawki z bazaru)!

 

Laser to nie jest zabawka  (koniecznie obejrzeć, bo nie każdy tak do końca zdaje sobie sprawę do czego jest zdolny wskaźnik laserowy nawet stosunkowo niewielkiej mocy!)

 

 

Pozdrawiam,

Jurek.

 

Edytowane przez suchyy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, polaris napisał(a):

Dwa lata temu kupiłem coś podobnego, jak w linku. Nie do zdarcia sprzęt. Ale to nie ten sprzedawca, więc nie wiem czy to dokładnie to samo.

https://allegro.pl/oferta/laser-zielony-wskaznik-laserowy-bardzo-mocny-l303-12207850762

Bardzo dobry laser.
Miałem wcześniej taki ala długopis i ten to był masakra, na zimnie momentalnie padał. 
Jednak ten z kluczykiem z linku @polaris jest nie do zajechania. Akumulator 18650 ładuję do niego może raz na rok, może rzadziej... hmmm. w sumie nie pamiętam, kiedy go ostatni raz ładowałem 😕

Tak czy siak - w mojej ocenie warto.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, suchyy napisał(a):

 

... dlatego w oryginalnych instrukcjach, które często nie są załączane do pudełka przez sprzedawców na Allegro (z wiadomych względów), producenci z dalekiego wschodu podają najlepszą temperaturę pracy dla takich laserów: 15-25 stopni C i nie ma ma tu mowy o temperaturach ujemnych:

 

YL-laser303.thumb.jpg.bc902d488a5a23688aea5c034f2f4f19.jpg

 

Źródło test lasera YL-Laser 303:

 

ZIELONY LASER 100MW YL-Laser 303

 

Mam taki laser jak z powyższego linku, podobny do tych, wspominanych wcześniej przez Kolegów (polaris, ZbyT). Między bajki należy włożyć to, co producent dalekowschodni wypisuje na obudowie (chwyt reklamowy) jako wartość graniczną mocy wyjściowej, np. <10000mW, czy <50000mW, ale nie oszukują, co ciekawe, bo tego nie mogliby zrobić. Ludziska nie przeczytają dokładnie (patrz znak mniejszości) i rajcują się posiadaniem lasera 10W. :D  W przypadku YL-Laser 303 napisane jest na obudowie:

 

MAX OUTPUT POWER < 10000MW (czytać jako mW miliwatów, a nie megawatów ;) )

CLASS III LASER PRODUCT

 

... są to lasery klasy 3B - ich moc nie przekracza 500 mW (klasa 3A: to nie więcej jak 5 mW, klasa 4 powyżej 500 mW). Te 100 mW (0,1W) w przypadku YL-Laser 303 podane w manualu (jak wyżej na zrzucie) to tak na wyrost rzecz jasna :) - obstawiam kikadziesiąt mW, co jest i tak już mocą całkiem sporą jak na taki wskaźnik, co widać na filmiku wyżej (jak najbardziej do wykorzystania w astronomii - sprawdzone praktycznie). Proponuję obejrzeć film z testowania laserów różnej mocy, zrealizowany przez pasjonata: Szymona Karbowskiego. Na tej podstawie będziecie mogli w przybliżeniu zaszeregować swój laser:

 

 

Co potrafią lasery o różnych mocach.

 

 

Jeśli zechcecie taki laser wykorzystać do eksperymentów w pomieszczeniu zamkniętym, to bezwzględnie konieczne są specjalne okulary i naprawdę nie należy tego bagatelizować (to nie są mniej niż 5mW zabawki z bazaru)!

 

 

Pozdrawiam,

Jurek.

 

Co do mocy to osiągają znacznie większe niż kilkadziesiąt mW. Spokojnie zakres 150-300mW. Skupiony bez problemu zapala zapałki itp. Przy czym oczywiście nie mówimy tu o mocy czystej zieleni, a bardziej mixu zieleni + IR. 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wszystko już było a z rzeczy których nie było... ciekawe czy laser "badziewny plastikowy" będzie działał na mrozie lepiej niż "solidny metalowy", bo ten solidny solidnie oddaje ciepło (czyli "wciąga mróz") poprzez swoją metalową obudowę :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.