Skocz do zawartości

TURCJA 29.03.2006 - Zaćmienie Całkowite


mardo

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
Czy wie ktoś jak jest z przejazdami przez Bosfor? ........ jakies utrudnienia?

Dość szeroki i głeboki kawałek wody jak na samochód :)

 

PS.gdzie dokladnie zamierzacie obserwowac ?

Ile osób jedzie ?

 

 

 

 

Pozdr

DaVe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wie ktoś jak jest z przejazdami przez Bosfor? opłaty, jakies utrudnienia?

 

 

Stambuł jest bodaj jedynym miastem na świecie, które leży na dwóch kontynetach (Europa i Azja) Bosfor jest cieśniną, która oddziela te dwa kontynenty. W Stambule są dwa mosty, którymi mozna przejechać z jednej części do drugiej oraz promy. Czy przejazd mostami jest płatny tego nie wiem bo przepływałem promem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dość szeroki i głeboki kawałek wody jak na samochód :)

 

PS.gdzie dokladnie zamierzacie obserwowac ?

Ile osób jedzie ?

Pozdr

DaVe

 

 

zamierzam sie osadzić blisko Side. Chciałbym poobserwować wśród ruin żeby nadać romantyzmu zjawisku :D albo chociaż na jakiejś fajnej plaży. Dokładną miejscówke znajde na miejscu.

 

Może wymienimy kontakty wszyscy ktorzy beda w okolicy, to na miejscu bedziemy mogli sie zebrac w wieksza grupke :banan:

 

A po zacmieniu ostudzic emocje :Beer:

 

Niedaleko na wschód od Side jest duży Kamping. Mma plan zeby sie tam zatrzymac, jezeli nie wypali to bedziemy szukac hoteliku w okolicy.

 

Wybieram się ze znajomymi z Kołobrzegu (studenci w Wawie), jedzie samochód czyli 5 osób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to współczuję ale rozumiem, że studenci tną koszty na max. Podaj numer komórki to zadzwonię w Side, mój masz w stopce.

 

 

:helo: ano pewnie :) ale na szczęście to combi.... :szczerbaty:

Koszty to raz, a spontaniczna podróż z przygodami to 2.

 

 

Jechałem juz w 5 osób do Rzymu i z powrotem, do Wilna i Budapesztu. Tragedi nie ma :rolleyes:

 

 

ps. jak jest z gniazdkami sieci elektrycznej i napieciem? Tzn czy trzeba by kupic jakąś przejściówkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co mi wiadomo, to nie. Nasze wtyczki powinny pasować. Nigdy nie miałem problemów z elektrycznościa, aczkolwiek gdzieś mi się obija po głowie wzmianka z jakiegoś b. starego przewodnika,że gdzieniegdzie wystepowały instalacje na 110 zamiast 220V, ale to chyba taki techniczny odpowiednik mamuta lub potwora z Loch Ness i nigdy się z tym nie spotkałem. Pozdrawiam

-Jarosław

P.S. Co prawda podłaczałem do gniazdek głownie grzałke elktryczna, ale myślę, że ładowarka do cyfry i komorki zadziała :rolleyes: Nie wygladało na to, aby czas gotowania był 4 razy dłuższy zgodnie ze wzorem U^2/R :ha: Dla pewności można zerknąć do Pascala w księgarni, bo w Bezdrożach, które mam pod ręką, nie znalazłem nic o zasilaniu, co samo w sobie coś mówi.

Edytowane przez Jarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idąc sobie dziś do centrum zatkało mnie gdy natknąłem się na taką ofertę. :helo:

 

 

zaćmienie.jpg

 

Po rozmowie z właścicielem dostałem dokument który Wam przekazuję.

 

zaćmienie_oferta.zip

 

Tak więc wszyscy którzy chcieliby jeszcze wyjechać ( polecieć) na zaćmienie to może ostatnia okazja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jet Touristic to duża firma obsługująca właśnie min. Turcję. Ich propozycja wyjazdy do tego kraju wraz z możliwością zobaczenia zaćmienia pojawiła się już dosyć dawno temu, jeśli mają wolne miejsca to zdecydowanei polecam. Ceny do wyboru a okazja jest niebywała.

 

Nie mniej myślę, że atomsfery z naszej podróży nie będą w stanie powtórzyć, co nie Darek :) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idąc sobie dziś do centrum zatkało mnie gdy natknąłem się na taką ofertę. :helo:

zaćmienie.jpg

 

Po rozmowie z właścicielem dostałem dokument który Wam przekazuję.

 

zaćmienie_oferta.zip

 

Tak więc wszyscy którzy chcieliby jeszcze wyjechać ( polecieć) na zaćmienie to może ostatnia okazja.

Właśnie tym się wybieramy ze znajomymi. Dziewięć dni, przelot, hotel, żarcie, wszystko za 1200 zł. Dla mnie bomba, chociaż nie lubię organizowanych wyjazdów, ale czego się nie robi dla zaćmienia. Lecą dwa samoloty z Warszawy (w sumie ponad 300 miejsc). Węgierska linia Malev, full profesional, przynajmniej w teorii. Za dopłatę ok. 450zł czterodniowa wycieczka autobusowa do Kapadocji i "innych ciekawych miejsc". Jak ktoś jest chętny to niech się spręża, mogą jeszcze być wolne miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idąc sobie dziś do centrum zatkało mnie gdy natknąłem się na taką ofertę. :helo:

zaćmienie.jpg

 

Po rozmowie z właścicielem dostałem dokument który Wam przekazuję.

 

zaćmienie_oferta.zip

 

Tak więc wszyscy którzy chcieliby jeszcze wyjechać ( polecieć) na zaćmienie to może ostatnia okazja.

 

 

Co to za plik? bo nie moge tego niczym otworzyc..... moglbys go zapisac w jakiejs przysfajalnej formie?

jakbym mogl poprosic to na mail@flate.org

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze! A my się musimy bujac do Lipska na samolot :angry:

 

W momencie kiedy podjęliśmy decyzję o wyjeździe do Turcji (było to zaraz po zaćmieniu obrączkowym w Hiszpanii) neistety żadne biuro w Polsce nie oferowało wakacji w Turcji w tm okresie. Co gorsza w TUI miejsc wcale nie było już za dużo, nie w hotelu ale w samolocie. Nie chcąa ryzykowac i czekać zrobiliśmy rezerwację, a później opjawiły się inne opcje.

Ale nie ma załego co by na dobre nie wyszło, bo wspólna podróż do Lipska może przecież być bardzo wesoła :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.