Skocz do zawartości

Zakup Lunta w USA


Rekomendowane odpowiedzi

Czesc.

Jestem zainteresowany zakupem Lunta 80mm z prostym filtrem B1800, wyciagiem R&P i dodatkowym modulem stack (DS) - info w screenie.

 

Wg wyceny ze strony producenta to ok 7000$.

 

Na PLNy + VAT 25% wychodzi ok 35000.

 

W polskich sklepach za 35-36k mozna kupic Lunta 80 w powyzszej specyfikacji ), ale bez DS. 

 

Wg polskich sklepow moduł double stack jest wart ok 12000zl, wiec dostajemy go za free zamawiajac z USA.

 

1. Jak to widzicie?

2. Czy dobrze policzylem VAT?

3. Czy moje wyliczenia sie zgadzają? 

4. Czy ktos z Was podjalby sie ewentualnej pomocy dla mnie przy zakupie sprzetu na pokazy w @PTMAWarszawa?

 

Dziękuję za pomoc.

Tomek

 

Screenshot_20240704_153804_Chrome.thumb.jpg.d11d23f405a75d5e0414c9a8e8649598.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do ceny produktu w USA dolicz przesyłkę, potem dodaj 23% Vat od obu oraz na koniec cło. To ostatnie nie pamiętam coś około 3-5 %, trzebaby zerknąć w aktualne tabele. Najlepiej kupić na firmę jeśli ktoś jest na wacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tayson Załóżmy, że kurs dolara wg. NBP w dniu odprawy to 3,9784PLN (taki jest akurat dzisiaj) i koszt przesyłki to ~$200, a cło to 3%, wyjdzie:

(($7021+200)*3,9784)*1,23)*1,03=36396PLN

 

Jeżeli zapłacisz dzisiaj i powiedzmy, że Paczka przyjdzie za ~3mce. W międzyczasie złotówka poleci 20% w dół, to VATu i cła zapłacisz w złotówkach o 20% więcej. Bo liczy się kurs z dnia odprawy. Także przy dłuższych czasach oczekiwania jest trochę ryzyko/niepewność kursowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, zakup bezpośrednio z Lunta nie jest realizowany do Polski. Serwisowałem niedawno znajomemu i potrzebowałem wymienić oring oraz filtr w kątówce (powszechnie znana sprawa zmętnienia). Nawet przy takiej drobnicy mieszczącej się w kopercie wskazywano do kontaktu sprzedawców w Polsce lub sąsiadów zza Odry.

Warto przemyśleć, co napisał Mateusz. Drogą prywatną zakupiłem własny egzemplarz i była to najbardziej opłacalna forma zakupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, KrisJot napisał(a):

Nie wysyła do Polski.

A może wysyłka przez specjalistyczną firmę?

https://carrierwise.com/pl/kalkulatory/paczki

lub

https://doma.com.pl/zakupy-w-usa-i-wysylka-do-polski/

 

Należałoby przekalkulować opłacalność ale ceny dość niskie przy opcji transportu morskiego. Zresztą takich firm jest sporo w USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.