Skocz do zawartości

M 65 - Galaktyka spiralna w Tryplecie Lwa [test nowej kamery Player One Uranus-C Pro]


Tuvoc

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, Tuvoc napisał(a):

banding jest praktycznie nieistotny, bardzo prosty do usunięcia np. w Pixinsight

Z ciekawości, w jaki sposób sobie z tym radzisz? Bawiłem się ostatnio asi585 na krótkich ekspozycjach i faktycznie były widoczne poziome paski. To był raczej test na szybko, nie miałem darków i biasów (może to załatwi temat). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Detal zacny!

Powiedz proszę, czy przy twojej krótko czasowej technice stosujesz dithering? Może by było warto, tak co 60 klatek?

  • Lubię 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, spock napisał(a):

Z ciekawości, w jaki sposób sobie z tym radzisz? Bawiłem się ostatnio asi585 na krótkich ekspozycjach i faktycznie były widoczne poziome paski. To był raczej test na szybko, nie miałem darków i biasów (może to załatwi temat). 

W Pixinsight w skryptach jest taki - Canon Banding Reduction. Działa bez zarzutu. Czasami lepiej go zrobić na wersji bez gwiazd.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Herbert West napisał(a):

Detal zacny!

Powiedz proszę, czy przy twojej krótko czasowej technice stosujesz dithering? Może by było warto, tak co 60 klatek?

Tak, do niedawna robiłem to ręcznie ale ostatnio SharpCap zaimplementował taką funkcję. Niestety tutaj miałem problem z dryfem + ustawiłem za mały krok ditheringu. Mam świadomość tego bandingu na zdjęciu ;)

Edytowane przez Tuvoc
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie ciężko się tego dziadostwa pozbyć bez ditheringu!

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, spock napisał(a):

Jeszcze jedno pytanie. Czym robisz stack takiej ilości danych? Live stack w sharpcap czy jakoś inaczej?

Owszem robię live stack ale rzadko kiedy jest na tyle dobry aby na nim pracować. Zapisuję jednocześnie wszystkie klatki i później po selekcji stackuję w Sirilu lub Registax.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tuvoc napisał(a):

Owszem robię live stack ale rzadko kiedy jest na tyle dobry aby na nim pracować. Zapisuję jednocześnie wszystkie klatki i później po selekcji stackuję w Sirilu lub Registax.

Mam dokładnie to samo, live stack pokazuje czego się spodziewać a potem Siril dla najlepszych klatek. Czasami efekt z Sirila wychodzi znacznie powyżej oczekiwań nakreślonych przez live stack :)

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Herbert West napisał(a):

Powiedz proszę, czy przy twojej krótko czasowej technice stosujesz dithering? Może by było warto, tak co 60 klatek?

 

Też mam wrażenie, że dithering przydałby się. Poza tym podziwiam, ile można wyjąć z klatek 1 s. :)

 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, KrisJot napisał(a):

Wygląda zacnie. Dotychczas myślałem, że to typowy chip planetarny, a tu taki śliczny ds'owy rodzynek🙂.
@Tuvoc jakim Gain robiłeś? Czy Twoim zdaniem wersja nie chłodzona też nada się do przygody z DS (np małe planetarki)?

Dziekuję! Gain u mnie jest zazwyczaj na 70-80%. Co do kamery niechłodzonej to dokładnie taką miałem przed wymianą - https://home.agh.edu.pl/~stygar/astron/dso.html (zobacz w części "Lucky Imaging Technique").

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.