Skocz do zawartości

Głowa Delfina, wreszcie upolowana


mstaniek

Rekomendowane odpowiedzi

2 minutes ago, mstaniek said:

hmm... ten NoiseX mnie ciągle... wywołuje obawy i staram się nie przesadzać.

Może niepotrzebnie?

Nie ma sie czego bac. Pobrobuj roznych ustawien,az w koncu dobierzesz odpowiednie.  :)

 

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co się bać NX. 
Nie dość ze możesz dobrać parametry tak jak ci pasuje to jeszcze możesz wymieszać zdjęcia w odpowiednich proporcjach czy to w pix czy ps.
Ja czasem robię NX w PS, robię to na nowej warstwie i jak mi za bardzo odszumi to ustawiam np widoczność warstwy na np 65%, albo na 70% w zależności jak mi odpowiadać będzie całokształt. Na pewno szybciej to działa niż robienie 5 prób z różnymi parametrami NX.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... widzę, że posypały się fajne pomysły... "zajrzę" do tych obszarów.

Dzięki!

 

@wismat:wymieszać zdjęcia w odpowiednich proporcjach czy to w pix

 

 jak to się w Pix miesza? W PS znam pracę na warstwach.. a w Pix też tak można?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachęcam Cię do użycia tego do wszelkich operacji mieszania w Pixie:

 

https://youtu.be/j14lPwcNeeo?si=8Kwu-RNITKGKC95l

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Mariusz Świętnicki napisał(a):

No proszę...,  a z Polski jest to prawdziwy Święty Graal, biorąc pod uwagę szerokość geograficzną i warunki meteo jakie mamy w czasie okna fotograficznego dla tego obiektu.

 

@Mariusz Świętnicki masz rację... dlatego ten materiał zbrałem podczas ferii na Teneryfie 🙂 

Takie malutkie marzenie spełnione 🙂 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę ględzenia będzie (z góry przepraszam za zanudzenie, jeśli....)... ale jakoś poczułem potrzebę uzewnętrznienia.

 

To jest tak, że są takie.. hmm... momenty życia? Czasy? Przypadki? Okoliczności?

W każdym razie, tak się zdarza, że coś nam się zamarzy, pragnie, chce. 

I czasami to się "wydarza". Mnie się ten Delfin tak "wydarzył". 

 

I powiem szczerze, sprawiło mi mnóstwo frajdy robienie go. Cieszyłem się, "jak dzieciak z lizaka". 

Bałem się obróbki, booo... no cóż... wciąż się uczę i mam się w tej kwestii za amatora.

Ale podjąłem rękawicę i zrobiłem ile mogłem. I to marzenie się spełniło.

Teraz spełnia się dodatkowo, bo dużo z Was, których mam za niedościgłych ekspertów, zostawiło swoje "lajki". 

Yhmmm... smakują wybornie i bardzo za nie dziękuję.

 

Wiem, że są wśród nich takie "a masz!", "a niech Ci będzie", "a obiekt fajny i mógłbyś lepiej...", "ale...".

Dla "astroszczeniaka" to pyszne czekoladki 🙂

Baaardzo dziękuję! Uskrzydlają i mówią: "widzimy, obserwujemy, dopingujemy".

 

NIe jestem "pustym blondynem" (mam nadzieję), który na to tylko liczy... iii... jest mi przyjamnie, że czasem (często?) komuś chce się napisać jakiś... drogowskaz?

Dziękuję, że to robicie. Bardzo sobie to cenię i pomaga mi to rozwijać swój skromny warsztacik.

Czasem lepiej, czasem gorzej... ale (mam wrażenie... i nadzieję...) do przodu.

 

Wielu z Was jest moimi idolami w obróbce. Wielu podziwiam, wielu dopinguję.

Dzięki, że ta społeczność pozwala się rozwijać.

 

To przyjemne hobby, którego nie zabijacie swoją eksperckością... ale pozwalacie wzrastać.

Jeśli to czytasz - to było właśnie do Ciebie 🙂 

Dziękuję!

 

Posiedziałem dziś i popróbowałem Waszych wskazówek...

czuję, że chyba teraz "mój Delfin" jest już lepszy (w moim odczuciu).

Dziś tak go "czuję". Możliwe (z pewnością), że nie tak dobry, jak Twój.... ale ten jest mój 🙂 ...i jestem pewien, że następny, będzie jeszcze bardziej... dzięki Tobie 😉 

 

Astrobin: https://www.astrobin.com/0wrkr7/

 

SH2-308_(Dolphin)_g120_-10C_194x300s_ALPT_TEN_B5_02_2024.thumb.png.f53661b4954e8108c038d77c84dab243.png

Edytowane przez mstaniek
  • Lubię 4
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, mstaniek napisał(a):

 

No to wbiłeś gwoździa 😇

Sam porównaj. W ostatniej tak poleciałeś z algorytmami że pojawiły się artefakty. W pierwszej jest więcej szumu ale zachowałeś umiar w procesowaniu mgławicy.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.