Skocz do zawartości

BlurXTerminator 2.0/AI4


kruzd

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, tex88 napisał(a):

Nie mogę zaktualizować pluginu, tzn. wykonałem update przez resources->updates i plugin w teorii się zaktualizowal. Zamknąłem pix, otwarłem i nadal mam starszą wersję

 

A ten klawisz "Select AI" kliknąłeś? Potem trzeba wybrać nową wersję AI.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, kubaman napisał(a):

ktoś wie co tu trzeba zrobić?

 

image.png.35088b0e83746638266838fc31f7d666.png

 

 

 

 

Wygląda, że brakuje w systemie biblioteki BLAS (Basic Linear Algebra Subprogram). 

 

EDIT: Nie wiem z czym sie to instaluje. Wiem, że Python/NumPy tez z tej biblioteki korzysta. Może instalacja od nowa BTX pomoże. 

Edytowane przez Wiesiek1952
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem szybki test na gotowym już zdjęciu. To jest game changer w game changerze. 
Przypomnę. To test na zdjęciu gotowym, zrobionym kilka miesięcy temu.
Wcześniej nie chciałem pokazywać tej fotografii nikomu w skali 100% a teraz screeny są na 200%. Oczywiście gwiazdką należy później dodać nieco wypełnienia i koloru ale ... wow..
image.thumb.png.7f346cbea81e790ad9665f1c66d6604f.png

 

Niżej inny róg. W pierwotnym zdjęciu widać że w zależności od rogu np. niebieski jest w innym miejscu gwiazdy, a mimo to BX spisał się wyśmienicie.
image.thumb.png.4163f8869c00de1c0d5fbf6573dbd790.png

Mega zadowolony jestem z tej aktualizacji. 

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokażcie jakiś przykład na galaktyce :) 

W dniu 14.12.2023 o 21:04, orlen napisał(a):

nie bedzie mozna, model Russela wykonuje dekonwolucje, poprawia to co moze poprawic sama dekonwolucja i nic ponadto

Czyli to całe "AI" dobiera tylko parametry dekonwolucji, a nie przetwarza samego obrazu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko w BX AI ma dekonwolucję nauczoną od drugiej strony. Nie na zasadzie że masz zły obraz i naucz się jak zrobić dobry tylko masz dobry obraz i zobacz jak może źle wyglądać. Tak tam uczono AI i ogarnęło dekonwolucje w takim stopniu że efekty są dużo lepsze niż jakbyś próbował swoich sił na piechotę w poprawny sposób.

Wiele osób uważa że taki sam efekt da się osiągnąć zwykłą dekonwolucja tylko jakoś takich zdjęć wcześniej nigdzie nie było widać. 

Edytowane przez wismat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze ten terminator potrzebuje pixa 1.8.9-x a ten znowu potrzebuje win10/11. No i przepadłem chwilowo. Próbuje zainstalować a właściwie uruchomić pixa na lapku z win10pro. Po zainstalowaniu nie startuje. Nawet jednego małego okienka. Podchodziłem na kilka sposobów - bez efektu.

Win10 pro 22H2 wersja polska ; ktoś już to przerabiał z sukcesem końcowym ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wismat napisał(a):

Zrobiłem szybki test na gotowym już zdjęciu. To jest game changer w game changerze. 
Przypomnę. To test na zdjęciu gotowym, zrobionym kilka miesięcy temu...................

Nawet nie wyobrażasz sobie jak mnie ściska w żołądku teraz jak sobie uświadomiłem ile materiału wysłałem do dev->null bo uważałem go za słaby i ostatecznie nie prezentowałem a w konsekwencji zbierałem od nowa  😭

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Wiesiek1952 napisał(a):

Dokładnie TAK!. Dodam jeszcze, że jak mówi staropolskie przysłowie "z g... bata nie ukręci" i oprogramowanie może skorygować - zwykle częściowo - drobne błędy optyki. Gwiazd "betlejemskich" z ogonami na kilometr albo pojechanych tak, że sa kreskami nie poprawi. Zdecydowanie dobra optyka (wcale nie musi być droga), dobry montaż i kamera dalej robią zdjęcie. 

 

BXT jest programem wspomagającym szybką dekonwolucję. To samo można było uzyskać i dwa lata temu w PI robiąc dekonwolucję tylko to zajmowało pół dnia. Teraz jest dwa-trzy kliknięcia i parę sekund kompa i to jest jedyna zmiana. Szybciej i łatwiej. 

 

 

Pełna zgoda. Z tym, że to także idzie w tym kierunku, że nie tylko szybciej i łatwiej da się niedoskonałości poprawić lecz także coraz większe błędy będą mogły być poprawiane. Ja już teraz widzę, że mogę bez kompleksów podejść z obecnym softem do slajdów sprzed 20 lat, które było nie do uratowanie na przełomie wieków. A teraz można je z bardzo dobrą jakością wydrukować na dużym formacie.

 

Edytowane przez Pyzik
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, dobrychemik napisał(a):

No to teraz będzie fala zakupów większych matryc. Kiepskie naroża naprawi się.

Zrobiłem sobie dzisiaj test porównawczy BXT z AI1, AI2 i AI4. Widać progres.

To nie takie proste ;) Nikt ci nie naprawi braku ostrości na (części) mgławicy w źle ustawionym polu, mimo że gwiazdy zostaną "zaokrąglone" na całym zdjęciu. 

Edit: .. jeszcze :D

 

 

Edytowane przez wismat
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, wismat napisał(a):

To nie takie proste ;) Nikt ci nie naprawi braku ostrości na mgławicy w źle ustawionym polu, mimo że gwiazdy zostaną "zaokrąglone" na całym zdjęciu.

Zgadza się, ale brak ostrosci na mgławicy nie będzie tak dostrzegalny, jeśli oko widzi punktowe gwiazdy. To podnosi bardzo estetykę pracy. 

Wiadomo, że jak będzie wichura i zestaw będzie latał to nic nie pomoże.

Zresztą ostrzeniem non-stellar można dużo poprawić na samej mgławicy czy galaktyce.

Edytowane przez orome4
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.