Skocz do zawartości

BlurXTerminator 2.0/AI4


kruzd

Rekomendowane odpowiedzi

 

BlurXTerminator version 2.0 and AI version 4 are now available for download. This is a major update with expanded optical aberration correction and improved accuracy. The changes are described in detail below. The update can be obtained by the usual method in PixInsight: Resources -> Updates -> Check for Updates. BlurXTerminator 2.0 remains compatible with earlier AI versions.

Wersja 1.8.9-2 u mnie działa.

Skopiowane z RC ASTRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Andry5 napisał(a):

 

BlurXTerminator version 2.0 and AI version 4 are now available for download. This is a major update with expanded optical aberration correction and improved accuracy. The changes are described in detail below. The update can be obtained by the usual method in PixInsight: Resources -> Updates -> Check for Updates. BlurXTerminator 2.0 remains compatible with earlier AI versions.

Wersja 1.8.9-2 u mnie działa.

Skopiowane z RC ASTRO

Montażu na razie nie muszę kupować . Gwiazdki super jak dla mnie przy prowadzeniu tak słabym na 900 s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wismat napisał(a):

Nikt ci nie naprawi braku ostrości na (części) mgławicy

Jeżeli algorytm wyliczy sobie lokalnie PSF na podstawie obrazu gwiazd w danym obszarze zdjęcia (wiedząc jakie są i jakie powinny być), to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby to co wyliczył zastosować nie tylko do gwiazd w tym obszarze, ale też do całej reszty. Więc właśnie (do pewnego stopnia) poprawi - bo to co się stało z obrazem gwiazd, że nie wyglądają tak jak powinny, to to samo zrobiło się z mgławicą.

Edytowane przez Krzysztof z Bagien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Grzegorz Czernecki napisał(a):

Ale problem w tym, że nie widzi żadnej aktualizacji

https://pixinsight.com/forum/index.php?threads/solution-for-there-are-no-updates-currently-available-for-your-pixinsight.3977/

Jest taki problem w pix.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Andry5 napisał(a):

Mi pomagał syn . Wgrywał od nowa pixa i pózniej poszczególne wtyczki .Nie wiem czy można inaczej

Pixinsight po instalacji nowej wersji " nie widzi" wtyczek. Trzeba wejść w update, kazać mu wyszukać aktualizacje, załadować je - a potem wyjść z Pixa przez file>quit a nie krzyżykiem! Pix pyta się czy zainstalować update, instaluje i wtedy widać je w procesach. Inaczej to nie działa.

Nowe aktualizacje Pixa NIE WYMAGAJĄ deinstalacji starej wersji. Instalator wykonuje to samodzielnie.

Edytowane przez Gość na chwilę
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Grzegorz Czernecki napisał(a):

Ale problem w tym, że nie widzi żadnej aktualizacji

Aktualizacje głównego programu PIXa nie są komunikowane w Update Manager.

Musisz wejść na swoje konto w Plejadach, ściągnąć nową wersję i ją zainstalować.

Po instalacji i resecie ręcznie wykonaj Resources-Updates-check for updates i wszystko pójdzie już dobrze, automat.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś jest ewidentnie skopane. 

U mnie niby wszystko jest zainstalowane , ale nie działa  Version 2.0.0, a co za tym idzie AI V4.

Pisałem do Russela, ale nie potrafi mi poradzić po za standardami tutaj wypisanymi, które oczywiście zrobiłem już dawno.

 

image.png.92ef3166f5952cab5e61a57914dd36cc.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, kubaman napisał(a):

Pytanie - czy spełniasz nowe wymogi sprzętowe?

Od tej wersji są wymagania.

Prawdopodobnie nie, to teraz pytanie jak wrócić do poprzedniej wersji blurxterminatora bo po przywróceniu ostatniej działającej wersji pixa jest już ten nowy blur, ale on z kolei nie działa na tej wersji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Grzegorz Czernecki Spróbuj wybrać starsza wersje AI poprzez „select AI”. Proces zapamiętuje ustawienia. Swoją droga, ciekawe, ze proces z AI 4 nie działa, ja updatowalem tylko narzędzie BXT, a Pixa mam na starej wersji póki co. Wszystko działa cacy.

Edytowane przez dimis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kubaman napisał(a):

Grzesiek, wydaje mi się, że powrót do starszej wersji wymaga ręcznego odinstalowania PIXa i instalacji poprzedniej wersji od zera. Instalator tego nie zrobi.

Zrobiłem to ręcznie, ale widnieje tam już nowy blurxterminator, który nie działa :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ręcznie wszystko odinstalowałem i zainstalowałem tą wersję z października, teraz wszystko śmiga, a ha, jak ktoś nie korzysta z starxterminatora ( ja nie korzystam ) to do wersji 1.8.9-2 nie działa starnet z wersji 1.8.9-1 i trzeba pobrać odpowiedni tutaj https://www.starnetastro.com/download/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Grzegorz Czernecki napisał(a):

Ręcznie wszystko odinstalowałem i zainstalowałem tą wersję z października, teraz wszystko śmiga, a ha, jak ktoś nie korzysta z starxterminatora ( ja nie korzystam ) to do wersji 1.8.9-2 nie działa starnet z wersji 1.8.9-1 i trzeba pobrać odpowiedni tutaj https://www.starnetastro.com/download/

Ale BXT 2 AI4 tez działa? Bo mnie właśnie Pix w tej nowej wersji przestał odpalać :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1 godzinę temu, Grzegorz Czernecki napisał(a):

Chyba jednak za wcześnie pochwaliłem dzień przed zachodem słońca, raz zadziałało teraz tylko taki komunikat. 

https://www.rc-astro.com/faq/blurxterminator-2-0-ai4-error-in-pixinsight-mlload-could-not-load-tensorflow-graph/?fbclid=IwAR2qNlc5Mnyn-7AUq4QkzeQ_wm4prqejpkkyItVo9db4OSH5W6z5rM3idvc

 

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.