Skocz do zawartości

Trąba z bonusem :)


wismat

Rekomendowane odpowiedzi

36 minut temu, Bentoq napisał(a):

Wszystkie zdjęcia piękne !!

Ile dni leżały przed publikacją? :)



Czwartek / piątek niby dałem do poczekalni ale nie ukrywam z ic1396 jeszcze coś walczyłem w weekend. Miałem na uwadze subtelniejszą wersję Przemysława oraz bardziej kolorową Krzysztofa. Obie były jakiś czas temu wrzucone na forum. 
Abstrahuje już od zdjęcia samej trąby Rafała z RC8 i 10" gdzie skala robi robotę. To też wrażenie na mnie wywarło. 
Wydaje mi się że z bieda filtrów baadera i kamery qhy163m z matrycą jak w asi1600 dużo więcej nie da się zrobić. 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie wyszło.

Przy narrowbandzie nie skreślałbym ani tej kamerki ani tych filtrów. Gdybym startował teraz w astro i ktoś mi włożył do głowy  to co wiem o  1600 vs 2600 a jednocześnie zaznaczył : masz ja za 2.5 lub 3 razy mniej na wtórnym to mocno bym się zastanawiał jeśli chodzi o wąskie pasma. ( lrgb nie komentuje).

 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, MaPa napisał(a):

Bardzo ładnie wyszło.

Przy narrowbandzie nie skreślałbym ani tej kamerki ani tych filtrów. Gdybym startował teraz w astro i ktoś mi włożył do głowy  to co wiem o  1600 vs 2600 a jednocześnie zaznaczył : masz ja za 2.5 lub 3 razy mniej na wtórnym to mocno bym się zastanawiał jeśli chodzi o wąskie pasma. ( lrgb nie komentuje).

 

hmm niby tak. Kamerę jeszcze mam, ale raczej nie będę z niej już korzystał. Matryca Panasonica, Filtr OIII 8,5nm Baader, teleskop APO to tak zabójcze połączenie że w dużej mierze zniechęca do niektórych obiektów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 hours ago, wismat said:

Wydaje mi się że z bieda filtrów baadera i kamery qhy163m z matrycą jak w asi1600 dużo więcej nie da się zrobić. 

Spierdzielić jest bardzo łatwo zdjęcie ze sprzętu za kilka setek tysięcy albo i milionów, dowodów na pęczki. Sprzęt bywa przeceniany.

 

A ASI1600? Ta kamera jest zupełnie ok do jasnych obiektów ale 2600 umożliwia zaoszczędzenie czasu dzięki większej czułości. Gdy potrzeba dziesiątek godzin to nawet 15-20% mniej czasu to dużo. No i przypuszczam, że 16 bitów także pomoże... Ja się na pewno przesiądę za jakiś czas.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Herbert West napisał(a):

 

 

A ASI1600? Ta kamera jest zupełnie ok do jasnych obiektów ale 2600 umożliwia zaoszczędzenie czasu dzięki większej czułości. Gdy potrzeba dziesiątek godzin to nawet 15-20% mniej czasu to dużo. No i przypuszczam, że 16 bitów także pomoże... Ja się na pewno przesiądę za jakiś czas.

Ja również, choć Qhy 163 m prawdopodobnie zostawię, bo jest to moja pierwsza kamera astro, a ja jestem bardzo sentymentalny i niestety przywiązuję się do rzeczy :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm ja mam 2600 w zasadzie od grudnia. Ale jeszcze jej nie użyłem. Myśle ze dodatkowym jej atutem w porównaniu do asi1600 czy qhy163 jest to ze jej matryca nie jest tak halogenna. Na tlenie od baadera i siarce to był dramat. Dlatego tez swojego czasu zrobiłem sobie spajkownice do apo żeby mi się te halo rozeszło w spajki ale zauważyłem ze to tez wpływa nieco na sam szczegół. Myśle ze jakoś pod koniec lata już coś zrobię nową kamerą. Ciekaw jestem rezultatu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Robson_g napisał(a):

W ogóle nie mam halo na Astronomikach.

Zupełnie nie rozumiem, dlaczego tak uparłeś się na te Baadery :)

 

To nie była kwestia uparcia tylko to był pierwszy zestaw astrofoto pod cmosa. Nie wiedziałem co z tego hobby będzie, a kupowałem wszystko od początku (włącznie montażem) więc też to był nie mały wydatek. Dla mnie QHY163M i filtry Baadera nie były idealnym rozwiązaniem ale na pewno jakimś złotym środkiem. Mógłbym wtedy kupić lepsze filtry, kamerę, teleskop i montaż.. Zawsze można kupić coś lepszego ale gdzieś musi być ta granica. Ja sobie na pierwszy raz wyznaczyłem taką, że starczyło na Baadery. Dzięki temu może mam większe doświadczenie które wykorzystam przy lepszym sprzęcie kiedyś w przyszłości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest wszystko to, co lubię najbardziej w astrofotografii. Synergia pomiędzy fotografią dokumentalną obiektu i dość śmiałą niepowiem, ale jednocześnie  jakże kompletną oraz spójną jego artystyczną wizją zrodzoną w procesie obróbki.

Jakość przejść tonalnych w cieniach powala, podobnie jak kompozycja kadru budowana dynamiką świateł... a do tego jeszcze ta czystość  barw - one mimo, że nachodzą na siebie to się jedank nie mieszają. Cudo!

Bezsenność Ci służy :)... i nie kiś tego za długo w kompie. :)

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Pyzik napisał(a):

Tu jest wszystko to, co lubię najbardziej w astrofotografii. Synergia pomiędzy fotografią dokumentalną obiektu i dość śmiałą niepowiem, ale jednocześnie  jakże kompletną oraz spójną jego artystyczną wizją zrodzoną w procesie obróbki.

Jakość przejść tonalnych w cieniach powala, podobnie jak kompozycja kadru budowana dynamiką świateł... a do tego jeszcze ta czystość  barw - one mimo, że nachodzą na siebie to się jedank nie mieszają. Cudo!

Bezsenność Ci służy :)... i nie kiś tego za długo w kompie. :)

Pyzik jak zwykle wysoko merytorycznie! Dzięki! Trafiłeś w punkt z tym co chciałem uzyskać.

 

 

14 godzin temu, diver napisał(a):

Jestem pod wrażeniem. Bardzo doceniam trud ale i umiejętność obróbki. :)

 

Dzięki serdeczne. Próbowałem walczyć z tymi ciemnymi pyłami w środku mgławicy (o czym kiedyś wspomniałeś i miałem to na uwadze)  ale się nie da (czytaj - nie potrafię :D. One są ciemne jak smoła każde wyrównanie tła jeszcze tą czerń pogłębia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.