Skocz do zawartości

Askar 140 Apo


dobrychemik

Rekomendowane odpowiedzi

39 minut temu, Gość na chwilę napisał(a):

ten egzemplarz nie nadaje się do Full Frame

@Gość na chwilę ale też nie wiesz, czy kształt gwiazd to nie jest jeszcze kwestia dystansu flattener/sensor. Zobacz, że kształt równomiernie ucieka na bokach.

Wiadomo, perfekcyjnie nie jest, ale może być tak, że po drobnej poprawce dystansu już będzie bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie docelowo będzie APSC, a na razie Asi533MM Pro ze swoją małą matrycą. To wszystko na tarasie pod krakowskim, osiedlowym niebem. Jaki sens byłoby mi kupować kilka razy droższy refraktor? Jaki miałbym z tego zysk? Wg mnie byłoby to bez sensu.

Cieszę się z możliwości zakupu dużego refraktora w umiarkowanej cenie, ale niektórym to wystarczy, by sobie kpić.

Edytowane przez dobrychemik
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, dobrychemik napisał(a):

U mnie docelowo będzie APSC, a na razie Asi533MM Pro ze swoją małą matrycą. To wszystko na tarasie pod krakowskim, osiedlowym niebem. Jaki sens byłoby mi kupować kilka razy droższy refraktor? Jaki miałbym z tego zysk? Wg mnie byłoby to bez sensu.

Cieszę się z możliwości zakupu dużego refraktora w umiarkowanej cenie, ale niektórym to wystarczy, by sobie kpić.

I tego bym się trzymał. Sprzęt ma sprawiać radochę z obcowania z nim🙂.

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Witos napisał(a):

Dlatego nie ma sensu pchać się w TOA150.

 

TOA150 nie kupuje się, by robić zdjęcia gwiazdom. Kupuje się, by błysnąć fotorelacją z zakupu.

 

A teraz już na poważnie: naprawdę nie rozumiem takiego podejścia kolegów z drogimi sprzętami. Im gorsze okażą się nowe produkty Askara, tym większą będą oni odczuwali z tego satysfakcję. Czy tylko ja widzę, że to jest chore?

Edytowane przez dobrychemik
  • Lubię 3
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, dobrychemik napisał(a):

 

TOA150 nie kupuje się, by robić zdjęcia gwiazdom. Kupuje się, by błysnąć fotorelacją z zakupu. 

Albo jak kogoś stać, chciał taki sprzęt i spełnił swoje Astro marzenie o docelowym sprzęcie,nic nikomu kto co kupuję,bo to decyzja tej osoby.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Scaiter napisał(a):

Albo jak kogoś stać, chciał taki sprzęt i spełnił swoje Astro marzenie o docelowym sprzęcie,nic nikomu kto co kupuję,bo to decyzja tej osoby.

 

Otóż to. Skoro mają swoje sprzęty i są z nich zadowoleni, to czemu robią wszystko, by przeszkodzić innym w osiągnięciu swojego zadowolenia? Bezinteresownie przychodzą tu tylko po to, by... no właśnie, po co?

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, dobrychemik napisał(a):

 

Otóż to. Skoro mają swoje sprzęty i są z nich zadowoleni, to czemu robią wszystko, by przeszkodzić innym w osiągnięciu swojego zadowolenia? Bezinteresownie przychodzą tu tylko po to, by... no właśnie, po co?

Oczywiście tu się zgadzam,podam taki przykład, może nie do końca trafny.

Kolega był na złocie i pytałem jak toa 130, kolega do mnie rzekł "jaśniejszy" ale podobny do ed 100. Ok , pojechałem, sprawdziłem, wnioski mam.Ale faktycznie psuć innym radość z posiadanego sprzętu jest słabe.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dobrychemik napisał(a):

 

TOA150 nie kupuje się, by robić zdjęcia gwiazdom. Kupuje się, by błysnąć fotorelacją z zakupu.

