Skocz do zawartości

Askar 140 Apo


dobrychemik

Rekomendowane odpowiedzi

Nie da się ukryć, że cenowo wymiata. Jeśli optyka będzie taka jak być powinna to na pewno znajdzie wielu nabywców. Z redukcją daje już bardzo przyjemne światło. Ciekawe jak z  mechaniką, bo ja swoim askarem 600 jestem zachwycony pod tym względem. Nie mniej na HEQ bym go nie wieszał. Miałem w ręku esprita 120 i tec'a 140 i generalnie to są już kobyły w porównaniu z askarem 600.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minutes ago, JSC said:

Dokopał się ktoś może jakie to ma szkla? Zdaje się, że jedno to fpl51, a dwa pozostałe? Moze jakies wykresy gdzies są?

Prędzej chiński odpowiednik FPL51 jeśli już patrząc na cene. Nawet jak podają to tylko info o typie szkła ED. Pozostałych raczej nie.

NIe widziałem nigdy specyfikacji rosdzaju szkieł dla tych chińskich  teleskopów. Nie podają i kropka. Plotki i domysły jedynie. Chętnych żeby rozebrać i pomierzyć raczej brakuje.

Edytowane przez ko20
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że to może być chiński odpowiednik takiego szkła FPL51. Widziałem maeriał  wczoraj chyba na YT, że szkło szkłem, ale oni bardzo dobrze projektują te uklady optyczne, tak że np askar 102 wygrywa z innymi tekeskopami na FPL53.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, lkosz said:

a powinien

Kiedyś czytałem dyskusje nazagramanicznym forum, podpytywałem w telescope express. Abstrahując od precyzji wykonania samej soczewki oraz projektu to rodzaj szkła to nie wszystko. Te szkła mogą mieć różną jakość, (zgaduje)  jednorodność wymieszania składników. Blanki ze szkieł optycznych są sprzedawanae w róznych cenach, dla tego samego rodzaju szkła. Najlepszej jakości blanki FPL53, 10cm, podobno dochodzi do 1000$.

Samo uzycie formalnie szkała danego typu nie gwarantuje wyniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, JSC said:

Kasai zmiękł i w koncu podał, to i z biegiem czasu zmieknie Askar.

Jeśli ten telskop będzie dobry, to nic im nie zmięknie. Będzie się przedawałą jak ciepłe bułeczki i bez podawania rodzaju szkieł optycznych.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, JSC napisał(a):

Kasai zmiękł i w koncu podał, to i z biegiem czasu zmieknie Askar.

no ja generalnie bardzo wspieram pomysł, że każde urządzenie dostępne w sprzedaży na terenue UE powinno mieć publicznie dostępny schemat elektroniczny oraz pełną notę katalogową, z wymiarami i szczegółami technicznymi. Żeby się to dało naprawić i porównać. Niestety widać czytelnie, że ten aspekt zostawiony samopas zaowocował na przestrzeni stu lat tym, że czasem jest problem znaleźć wykres QE kamer albo dokładne wymiary przed zakupem.

 

1 minutę temu, ko20 napisał(a):

Kiedyś czytałem dyskusje nazagramanicznym forum, podpytywałem w telescope express. Abstrahując od precyzji wykonania samej soczewki oraz projektu to rodzaj szkła to nie wszystko. Te szkła mogą mieć różną jakość, (zgaduje)  jednorodność wymieszania składników. Blanki ze szkieł optycznych są sprzedawanae w róznych cenach, dla tego samego rodzaju szkła. Najlepszej jakości blanki FPL53, 10cm, podobno dochodzi do 1000$.

Samo uzycie formalnie szkała danego typu nie gwarantuje wyniku.

nie szkodzi, informacja się należy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, licho52 napisał(a):

 Gdyby ta 140tka była na FPL-53/55, miała wierną reprodukcje kolorów i kosztowała 20 tys. to byłbym pierwszy w kolejce.

Ja bym nie domonizowal FPL53. Są doskonale krótkie APO nawet  bez szkla ED. 

Edytowane przez JSC
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.