Skocz do zawartości

Mgławica Rekin - LDN 1235


Krzysiek Gaudy

Rekomendowane odpowiedzi

To tak jeszcze, żeby pokazać skalę trudności, z czym się zmagam i dlaczego obróbka zdjęcia trwa kilka dni 🤣

Surowe klatki RGB, Channel Combination i Spectrometric Color Calibration w Pixie - czyli, gdybym miał idealne niebo to powinienem mieć idealny wyjściowy materiał pod tło RGB :D

 Zrzutekranu2023-09-28o22_35_58.thumb.jpg.0e360a61ca043abfd3c5253ede4a8790.jpg

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Krzysiek Gaudy napisał(a):

Jak zawsze zachęcam do krytyki, uwag, komentarzy lub "lajków" :)

 

Jest "lajk", krytykował nie będę. :)

 

38 minut temu, Krzysiek Gaudy napisał(a):

Surowe klatki RGB, Channel Combination i Spectrometric Color Calibration w Pixie - czyli, gdybym miał idealne niebo to powinienem mieć idealny wyjściowy materiał pod tło RGB :D

 

Miałem gorsze RGB, gdy mieszkałem w mieście przy ulicy z lampami sodowymi. ;) Więc wiem, jak boli takie RGB. Ale z wyrównaniem tła poradziłeś sobie znakomicie.

 

 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, diver napisał(a):
 
 

Miałem gorsze RGB, gdy mieszkałem w mieście przy ulicy z lampami sodowymi. ;) Więc wiem, jak boli takie RGB. Ale z wyrównaniem tła poradziłeś sobie znakomicie.


Za czwartym podejściem dopiero :) Swoją drogą, jeśli chodzi o wyrównanie tła (DBE w pixie lub GraXpert) to doszedłem do wniosku, że to początkowy, ale być może najistotniejszy element obróbki zdjęć LRGB. Jak tutaj coś jest źle/zepsute, to potem jest tylko pod górkę i frustracja. 
Przy okazji polecam: https://jonrista.com/the-astrophotographers-guide/pixinsights/dynamicbackgroundextraction/

  • Lubię 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Krzysiek Gaudy napisał(a):

Surowe klatki RGB, Channel Combination i Spectrometric Color Calibration w Pixie - czyli, gdybym miał idealne niebo to powinienem mieć idealny wyjściowy materiał pod tło RGB :D

Bob Ross Art GIF by NETFLIX

 

A tak na poważnie, świetna praca i wielkie brawa za osiągnięty efekt.

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Robson_g napisał(a):
 
 

Pix sobie z tym wszystkim ładnie radzi, ale niestety trzeba w to włożyć trochę pracy.

Fajna fota.

Dzięki, w tym przypadku - GraxPert poradził sobie lepiej, choć nie za pierwszym czy drugim razem 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Krzysiek Gaudy napisał(a):

Dzięki, w tym przypadku - GraxPert poradził sobie lepiej, choć nie za pierwszym czy drugim razem 😉 

Próbowałem kiedyś po Twoich rekomendacjach.

Nie szło mi coś za dobrze. Może jeszcze spróbuję :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Robson_g napisał(a):
 
 

Próbowałem kiedyś po Twoich rekomendacjach.

Nie szło mi coś za dobrze. Może jeszcze spróbuję :)

 


Każdy kanał z osobna trzeba potraktować tym lub innym narzędziem, z różnymi "samplami". Do tego najlepiej 2-3 próby różnych ustawień/konfiguracji. Trochę metodą prób i błędów. Potem porównuję - obok siebie układając poszczególne stacki po Photometric Color Calibration i selekcja - który wychodzi najlepiej, z jakimi parametrami. Zajmuje to dużo czasu, żmudne, bo to początkowy etap obróbki i "jeszcze nic nie widać" - ale warto się pomęczyć, bo później jest dużo łatwiej :) 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.