Skocz do zawartości

BlurXTerminator 2.0/AI4


kruzd

Rekomendowane odpowiedzi

18 godzin temu, Wiesiek1952 napisał(a):

To właśnie w pierwszej kolejności zaaplik0ował mi Russel, ale uwaga i mnie po tym przestało działać wsparcie GPU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Wiesiek1952 napisał(a):

A przypadkiem nie zrobiles upgradu CUDA do wersji 12.x? Ma byc 11.8 

 

 

EDIT: 

 

 

 

Nie, GPU wysypało się po aktualizacji TensorFlow, tej której zalecał Russel. Na szczęście miałem stara i wróciłem do niej.

Edytowane przez JaLe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Antoni napisał(a):

Mi po przeinstalowaniu Pixa wyskakuje taki komunikat i nie mogę go uruchomić. 

1.jpg

 

 

A nie jest to przypadkiem na Win 7. Jeśli tak to od ostatnich aktualizacji zaprzestanow wspierania Win 7 i z windozy tylko 10 i 11 są akceptowalne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Wiesiek1952 napisał(a):

 

 

A nie jest to przypadkiem na Win 7. Jeśli tak to od ostatnich aktualizacji zaprzestanow wspierania Win 7 i z windozy tylko 10 i 11 są akceptowalne.

 

To jest niestety 10 i taki numer mi odstawia. Podchodziłem kilka razy w róży sposób łącznie usunięciem i ponowną instalacją od nowa i nadal taki efekt. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Antoni napisał(a):

To jest niestety 10 i taki numer mi odstawia. Podchodziłem kilka razy w róży sposób łącznie usunięciem i ponowną instalacją od nowa i nadal taki efekt. 

A, którą wersję pixa masz zainstalowaną ? tą z grudnia czy tą z października ? Bo mi ta najnowsza z grudnia wcal nie chciała się uruchomić, odinstalowałem wszystko i zainstalowałem tą październikową i teraz wszystko śmiga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Grzegorz Czernecki napisał(a):

A, którą wersję pixa masz zainstalowaną ? tą z grudnia czy tą z października ? Bo mi ta najnowsza z grudnia wcal nie chciała się uruchomić, odinstalowałem wszystko i zainstalowałem tą październikową i teraz wszystko śmiga.

Tą z grudnia dałem. Ale dziwne bo na jednym kompie działa a na drugim nie. Na obydwóch jest system 10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zrobiłem porównanie - ma jednym dysku mam Win11 - na drugim zalecane Ubuntu + Plazma - ten sam komp - podobne dyski - działa nawet dopalanie CUDowne ;) i widać różnicę na korzyść Linuxa - benchmark na Win pokazuje mi 8-9.000 natomiast na Ubuntu 12-14.000 - w obu przypadkach mam najnowszą wersję z 03.12.2023

 

jeśli nie działa Wam Pix - czemu nie zgłosicie do samego Pixa - biorą qpę € i cytując ich w tej cenie "We stand behind our software" ;)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tadeopulous napisał(a):

ja zrobiłem porównanie - ma jednym dysku mam Win11 - na drugim zalecane Ubuntu + Plazma - ten sam komp - podobne dyski - działa nawet dopalanie CUDowne ;) i widać różnicę na korzyść Linuxa - benchmark na Win pokazuje mi 8-9.000 natomiast na Ubuntu 12-14.000 - w obu przypadkach mam najnowszą wersję z 03.12.2023

 

jeśli nie działa Wam Pix - czemu nie zgłosicie do samego Pixa - biorą qpę € i cytując ich w tej cenie "We stand behind our software" ;)

Próbowałeś? Ja tak...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tadeopulous napisał(a):

ja zrobiłem porównanie - ma jednym dysku mam Win11 - na drugim zalecane Ubuntu + Plazma - ten sam komp - podobne dyski - działa nawet dopalanie CUDowne ;) i widać różnicę na korzyść Linuxa - benchmark na Win pokazuje mi 8-9.000 natomiast na Ubuntu 12-14.000 - w obu przypadkach mam najnowszą wersję z 03.12.2023

 

jeśli nie działa Wam Pix - czemu nie zgłosicie do samego Pixa - biorą qpę € i cytując ich w tej cenie "We stand behind our software" ;)

niestety za ceną pixa nie idzie customer service a twórca wysłuchuje uwag społeczności tylko wtedy kiedy ten głos jest zgodny z jego własnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, orlen napisał(a):

niestety za ceną pixa nie idzie customer service a twórca wysłuchuje uwag społeczności tylko wtedy kiedy ten głos jest zgodny z jego własnym.

Niestety Orlen ma podobne zdanie jak ja. Przy okazji aktualizacji parę lat temu miałem kłopoty z licencją, wysyłałem pierdyliard screenów na życzenie i ta wymiana korespondencji trwała tyle, że pojawiła się następna aktualizacja i po jej instalacji wszystko wróciło do normy. Raczej bez związku z moją korespondencją.

Edytowane przez Gość na chwilę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Podczas korzystania z BXT oraz CUDA natrafiam na następujący problem. Gdy po świeżym odpaleniu pixa używam BXT, to CUDA świetnie działa i proces jest błyskawiczny. Jednak gdy próbuję kolejny raz na innym zdjęciu, to już tak szybko nie jest. Widzę w taskmgr, że CUDA niby działa i jest ciut szybciej niż na samym procesorze, ale i tak wielokrotnie wolniej niż przy pierwszym razie. Pomaga dopiero restart pixa. Zauważyłem również, że podczas pierwszego podejścia - wtedy, gdy jest szybko - CUDA w taskmgr są wykorzystywane na ok. 87%, natomiast przy drugim, wolniejszym podejściu na 100%.

 

Czy ktoś z Was zetknął się z takim problemem, albo ma pomysł, co może być tego przyczyną?

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@holeris masz najnowsza wersje Pixa? Ja zwlekalem z updatem i zauwazylem ze BXT zwolnil, bo CUDa niby sie zalaczala, ale proces trwal 2 min. Po update wszystko znowu smiga. Musisz tylko pamietac podmienic plik tensorflow.dll w nowej wersji Pixa.

Edytowane przez dimis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, dimis napisał(a):

@holeris masz najnowsza wersje Pixa? Ja zwlekalem z updatem i zauwazylem ze BXT zwolnil, bo CUDa niby sie zalaczala, ale proces trwal 2 min. Po update wszystko znowu smiga. Musisz tylko pamietac podmienic plik tensorflow.dll w nowej wersji Pixa.

Mam tak w zasadzie od zawsze, niezależnie od wersji pixa. Po najnowszym update odświeżyłem również tensorflow.

 

EDIT: problem występuje również niezależnie od wersji w BXT oraz w NXT.

Edytowane przez holeris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.12.2023 o 18:14, tex88 napisał(a):

Nie mogę zaktualizować pluginu, tzn. wykonałem update przez resources->updates i plugin w teorii się zaktualizowal. Zamknąłem pix, otwarłem i nadal mam starszą wersję

 1702660436199864649475828726527.thumb.jpg.662aaaa321d203dc229fcccb25a07d3e.jpg

Musisz wejść w select AI i tam wybrać 4.pb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.