Skocz do zawartości

Askar 140 Apo


dobrychemik

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, Gość na chwilę napisał(a):

Tego nie wiem, ale wystarczy popatrzeć na tzw. System Chart dla TSA 120. Jak tam jest pokazany reduktor to niezależnie od tego dla jakiego sprzętu był projektowany pasuje do TSA 120. Zresztą jest to wyraźnie napisane.

Ja rozumiem do czego dążysz - że reduktor TS będzie jednak pasował. On MOŻE pasować, ale bez gwarancji że tak będzie. W przypadku Takahashi to nie jest dobry sposób myślenia. Niestety.

image.png.20d3ce57df9ce4cafa083cf32bbbe670.png

Ok, rozumiem, dzięki za wyjaśnienie. Czyli powyższe, jako docelowe rozwiązanie. Póki co potestuję z obecnym reduktorem, tym bardziej, że i tak głównie wykorzystuje TSA do wizuala :-). W tej roli sprawdza się znakomicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
4 godziny temu, dobrychemik napisał(a):

Ja poprosiłem o rezerwację już w listopadzie. 

To się kolega ładnie zbroi! 

Ja zaś potwierdziłem zakup starućkiego TEC-a. Bardzo jestem ciekaw porównania w wizualu!

Edytowane przez Marcin_G
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Marcin_G napisał(a):

To się kolega ładnie zbroi! 

Ja zaś potwiedziełem zakup zakup starućkiego TEC-a. Bardzo jestem ciekaw porównania w wizualu!

 

Ostatnio sprzedałem jeden z refraktorów, więc jest miejsce na nową tubkę :)

Co do porównania w wizualu, to nie wiem czy się uda. Po pierwsze, nie mam pewności czy uda mi się pojechać na zlot. Po drugie, jeśli nawet bym jechał, to czy znajdę miejsce na taką armatę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, dobrychemik napisał(a):

 

Ostatnio sprzedałem jeden z refraktorów, więc jest miejsce na nową tubkę :)

Co do porównania w wizualu, to nie wiem czy się uda. Po pierwsze, nie mam pewności czy uda mi się pojechać na zlot. Po drugie, jeśli nawet bym jechał, to czy znajdę miejsce na taką armatę.

Szanowni forumowicze, tym samym pojedynek Askar / TEC w klasie 140 mm uznajmy za rozstrzygnięty :D

 

Fajnie by było, gdybyś był!

Edytowane przez Marcin_G
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, chętnie dołączę do testów swój  CFF APO 140, który z racji zakupu Newtona AG-10 został z astrofoto przestrojony do wizuala. Liczę Oskar, że nie zawiedziesz i zameldujesz się z nową armatą na zlocie. Będzie się działo.

Edytowane przez Grzędziel
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale macie świadomość, że pojawienie sie w jednym miejscu TECa, CFFa i kilku Askarów, spowoduje nieodwracalne zmiany klimatyczne w postaci nieustannego kilkuletniego zachmurzenia? @Grzędziel, @dobrychemik -  przejdziemy do podręczników meteorologii.

  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie będę smutny jeśli w pojedynku wizualowym Askar przegra z CFF i TEC. Po pierwsze, to nie ta sama półka cenowa. Po drugie, moje wymagania wizualowe nie są wyśrubowane. A po trzecie, to i tak planuję go używać do obserwacji wizualnych jedynie okazjonalnie.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, wizual a foto to dwie pary butów. Na zlocie tym razem bede, wiec sam jestem ciekaw tego TEC-a. Na niemickiej giełdzie tez sie pojawił za 5 k ojro. A do tych co zamówili Askar 140, macie zamiar focic w natywnej z flattenerem  x1? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dobrychemik napisał(a):

Wcale nie będę smutny jeśli w pojedynku wizualowym Askar przegra z CFF i TEC. Po pierwsze, to nie ta sama półka cenowa. Po drugie, moje wymagania wizualowe nie są wyśrubowane. A po trzecie, to i tak planuję go używać do obserwacji wizualnych jedynie okazjonalnie.

Ja będę smutny jeśli TEC nie wygra :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dimis napisał(a):

Nie no, wizual a foto to dwie pary butów. Na zlocie tym razem bede, wiec sam jestem ciekaw tego TEC-a. Na niemickiej giełdzie tez sie pojawił za 5 k ojro. A do tych co zamówili Askar 140, macie zamiar focic w natywnej z flattenerem  x1? 

 

Ciągle się zastanawiam który korektor będzie dla mnie lepszy i skłaniam się ku opcji x0.8. Asi533MM z kompletem filtrów Antlii już czeka.

 

Edytowane przez dobrychemik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.