Skocz do zawartości

Askar 140 Apo


dobrychemik

Rekomendowane odpowiedzi

21 minut temu, dobrychemik napisał(a):

Fotografia rodzinna zaliczona:

image.png.6a7dc0bf68c99707a0e8d2c315649f83.png

 

Teraz można czekać na lepszą pogodę, bo na razie to żal wystawiać sprzęt na takie warunki:

 

image.png.dc4c82eddfae3a30e0cb80385fd62642.png

 

Cos mi ten pomaranczowy rodzynek nie pasuje tutaj, adoptowany ? :P

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, bacHor napisał(a):

Śliczna rodzinka. Zobaczymy kto za rok będzie faworytem Taty :)

i koga tata zabierze w maju w bieszczady. 

 

Myślę, że pozycja FRA600 jako pupila nie jest zagrożona. A jakie sprzęty wezmę w Bieszczady, to prawdę mówiąc nie mam pojęcia. Z jednej strony fajnie byłoby jechać z dwiema większymi tubami, ale z drugiej strony Bieszczady to dobra okazja na szersze kadry z krótszych ogniskowych - brak upierdliwych gradientów jest tu istotny.

 

@cmku Gorzej jakbym wybrał jakiegoś zielonego PHQ. Ten miedziany wieczorem będzie niemal nie do odróżnienia od czerwonych FRA :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, dobrychemik napisał(a):

Gorzej jakbym wybrał jakiegoś zielonego PHQ

Jest tu jakis uzytkownik PHQ? Bylem juz bardzo blisko zakupu jednego z tych modeli z ogniskowa 1057mm, ale po wprowadzeniu przez Askara pomaranczowej APO 140 w cenie dubletu spasowalem. Jesli korekcja z flatenerem 1.0 bedzie na poziomie lub bliska PHQ to po co przeplacac "x 2,5"? Poki co rozmawialem z TS w Niemczech i zadnych konkretow mi nie byli w stanie powiedziec. @dobrychemik czekamy na testy. Mam nadzieje, ze masz chociaz kamere z matryca APS-C ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dobrychemik napisał(a):

A jakie sprzęty wezmę w Bieszczady, to prawdę mówiąc nie mam pojęcia.

W tym roku w maju wszystkie drogi prowadzące do Leska, będą obstawione przez drogówkę z podkarpackiego. Nie ma 140-tki  - nie ma wjazdu! :naughty:

to będzie dooooobry zlot!

I znów z @Darek_B wygramy Hardcore'a!

  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Marcin_G napisał(a):

Jak oceniasz precyzję mechanizmu blokującego wysów tylnej rury z wyciągiem?

 

"Na sucho", bez żadnego dodatkowego obciążenia brak jakichkolwiek luzów. Chodzi z dość dużym, ale nie przesadzonym oporem. Śruba na odrośniku lepsza niż w starszych modelach. Podobają mi się też stopki na szukacze. Nie dość, że są dwie, to jeszcze mają otwory po obu stronach. Drobiazg, a cieszy. O optyce na razie nic nie powiem, ale pod względem mechaniki jest fajnie. No i opakowanie na teleskop to po prostu rewelacja, mogę powiedzieć: wreszcie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oskar, tym razem po prostu gratulacje "no comment"! ;) Życzę pociechy z nowej rurki. Ale masz fajnie, robisz "erekcję" i gotowy do focenia! Ja zanim cokolwiek zrobię, muszę swojego RC-ka obejść trzy razy naokoło.

Jedno jest fajne: obydwaj mamy nowe tuby, z których obydwaj jesteśmy zadowoleni (każdy ze swojej oczywiście). :)

 

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Marcin_G napisał(a):

On jest pomarańczowy, bo jest jeszcze zielony. Jak dojrzeje - będzie czerwony, jak inne Oskary

Można by te mniejsze Askarki wystawić na parę miesięcy na balkon, to anoda spłowieje do koloru 140tki :)

  • Lubię 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Robson_g napisał(a):

No nic, trzeba rzucać to hobby.

Przecież jak zaczną wymiatać zaraz tymi rurami, to się nie pozbieramy.

Dokładnie. Oskar i inni nas pozamiatają.

Na YT są już nawet pierwsze poradniki jak kupić taką rurę do wymiatania.

Już po nas.....

 

A mój przyszły TEC nadal w Italii :(

 

 

  • Haha 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.