Skocz do zawartości

Czy będzie konkurencja dla AsiAir ?


Rekomendowane odpowiedzi

W sklepach astro pojaiwia się informacja o nowym produkcie: AstroStation Smart Device ToupTek

 https://artesky.it/it/touptek-astro/computer-/6832-astrostation-smart-device-touptek.html

 

Ciekawe czy podobnie jak produkt ZWO zamkną się na innych producentów kamer czy będzie szeroki wachlarz produktów. Wiem że jest Astroberry ale trochę mnie denerwuje zamykanie się na innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Miesilmannimea napisał(a):

Oby :) Konkurencja czyni cuda :)

Okaże się, że po kolejny updejcie firmweru nagle AsiAir działa z wszystkim a nie tylko ZWO :)

Wrzucisz na stronkę gdzie znaleźć te informacje t.j. z czym teraz działa, ewentualnie co jest wymagane aby zadziałało ?
Nie mam specjalnych wymagań, niech się sparuje z Lodestarem do guidowania i tyle od nich potrzebuje.

Edytowane przez MaPa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, dobrychemik napisał(a):

Czy ToupTeK jest w stanie dorównać ZWO jakością oprogramowania? Macie w tym względzie jakieś własne doświadczenia?

Na dzień dzisiejszy to ciężko sprawdzić bo to nowość i mało co jest o tym informacji, a testów kompletnie brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, dobrychemik napisał(a):

Czy ToupTeK jest w stanie dorównać ZWO jakością oprogramowania? Macie w tym względzie jakieś własne doświadczenia?

 

Hehe to zabawne mówić o jakości oprogramowania skoro ZWO jawnie ukradła i przywłaszczyła sobie kod z otwartego oprogramowania.

Można sobie o tym poczytać np. tutaj:

https://www.indilib.org/forum/development/10380-asiair-and-opensource-software-licences.html?start=24#92318

 

Nie wiem, jak ostatnie postępy w sprawie ale ogólnie czeka ich poważny problem prawny i oczekuję, że skończy się na tym, że otworzą swoje standardy.

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Gość na chwilę napisał(a):

Jest kilka innych urządzeń które nikogo nie ograniczajà: Stellarmate czy Eagle od PrimaluceLab. Droższe ale uniwersalne 

Robiłem podejście do stellarmate jakiś czas temu z myślą o sterowaniu ze smartfona ale się poddałem. Nie byłem w stanie doprowadzić tego do działania i finalnie przeszedłem na AsiAir. Widziałem że od tego czasu było kilka aktualizacji aplikacji więc może teraz jest lepiej, ale wiem że wtedy dużo osób miało problemy z działaniem i stabilnością Stellarmate (jednej nocy działało a następnej już magicznie nie itp.)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 hours ago, astro4u.net said:

W sklepach astro pojaiwia się informacja o nowym produkcie: AstroStation Smart Device ToupTek

 https://artesky.it/it/touptek-astro/computer-/6832-astrostation-smart-device-touptek.html

 

Ciekawe czy podobnie jak produkt ZWO zamkną się na innych producentów kamer czy będzie szeroki wachlarz produktów. Wiem że jest Astroberry ale trochę mnie denerwuje zamykanie się na innych.

A nawiasem to jak patrzę na zdjęcie to niczym się nie różni od: https://shop.astrojolo.com/astrolink-4-computers/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie dawno przeszedłem na Stelarmate.. jeszcze nie mam na tyle doświadczenia żeby coś szerzej powiedzieć bo pogoda jest jaka jest. Ale po kilku testach jest jak najbardziej w porządku. Co do stelarmate w tym projekcie widać że komuś na tym zależy, prężnie to rozwijają, tak samo apke. Systematyczne aktualizacje w których usuwają problemy, jak i coś dodają nowego.

FB_IMG_1708584016428.jpg.19d4511fb79a74467251880695d3dac6.jpg

 

Prężnie też działa ich strona na FB no widać że to nie jest martwe.

https://www.facebook.com/stellarmate

 

Co do Touptek, ja po dziś dzień jak słyszę o tej firmie to mam ochotę się napić..  nie oceniam może tam się coś poprawiło. Ale jeżeli, oni tak technicznie jak i softwerowo zaprojektowali to swoje pudełko jak robią kamery to im nie wróżę przyszłości. U mnie leży w budce ich produkt i nie wiem czy mam zupę z tego ugotować czy co..

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minutes ago, tex88 said:

Piramidy również powstały bez kontaktu między cywilizacjami. Chyba, że nic nie sugerujesz 😁

Nie, nic nie sugerowałem. Generalnie dziwię się, że jest tak mało gotowych alternatyw dla AA. Produkt Jolo na moje prezentuje się wyśmienicie. Do wyboru Windows i RasPi, zasialnie 10A, kontroler focusera. Gdybym nie miał swojego miniPC bym się skusił.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, tomekL napisał(a):

Dodał bym jeszcze NINA, w dodatku darmowa.

