Skocz do zawartości

ZWO Seestar S50


matrixxus

Rekomendowane odpowiedzi

Tak sobie czytam ten wątek i wydaje mi się, że mamy do czynienia z obecnym w literaturze i filozofii od tysięcy lat konfliktem pokoleniowym. Już Arystoteles (a przed nim Platon, a jeszcze wcześniej Sokrates, a na naszym podwórku temat był poruszany choćby w Chłopach Reymonta) wątpił w przyszłość cywilizacji patrząc na ówczesną młodzież, podobnie jak tutaj podaje się pod wątpliwość przyszłość astrofotografii przez pryzmat Seestara. Ani się cywilizacja nie zawali, ani astrofotografii szlag nie trafi, ani żadne inne złe rzeczy się na świecie nie wydarzą z powodu wprowadzenia produktów seestaro-podobnych. Myślę, że wręcz przeciwnie. Jak już wspomniano powyżej podobnie było przy bezlusterkowcach / telefonach komórkowych. Jakoś rynek dla profesjonalistów ma się dobrze, a nowo powstały rynek aparatów jeszcze lepiej. Z korzyścią i dla użytkowników, którzy dostają szerszą gamę produktów, a niekiedy i taniej z powodu narastającej presji segmentu amatorskiego, i dla firm, które w nowych segmentach rynku działają.

 

EDIT: ale głupotę walnąłem z autorem Chłopów. Już poprawione.

Edytowane przez holeris
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, holeris napisał(a):

Już Arystoteles (a przed nim Platon, a jeszcze wcześniej Sokrates

Zapomniałeś jeszcze o Senece, który także twierdził, że za czasów jego młodości młodzież była lepsza, a potem to już było tylko zepsucie 🙂

Niestety nie mogę się zgodzić, że to konflikt pokoleń, bo podejrzewam że Gość na chwilę to to samo pokolenie co ja, ale poglądy na Seestara mamy diametralnie różne 😉

 

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, piotrfie napisał(a):

Zapomniałeś jeszcze o Senece, który także twierdził, że za czasów jego młodości młodzież była lepsza, a potem to już było tylko zepsucie 🙂

Niestety nie mogę się zgodzić, że to konflikt pokoleń, bo podejrzewam że Gość na chwilę to to samo pokolenie co ja, ale poglądy na Seestara mamy diametralnie różne 😉

 

W każdej społeczności zdarzają się czarne owce :) :) :)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mirhon napisał(a):

witam,

 

czy ktos robil naswietlania 30s ?  jesli tak czy jest roznica vs te domyslne 10s?

 

pozdrawiam

mirek

Próbowałem 20s. Nie było problemu niżej nad horyzontem, ale bliżej zenitu trzeba było wrócić do 10s. Pojawiały się okazjonalne startraile.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, piotrfie napisał(a):

Próbowałem 20s. Nie było problemu niżej nad horyzontem, ale bliżej zenitu trzeba było wrócić do 10s. Pojawiały się okazjonalne startraile.

 

Sprawdź sobie koniecznie na kierunku dokładnie wschodnim/zachodnim. Jest taka fajna stronka dla czasów możliwych dla montaży azymutalnych do ustawienia z racji rotacji pola: https://telescopemount.org/short-exposure-alt-az-astrophotography-learn-how-to-get-great-results/

 

W zenicie nie ma szans na 30s chyba że właśnie dokładnie na E/W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
 
🎉🆙New version synchronization
The V1.13.0 (Firmware Version: 2.01) is now online! You can download the latest version from the App Store, Google Play Store, or the official ZWO website.
👉Here are the details about this update:
💡New Features
- Added Planetary Mode ROI setting
- Added Horizon calibrating
- Added get RTSP address
- Added Enhance EXP
- Adapted the UI for tablets
🔧Optimizations
- Optimized text and UI.
- Fixed known bugs.

Dzisiaj pojawiły się nowe wersje aplikacji oraz firmware.
Możliwość wyboru czasów ekspozycji trafiła tym samym do wersji stabilnej.
Oprócz tego kilka ciekawych nowości: wybór ROI w trybie planetarnym, możliwość udostępniania widoku z kamery z użyciem RTSP.
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

W dniu 18.12.2023 o 21:48, Thomass napisał(a):

Aktualizacja zrobiona. 

Wczoraj natomiast po 22.00  nadarzyla się okazja na bezchmurne niebo i na dwie godziny wystawilem Seestara.

Przez prawie godzinę wypalałem konia i płomień. (520x10s)

Efekt możecie ocenić sami.

1702851931997.thumb.jpg.01b7017b8dfad04e492b4c0067346a58.jpg

 

 

 

 

Trochę tu mnie martwi brak rotacji pola skoro jest to na azymucie i całkowity czas naświetlania 60 minut?:uhm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kłopoty z matematyką. Minuta ma 60 sekund, godzina 60 minut czyli godzina to 3600 sekund, tak? Czyli 520x10 sekund /3600 sekund - 1.4444444.. godziny a nie 52 minuty. Poproszę o właściwe dane, bo podane czasy jakoś nie zgadzają się z tym prostym wyliczeniem.