 

A teraz już na poważnie: naprawdę nie rozumiem takiego podejścia kolegów z drogimi sprzętami. Im gorsze okażą się nowe produkty Askara, tym większą będą oni odczuwali z tego satysfakcję. Czy tylko ja widzę, że to jest chore?

A ja nie rozumiem, dlaczego kolejny raz te insynuacje. Może maść sobie kup, czy tam coś ?

Ja kupuję teleskopy do obserwacji wizualnych...

I po co te uszczypliwości ? To po co się kupuje Askara ?

Wrzucam zdjęcie z wątku na CN. A zapomniałem, w tym wątku chwalimy Askara ?

Myślałem, że piszemy co i jak... Co mi do tego co kupujesz ?

Psują Wam odbiór postów, obrazy przed i za ogniskiem ? Nie rozumiem...

 

 

Edytowane przez m_jq2ak
  • Lubię 2
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oskar, naprawdę? "TOA150 nie kupuje się, by robić zdjęcia gwiazdom. Kupuje się, by błysnąć fotorelacją z zakupu."

To dlaczego tworzysz już kolejny wątek o Askarach i ich zakupach?

Ja to widzę nieco inaczej" Askara nie kupuje się, by robić zdjęcia gwiazdom. Kupuje się, żeby pociągnąć kolejny wątek na Astropolis"

I napisz że to nie jest prawda......

A tak w ogóle to dajcie już spokój, przynajmniej na czas Świąt. Wszystkiego najlepszego. Malutkich dysków Airego!.

Edytowane przez Gość na chwilę
  • Lubię 2
  • Dziękuję 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś jest ciekawy to pod wcześniej podanym linkiem  na CN jest raport obserwacyjny z tego teleskopu. W wizualu. Ja się na wizualu nie znam, ale panowie tam wydają się planować zakupy.

Edytowane przez kubaman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Gość na chwilę napisał(a):

Oskar, naprawdę? "TOA150 nie kupuje się, by robić zdjęcia gwiazdom. Kupuje się, by błysnąć fotorelacją z zakupu."

To dlaczego tworzysz już kolejny wątek o Askarach i ich zakupach?

Ja to widzę nieco inaczej" Askara nie kupuje się, by robić zdjęcia gwiazdom. Kupuje się, żeby pociągnąć kolejny wątek na Astropolis"

I napisz że to nie jest prawda......

A tak w ogóle to dajcie już spokój, przynajmniej na czas Świąt. Wszystkiego najlepszego. Malutkich dysków Airego!.

 

Maćku, przeczytaj proszę jeszcze raz pierwszy wpis w tym wątku. Był on czysto informacyjny w stosownym do tego dziale, wynikał z zaskoczenia ceną nowości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Witos napisał(a):

Tak jak na CIebie i Yokera, że wszystko co inne niż Takahashi to złom niewarty zakupu. 

zgadza się. Nie dość, że mają własne zdanie, a w dodatku jasno je wyrażają to jeszcze są na tyle bezczelni, że to ich zdanie jest odmienne od twojego. Godne potępienia. Trzeba im jasno zakomunikować jakie zdanie powinien mieć prawdziwy patriota  ;)

 

pozdrawiam

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem czy na forach kynologicznych są tego typu rozmowy:

 

A - Mam wspaniałego psa.   Uwielbiam spacery z nim. Cieszę się, że go kupiłem (za grosze).

 

B - Przecież to nie pies, a byle kundel! Ma niewłaściwe proporcje, złe umaszczenie. Nawet nie znasz jego rodowodu. Nie interesuje cię jakich ma przodków? No to powiedziałbym, że jesteś głupi, ale nie powiem tego, tylko zasugeruję. Nie widzę jakichkolwiek powodów, by być zadowolonym ze spacerów z tym kundlem. Jutro też do ciebie wstąpię, by ci to powiedzieć. Do jutra!

  • Dziękuję 1
  • Haha 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.