Skocz do zawartości

ZWO Seestar S50


matrixxus

Rekomendowane odpowiedzi

A ja mam jeszcze inne podejście: kupuję i tanie i drogie, wszystko co mi się spodoba :flirt: Za stary już jestem, żeby się tylko czaić i czekać na nie wiadomo co. Przegapiłem nacieszenie się wizualem, gdy miałem jeszcze bardzo dobre oczy, to chociaż fotki porobię sobie, póki mam sprawne palce, by śmigać po klawiaturze/ekranie.

  • Lubię 4
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Milek666 said:

(...) Seestar ma inne przeznaczenie, EAA, tu i teraz oglądasz i idziesz do domu. To nie ma robić zdjęć do obrabiania godzinami czy dniami by potem je publikować, to nie jest szczebel niżej tylko inna droga. (...)

 

Bo ja wiem, seestar daje taką możliwość, na AB już jest sporo zdjęc: https://app.astrobin.com/equipment/explorer/telescope/36037/zwo-seestar-s50.

Wiadomo, nie urywa to siedzenia, ale patrząc na próg wejścia od strony finansowej i potrzebnej wiedzy, to efekty mogą się podobać i, tak jak powiedział kolega @dobrychemik, być podstawą do usprawiedliwienia kolejnych inwestycji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bentoq napisał(a):

 

Bo ja wiem, seestar daje taką możliwość, na AB już jest sporo zdjęc: https://app.astrobin.com/equipment/explorer/telescope/36037/zwo-seestar-s50.

Wiadomo, nie urywa to siedzenia, ale patrząc na próg wejścia od strony finansowej i potrzebnej wiedzy, to efekty mogą się podobać i, tak jak powiedział kolega @dobrychemik, być podstawą do usprawiedliwienia kolejnych inwestycji :)

Nie urywa siedzenia dla wariatów , ale dla każdego innego te zdjęcia to coś mega. Moje pierwsze zdjęcia z Heq5 i Cannon-a były patrząc na te z bina o dupe otrzeć. Ale ta cała kabelkologia, ta ciągła irytacja z prowadzeniem i to ciągłe kopanie w betonowy słup, jednocześnie próbując wyrwać dach od budki... Tego tym nie uświadczysz😁 Ale kusi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Łysy Łysy said:

(...) Ale kusi

 

Mnie też, bardzo. Właśnie, żeby sobie stał z boku, obok normalnego zestawu i coś tam cykał, albo na szybką dziurę w chmurach, albo na wyjazd, albo dla dziecka...

Zastosowań widzę sporo i S50 jest na mojej liście zakupów, tylko nie na pierwszym miejscu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj i dzisiaj nadarzyła się okazja żeby nieco przetestować S50 zarówno w nocy jak i w dzień. Sprawdziłem również  jak sobie poradzi w niskich temperaturach z włączona grzałką. Wczoraj było dość zimno ok 4°C. Chciałem sprawdzić jak długo wytrzyma bateria. Po ok  3,5godzinach pełnej pracy poziom baterii spadł do 40%. Producent podaje 6h pracy i pewnie jest to możliwe ale zapewne przy nieco wyższej temperaturze i bez użycia grzałki. Oczywiście zawsze istnieje możliwość podłączenia powerbanka i podtrzymane baterii.

W ciągu dnia postanowiłem skierować go na Słońce. Musiałem to zrobić "recznie" przy użyciu kursora, który jest zaszyty na ekranie tabletu lub smartfona. Seestar nie potrafił sam odnaleźć Słońca - możliwe,że jest jakaś dodatkowa funkcja, która pomaga w identyfikacji - ja nie znalazłem. 

Ciekawie również wychodzą zdjęcia plenerowe. Moim "ulubionym" obiektem są słupy trakcyjne na których często można ustrzelić siedzące ptaki.😉

Poniżej kilka przykładowych zdjęć z nocnej i dziennej sesji 

 

1699654941866.jpg

1699657245002.jpg

1699652409460.jpg

1699703249173.jpg

1699704690371.jpg

1699704810619.jpg

  • Lubię 2
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, astrokarol napisał(a):

Jak odległość do tych słupów ? Jakie parametry nagrania ? Ile klatek na minutę ? Rozdzielczość ? Seestar jest stałoogniskowy czy ma opcję "zoom" ?

Odległość ok 200m. To jest jedna klatka. Seestar ma sałoogniskową. Póki co nie znalazłem w nim jeszcze opcji zoom.

Można oczywiście sobie zdjęcie powiększyć na ekranie tabletu lub smartfona.😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, dobrychemik napisał(a):

Dajcie znać, gdy będziecie mieli jakieś projekty 3D sprawdzonych w boju i wygodnych w użytkowaniu adapterów na filtry 2.0". Filtr już u mnie czeka (SVB DuoBand) tylko trzeba go jakoś sensownie zamontować.

Z tego co widziałem są już jakieś adaptery nie wiem tylko kto je robi i gdzie można kupić,

Screenshot_20231112-155459_YouTube.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

 

New Features

- Added Time-lapse mode in Lunar & Scenery Mode.

- Support sharing the current screen image and adding watermarks in Solar Mode, Lunar Mode, and Scenery Mode.

- Improve the stack efficiency of image enhancement in Stargazing mode.

- Allow switching to a new target during image enhancement in Stargazing mode.

- Add speed option for moving joystick.

- Added version update tips.

- Text content can be pasted when the log is submitted.

 

Optimizations

- Fixed known bugs.

 

 

Kolejna aktualizacja aplikacji. Szczególnie przydatna wydaje się możliwość zmiany prędkości przesuwu w trybie stackowania. Trudno było kadrować przy domyślnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie taniej po prostu kupić materiał albo fotki w necie? Skoro i tak ten superautomat sam robi takie fotki ( nota bene nie ma tam nic co by powalało jakością a wręcz przeciwnie) czyli operator nic tam nie ma do roboty - to po co coś takiego kupować mając obok normalny setup?

Wytłumaczcie mi, bo nie łapię sensu - oprócz choroby gadżetomanii..

Edytowane przez Gość na chwilę
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Gość na chwilę napisał(a):

Nie taniej po prostu kupić materiał albo fotki w necie? Skoro i tak ten superautomat sam robi takie fotki ( nota bene nie ma tam nic co by powalało jakością a wręcz przeciwnie) czyli operator nic tam nie ma do roboty - to po co coś takiego kupować mając obok normalny setup?

Wytłumaczcie mi, bo nie łapię sensu - oprócz choroby gadżetomanii..

no masz wcześniej wyjaśnione - nie wszyscy chcą szarpać się z normalnym teleskopem, nie mają dostępu do normalnego teleskopu, potrzebują coś na wycieczkę w góry itp.

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.