Skocz do zawartości

Sejm 2005


Rekomendowane odpowiedzi

No i jak się wam podobają wyniki?

Jak by na to nie patrzeć to zgodne są z przedwyborczymi przewidywaniami ośrodków badających opinię publiczną.

Uważam, że dobrze się stało iż zwycieżyło PiS (chociaż sam głosowałem na PO). Uważam także,że lepiej by było aby PO nie wchodziła do rządu, a PiS próbował stworzyć rząd z LPR-em i Samoobroną. Uważam tak bo róznice programowe pomiędzy PiS-em i PO są zbyt duże, a PiS-owi bliżej jednak do LPR i S. Jeżeli PO wejdzie do rządu braci Kaczyńskich to będzie początek końca dla tego ugrupowania.

Myślę także, że wyniki wyborów zwiększają szansę Tuska na prezydenta w pierwszym terminie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że PiS i PO powinny stworzyć koalicję i utworzyć rząd. Silny i stabilny rząd, który naprawi to, co w Polsce zostało zniszczone przez czerwonych. I będzie w stanie pociągnąć do odpowiedzialności tych, którzy bezczelnie łamali prawo i wykorzystywali swoją pozycję dla prywatnych celów.

To jest szansa na mądre i odpowiedzialne rządy.

Dla mnie nie jest ważne, kto wygrał (mając na myśli oczywiście PiS i PO), ale kto przegrał. Sukcesem tych wyborów jest niski wynik formacji post-PZPRowskich (SLD i Samoobrony). Choć dla mnie i tak za wysoki.

Zgadzam się również z tezą, że prezydent z PO wprowadził by pewną równowagę do układu PiS i PO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupio sie przyznać ale po raz pierszy w historii ( od kiedy mam prawo głosu ) nie poszłem na wybory, zdajac sobie w 100% sprawe tz tego konsekwenci.

powód tej decyzj w sumie jest jeden przestałem w cokolwiek wieżyc cokolwiek panowie kandydujący staraja sie na obiecać.

napisze krótko w kampaniach partie zniżyły sie do dna ,wszystkie podpierały sie biedą, wyzyskiem itd a status naszego społeczeństwa podnoszą ludzie bogaci( a tu zrobili sie same JANOSIKI)

tak naprawde jako pracownikowi w branży prywatnej zarobki sie obniżyły ceny podniosły, a pracy przybyło na podwujne stanowisko.

 

polityka ma duży wpływ na nasze życie, moim zdaniem musi naprawde sie postarać aby odzyskac zaufanie społeczeństwa.

co do wyników nie ma sie czym podniecać tutaj trzeba sie dogadać i do roboty a swoje chore ambicje i dume trzeba sobie schować.

k........ prubowałe przekazac swój punkt widzenia chyba sie mi częściowo udało :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że PiS i PO powinny stworzyć koalicję i utworzyć rząd. Silny i stabilny rząd, ... I będzie w stanie pociągnąć do odpowiedzialności tych, którzy bezczelnie łamali prawo i wykorzystywali swoją pozycję dla prywatnych celów.

To jest szansa na mądre i odpowiedzialne rządy.

 

Benedykcie, widzę że dzisiaj masz optymistyczne spojrzenie na świat (Polskę). Ja nawet po obejrzeniu meczu naszych dziewczyn i ich wspaniałym zwycięstwie nie wierzę ani w silny i stabilny rząd, ani w mądre i odpowiedzialne rządy. W końcu żyjemy w Polsce i polskie piekiełko musi trwać :(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyt :To jest szansa na mądre i odpowiedzialne rządy.

Ci ludzie juz byli . Ich madre rzady to oprocz sprzeczek, klotni, jak wiecej sciagnac kasy .

Agencje rzadowe kto powolywal?

Licze na to , ze beda sie tak spierac , zajmowac soba, ze na wiecej nie bedzie czasu .

Inaczej znowu przykreca .

 

U żłoba każdy robi to samo niezaleznie co wczesniej gadal . :Beer:

Edytowane przez zbig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedobrze , niska frekwencja i zbyt wysokie wyniki PSL , Samoobrony i LPR . Oddałem trzy głosy na PO namawiając na wybory brata i żonę . Niestety przegraliśmy 3x15 w podatkach co było by motorem napędowym gospodarki .

 

PSL jak zwykle będzie handlował głosami za stołki , niedobrze .

 

Czekam z niecierpliwością na oficjalne wyniki i liczę że PO+PiS zdobędą większość konstytucyjną co da im możliwość swobodnego rządzenia i wzięcia na siebie odpowiedzialności nie oglądając się na opozycję .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cala nadzieje szlak trafil. Rece opadly...

 

Wg mnie scenariusz jest taki: przez najblizsze 4 lata ta "pseudo koalicja z rozsadku" bedzie non stop sie klocic. W tym czasie SLD ze wsparciem Kwacha odrodzi sie jak feniks z popiolow. Wynik wyborow wskazuje, ze Olejniczak juz kupil obywateli. