Skocz do zawartości

BlurXTerminator 2.0/AI4


kruzd

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, orome4 napisał(a):

Jak tak dalej pójdzie to montaże znikną z rynku. Z ręki będzie można focić, co będzie trochę przypominać obsługę ręcznej wyrzutni rakiet.

nie bedzie mozna, model Russela wykonuje dekonwolucje, poprawia to co moze poprawic sama dekonwolucja i nic ponadto

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wychodzi na to, że do astrofotografii nie trzeba już mieć sprzętu z najwyższej półki, bo jest BlurXT. Nie trzeba też mieć bardzo dużo czasu, bo jest NoiseXT. Co trzeba mieć? Komputer! ;)

 

Ale poważnie, to pasuje mi sytuacja, że oprogramowanie jest w stanie zamaskować wady mojego sprzętu optycznego i nie muszę sięgać po tuby z jeszcze wyższej półki cenowej.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jest spoko, że BXT potrafi komę skorygować na matrycach wielkości IMX533. Już w poprzedniej wersji robił to całkiem przyzwoicie, a jeśli potrafi jeszcze zrobić coś z AC lub dyspersją na kolorowych zdjęciach, to tym bardziej

 

Zrobiłem dzisiaj szybkie testy i wersja 4 fajnie działa i nawet nie masakruje już planet więc jest dodatkowy plus :)

Edytowane przez lkosz
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, orome4 napisał(a):

Jak tak dalej pójdzie to montaże znikną z rynku. Z ręki będzie można focić, co będzie trochę przypominać obsługę ręcznej wyrzutni rakiet.

 

Znikną z ręki teleskopy i kamery.

Wskażesz smartfonem punkt nieba, który Cię interesuje i dostaniesz na maila zdjęcie.

Wersja hi-res na chmurze za niewielką dopłatą.

 

Przecież to już się niewiele różni od tego co robi ten program :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, lkosz napisał(a):

No to jest spoko, że BXT potrafi komę skorygować na matrycach wielkości IMX533. Już w poprzedniej wersji robił to całkiem przyzwoicie, a jeśli potrafi jeszcze zrobić coś z AC lub dyspersją na kolorowych zdjęciach, to tym bardziej

 

I tu pora zadać pytanie ostateczne - co jest tańsze - dobry korektor komy, czy ten program :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, cmku napisał(a):

Zrobiłem kilka testow jest sztos !! Nie poprawia wszystkiego ale jest mega roznica względem ai v2

fotki przed i po :)

1.png.335afe34b0e64030a48b92bb4168b2bf.png2.png.606cecc62d2f9827428492017df40576.png

3.png.81fb5dc1ea791d49734778a36119173f.png4.png.542f5b0df417d8d8aac4d060e6346a05.png

5.png.67d85b075314c1611b64df0f50ce2b50.png6.png.e3b61e82eb0146e1346ac621d422f654.png

7.png.ca9a483913c0932c22e43dc66b313cd3.png8.png.3a53e058215421874be5194a253fc657.png

9.png.a29f8c6a9861ddb8b02a434486074eac.png10.png.bed39253d5ffa750949f9d306a9bfb7a.png

Czy robiąc ten test na gwiazdach mierzyłeś wcześniej PSF i użyłeś go w manualnym ustawieniu BX?
Czy może dałeś automat z samą korektą na gwiazdy (correct only)? 
Czy może po prostu jest to full automat, ze standardowymi ustawieniami BX?

Temat trochę mnie zaczął dotykać po zmianie kamery i filtrów i nie ukrywam mam mały problem z gwiazdami czy to RGB czy robionymi z NB. Wcześniej na moich zdjęcia wszystko śmigało, ale podkusiło mnie coś na 3x droższy zestaw i mam teraz problem przez to. Nigdy nie używałem żadnej korekty do obróbki gwiazd, ale chyba bez tego się nie obejdzie, co wewnętrznie sprawia jakbym nieco oszukiwał sam siebie i swój zestaw (sprawa nie tyczy się prowadzenia ale filtrów oraz szalejącego tilt'u na nich). Jakby BX mi z tym pomógł to będę z niego z chęcią korzystał, nawet jeżeli uważam że w workflow pomaga za aż bardzo.

Edytowane przez wismat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, wismat napisał(a):

Czy robiąc ten test na gwiazdach mierzyłeś wcześniej PSF i użyłeś go w manualnym ustawieniu BX?
Czy może dałeś automat z samą korektą na gwiazdy (correct only)? 
Czy może po prostu jest to full automat, ze standardowymi ustawieniami BX?

Temat trochę mnie zaczął dotykać po zmianie kamery i filtrów i nie ukrywam mam mały problem z gwiazdami czy to RGB czy robionymi z NB. Wcześniej na moich zdjęcia wszystko śmigało, ale podkusiło mnie coś na 3x droższy zestaw i mam teraz problem przez to. Nigdy nie używałem żadnej korekty do obróbki gwiazd, ale chyba bez tego się nie obejdzie, co wewnętrznie sprawia jakbym nieco oszukiwał sam siebie i swój zestaw (sprawa nie tyczy się prowadzenia ale filtrów oraz szalejącego tilt'u na nich). Jakby BX mi z tym pomógł to będę z niego z chęcią korzystał, nawet jeżeli uważam że w workflow pomaga za aż bardzo.

na tych fotkach testowych uzylem automatic psf z correct only :)

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość na chwilę napisał(a):

Bzdury. Ani optyką ani montaże ani kamery się nie zmienią lub znikną z powodu BlurXterminatora

 

Dokładnie TAK!. Dodam jeszcze, że jak mówi staropolskie przysłowie "z g... bata nie ukręci" i oprogramowanie może skorygować - zwykle częściowo - drobne błędy optyki. Gwiazd "betlejemskich" z ogonami na kilometr albo pojechanych tak, że sa kreskami nie poprawi. Zdecydowanie dobra optyka (wcale nie musi być droga), dobry montaż i kamera dalej robią zdjęcie. 

 

BXT jest programem wspomagającym szybką dekonwolucję. To samo można było uzyskać i dwa lata temu w PI robiąc dekonwolucję tylko to zajmowało pół dnia. Teraz jest dwa-trzy kliknięcia i parę sekund kompa i to jest jedyna zmiana. Szybciej i łatwiej. 

 

 

Edytowane przez Wiesiek1952
  • Lubię 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.