Edytowane przez Gość na chwilę
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Gość na chwilę napisał(a):

Ja mam kłopoty z matematyką. Minuta ma 60 sekund, godzina 60 minut czyli godzina to 3600 sekund, tak? Czyli 520x10 sekund /3600 sekund - 1.4444444.. godziny a nie 52 minuty. Poproszę o właściwe dane, bo podane czasy jakoś nie zgadzają się z tym prostym wyliczeniem.

 

Maćku, podejrzewam, że gdyby nie chodziło o SeeStara, to byś zignorował prosty błąd rachunkowy. Przyznaj: miałeś ochotę się doczepić :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, dobrychemik napisał(a):

 

Maćku, podejrzewam, że gdyby nie chodziło o SeeStara, to byś zignorował prosty błąd rachunkowy. Przyznaj: miałeś ochotę się doczepić :D

NIe. Ja dokładnie czytam opisy wszystkich fotek. Zwracam uwagę na brak opisu, błędy lub niestaranny opis. Zawsze. I proszę Cię - zajmij się Oskar czymś innym jak obroną Seestara bo przesadzasz - kupiłeś, masz i ciesz się.

Edytowane przez Gość na chwilę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Mam delikatny problem ze sprzętem, a może poprostu robię coś źle. 

Zauwazylem, że po włączeniu i wypoziomowaniu i pozniej przy próbie wybrania lunar, teleskop kieruje się w drugą stronę. Tak też zdarzało mi się przy wybieraniu innych obiektów np plejady. 

Próbowałem zrobić kalibracje i później znowu poziomowanie ale zdarza się że nie kieruje tam gdzie potrzeba. Dotyczy też slonca- nie mógł znaleźć. 

Ps. Randomowo kieruje dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Sicario napisał(a):

Mam delikatny problem ze sprzętem, a może poprostu robię coś źle. 

Zauwazylem, że po włączeniu i wypoziomowaniu i pozniej przy próbie wybrania lunar, teleskop kieruje się w drugą stronę. Tak też zdarzało mi się przy wybieraniu innych obiektów np plejady. 

Próbowałem zrobić kalibracje i później znowu poziomowanie ale zdarza się że nie kieruje tam gdzie potrzeba. Dotyczy też slonca- nie mógł znaleźć. 

Ps. Randomowo kieruje dobrze.

Wygląda jakbyś miał lokalizację skopaną. Zobacz jakie masz koordynaty. U mnie się coś takiego w AZ GTIX potrafi dziac, że nie zaciągnie lokalizacji z tel tylko ma domyślną na równik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, GroundhoppingWLKP napisał(a):

Wygląda jakbyś miał lokalizację skopaną. Zobacz jakie masz koordynaty. U mnie się coś takiego w AZ GTIX potrafi dziac, że nie zaciągnie lokalizacji z tel tylko ma domyślną na równik

Idzie to jakoś ogarnąć/naprawić w razie czego?

Gdzieś to idzie porównać między SS a telefonem czy jest ok?

Wkurzyl bym się gdybym musiał oddać go spowrotem. Raptem u mnie tydzień czasu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Sicario napisał(a):

Idzie to jakoś ogarnąć/naprawić w razie czego?

Gdzieś to idzie porównać między SS a telefonem czy jest ok?

Wkurzyl bym się gdybym musiał oddać go spowrotem. Raptem u mnie tydzień czasu. 

 

U mnie robię tak że odpalam lokalizację w tel (włączam/wyłączam) i apka AZ GTIX zaskakuje. Natomiast w seestarze to może ktoś się wypowie kto ma jak resetuje - ale podejrzewam, że się da. Tutaj temat o tym jest np https://bbs.zwoastro.com/d/16745-how-to-change-the-apps-location/2 ale też widzę problemy były

Edytowane przez GroundhoppingWLKP
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, GroundhoppingWLKP napisał(a):

 

U mnie robię tak że odpalam lokalizację w tel (włączam/wyłączam) i apka AZ GTIX zaskakuje. Natomiast w seestarze to może ktoś się wypowie kto ma jak resetuje - ale podejrzewam, że się da. Tutaj temat o tym jest np https://bbs.zwoastro.com/d/16745-how-to-change-the-apps-location/2 ale też widzę problemy były

U mnie w apce pokazuje dobrze miejscowość . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Zaczynam swoją przygodę z astrofotografią i chcę zdobyte doświadczenie wykorzystać w pracy z dziećmi. Rzuciłem się na SeeStar, udało się go kupić stosunkowo tanio. Dlaczego akurat ten sprzęt? Nie chcę dokonywać przełomowych odkryć w dziedzinie astronomii. Szukam po prostu wygodnego narzędzia do prowadzenia małych prezentacji na zajęciach z młodzieżą niezależnie od warunków pogodowych i lokalowych. Będę wdzięczny za wszelką pomoc od strony technicznej jak posługiwać się tym sprzętem. Zwłaszcza konfigurację z tabletem. Do pracy z ZWO S50 kupiłem specjalnie Acer Enduro 4GB RAM, 10' ekran Android 10. Mam problemy z konfiguracją. Druga sprawa: połączenie tego urządzenia z laptopem i projektorem tak żeby wyświetlać obraz w czasie rzeczywistym. Gdyby ktoś chciał wesprzeć wiedzą praktyczną to był bym wdzięczny. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.