PrimaluceLab Eagle to przede wszystkim komputer a nie oprogramowanie. Komputer , który pełni jednocześnie role huba dla USB oraz dystrybutora zasilania. Każde z wyjść jest monitorowane ( także zasilania) i aplikacja wyświetla te dane w fajnej wizualizacji. Jakie oprogramowanie tam zainstalujesz takie będziesz miał . OS WIndows 10 i wyżej. Wiem o takich dwóch pracujących w Polsce - bez zarzutu się sprawują. Wszystko w pancernej obudowie i ze złączami które śmiało zaliczyłbym co najmniej do klasy industrial.

Oczywiście steruje tym co do niego podłączymy czyli np. kopułą lub dachem też.

Edytowane przez Gość na chwilę
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co drugi z Was siedzi w branży IT, więc kwestie gmerania w systemach, sterownikach i cholera wie w czym jeszcze nie stanowi problemu. Natomiast dla mnie, człowieka spoza IT, AsiAir jest obecnie najlepszy, bo to samograj. Jest jak współczesny smartfon - dobrze działa od samego początku, bez uciążliwej walki. I właśnie dlatego AA odniósł sukces.

Edytowane przez dobrychemik
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minutes ago, Gość na chwilę said:

PrimaluceLab Eagle to przede wszystkim komputer a nie oprogramowanie. Komputer , który pełni jednocześnie role huba dla USB oraz dystrybutora zasilania. Każde z wyjść jest monitorowane ( także zasilania) i aplikacja wyświetla te dane w fajnej wizualizacji. Jakie oprogramowanie tam zainstalujesz takie będziesz miał . OS WIndows 10 i wyżej. Wiem o takich dwóch pracujących w Polsce - bez zarzutu się sprawują. Wszystko w pancernej obudowie i ze złączami które śmiało zaliczyłbym co najmniej do klasy industrial.

Oczywiście steruje tym co do niego podłączymy czyli np. kopułą lub dachem też.

Rozwiązanie , o którym piszesz to już inna półka. Jak się ma zdalny teleskop ileś kilometrów od siebie, to można o czymś takim myśleć ale ja dla siebie nie czuję potrzeby np. monitorowania tych wyjść. Z mojego punktu widzenia ważny jest soft, obsługa potrzebnych rzeczy (kamera, montaż, etc) i niezawodność. Jak na razie zero problemów z miniPC

 

38 minutes ago, dobrychemik said:

Co drugi z Was siedzi w branży IT, więc kwestie gmerania w systemach, sterownikach i cholera wie w czym jeszcze nie stanowi problemu. Natomiast dla mnie, człowieka spoza IT, AsiAir jest obecnie najlepszy, bo to samograj. Jest jak współczesny smartfon - dobrze działa od samego początku, bez uciążliwej walki. I właśnie dlatego AA odniósł sukces.

To nie takie proste mimo wszystko, żeby zbudować uniwersalne rozwiązanie obsługujące dowolny sprzęt, czyli takiego gotowca. ZWO się to udało z AA, nie da się tego ukryć. Co do uciążliwej walki, to w moim przypadku po prostu zainstalowałem sterowniki na miniPC i NINA ruszyła bez problemów. Może i kupiłbym AA ale nie obsługuje mojego montażu, taki mały minus.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej. AA jest ok pod warunkiem że masz sprzęt ZWO. A to nie wszystkich satysfakcjonuje bo to jednak taka  średnia półka. Ja też jestem fanem rozwiązań na miniPC podobnie jak Tomek. Stosuję tez zasadę - jak działa stabilnie to nie grzebać!

I bez przesady z komplikacjami - jak potrafisz zainstalować drukarkę do komputera to i kamerę i montaż podłączysz.

Edytowane przez Gość na chwilę
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio kupiłem od Jolo Astrolink4bee i jestem jak narazie mega zadowolony.

1. Można podłączyć każdą kamere,montaż nie musi to być od ZWO to moim zdaniem jest wielkim plusem.

2. Jest dużo portów 12v w tym jedno regulowane od 3V . I wiele innych złączy. 

 

Ja osobiście nie lubię być zmuszany do kupna osprzętu jednej firmy .

 

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, dobrychemik napisał(a):

Co drugi z Was siedzi w branży IT, więc kwestie gmerania w systemach, sterownikach i cholera wie w czym jeszcze nie stanowi problemu. Natomiast dla mnie, człowieka spoza IT, AsiAir jest obecnie najlepszy, bo to samograj. Jest jak współczesny smartfon - dobrze działa od samego początku, bez uciążliwej walki. I właśnie dlatego AA odniósł sukces.

Nie zawsze tak jest, ja musiałem w asiair kompilować jeden z sterowników bo fabryczny nie działał z onstep ¯\_(ツ)_/¯ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.