Skocz do zawartości

Choinka NGC2264


orlen

Rekomendowane odpowiedzi

Jak dla mnie petarda.

Odnosze sie tu do oryginalu. Te wszystkie wycinki maja na celu podkreslic detale ktore siedza w kadrze, wiec tak na nie patrze.

Ta optyka z ta matryce plus Twoja obrobka = miazga :)

Nawet FSQ106 z STL-em nie daja rady :nerves::laughbounce2:

  • Lubię 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minutes ago, orlen said:

no ja sie akurat zgodze z marvazem, gwiazdy z fsq106 są takie jakies ble, ale to wyłącznie kwestia gustu, a o gustach wiadomo.

Zgodze sie z Darkiem co do gustu. Trudno z tym dyskutowac, bo to bardzo osobista sprawa jest.

FSQ106 na zawsze pozostaje legenda jak i STL ale ich czasy juz przeminely, rozwoj technologiczny ma swoja prawa. :)

 

 

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie bardzo mi się podoba poza małym wyjątkiem,  kolorystyka. Ja poszedłbym w tym kierunku bo widać więcej detali, szczegółów. To jest indywidualne podejście każdego.

 

NGC2264_cropFB1.jpg.d73387bba9c2838ac17303833c1bd507.jpg

Edytowane przez Antoni
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Marvaz napisał(a):

FSQ106 na zawsze pozostaje legenda jak i STL ale ich czasy juz przeminely, rozwoj technologiczny ma swoja prawa. :)

Co do STL 11000 - pelna zgoda, to muzeum... ale FSQ 106? Chętnie ( w osobnym wątku) bym na ten temat podyskutował dlaczego tak uważasz..

Edytowane przez Gość na chwilę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.01.2024 o 22:51, orlen napisał(a):

Ze zdjec widzianych w internetach przewaznie trafialy mi sie przeprocesowane narrowbandy zupelnie nie w moim guście.

 

Generalnie nieźle wyszło, jednak uważam że sam nieco przeprocesowałeś ten materiał. Głównie jeżeli idzie o obrazy i saturację gwiazd. Jak na mój gust "niebieskie" gwiazdy mają zbyt niebieską puszystą otoczkę. Być może ta "puszystość" to sprawka optyki epsilona 130d. Niemniej uważam, że niebieskie gwiazdy są nieco przeprocesowane. Postarałbym się też o wyrównanie histogramu, tym bardziej że to materiał OSC.

Materiału jest stosunkowo dużo, więc przydałoby się też nieco więcej dynamiki w LBN911 i LBN912.

Tyle krytyki ode mnie. ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, diver napisał(a):

 

Generalnie nieźle wyszło, jednak uważam że sam nieco przeprocesowałeś ten materiał. Głównie jeżeli idzie o obrazy i saturację gwiazd. Jak na mój gust "niebieskie" gwiazdy mają zbyt niebieską puszystą otoczkę. Być może ta "puszystość" to sprawka optyki epsilona 130d. Niemniej uważam, że niebieskie gwiazdy są nieco przeprocesowane. Postarałbym się też o wyrównanie histogramu, tym bardziej że to materiał OSC.

Materiału jest stosunkowo dużo, więc przydałoby się też nieco więcej dynamiki w LBN911 i LBN912.

Tyle krytyki ode mnie. ;)

 

To bardzo ciekawy n komentarz bo gwiazdy są prawie nietknięte xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.