Skocz do zawartości

Grzybobranie


Rekomendowane odpowiedzi

Od ponad 30-tu lat zbieram grzyby. Dzisiaj wybrałem się z córką do puszczy noteckiej na grzyby. Takiej ilości grzybów dawno nie pamiętam. Od dwóch godzin siedzimy z córką i obieramy grzyby. Jesteśmy w połowie roboty. Większość to podgrzybki, borowiki, kozaki i maślaki. Zapowiada się naprawdę grzybna jesień. Zeby tylko jeszcze trochę popadało bo w lesie zaczyna się robić suchu.

 

Pozdrawiam wszystkich grzybiarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Ostrowiku tony grzybów. Krótki wypad do lasu owocuje pełną siatką ogromnych kozaków, prawdziwków i podgrzybków. Po trzech dniach pobytu przywiozłem sporą ilość suszonych, a teraz

na patelni dochodzą właśnie świeże egzemplarze duszone z cebulką, masełkiem i śmietaną :)

 

Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wracając z Zakopanego autostradą Częstochowa - Warszawa, będąc w potrzebie zatrzymałem się na poboczu. W tamtejszym lasku jest naprawdę olbrzymia ilość prawdziwków! Razem z rodziną podczas 15 minut grzybobrania znaleźliśmy 15 dorodnych pradziwków, co daje jeden prawdziwek na minutę! Problemem było tylko to, gdzie je wszystkie zapakować. W nocy piekarnik chodził non-stop, a przez dzisiejszy upalny dzień wszystkie się ładnie wysuszyły na balkonie :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczęściarze. Dwa tygodnie temu byłam w Myślenicach i tam niedaleko domków wypoczynkowych jest dosyć pokaźny lasek. W tym roku pusto. W zeszłym to było tego tyle, że przejadły mi się grzyby w każdej postaci. Ale teraz zjadałabym jajecznicę z grzybami :rolleyes:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
:glodny: Kilka dni temu też się obłowiłem. 5kg w ciągu dwóch dni. Niestety nie tak różnorodne - prawie same podgrzybki i symboliczna ilość kanii i opieniek. Znalazłem też parę muchomorów czerwonawych, ale nawet nie zbierałem, bo i tak skończyłyby za oknem. A szkoda, bo ponoć są pyszne :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze w tym roku nie byłem na grzybach ale od poniedziałku urlopuje więc okoliczne koszalińskie lasy postaram się spenetrować. Skoro u Was są to i tu powinny być. Strasznie narobiliście mi smaka, już widze patelnie z jajecznicą na grzybkach.... :banan::glodny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Panie i Panowie, sezonc się zaczął :) Dzisiaj rano uzbierałem prawie całą reklamówkę grzybasów, sporo prawdziwków, do tego maślaki, trochę kurek i podgrzybków. Sosik przepyszny :glodny:

 

<_< PS Wczoraj wieczorem trafiłem w lesie na grupkę sześciu pięknych prawdziwków. Nie miałem jak ich zabrać, więc przysypałem liśćmi i patykami, tak na wszelki wypadek, w nadziei że spokojnie skroję je dzisiaj rano. Po robocie pojechałem prosto do lasu, wchodzę na górkę, patrzę, a tam jakiś koleś kroi "moje" prawdziwki!!!

"Pacz pan jakie prawdziwki!!! Ktoś sobie przysypał patyczkami, żeby nie było widać hłehłehłe"... Myślałem, że go zaszlachtuję kozikiem :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.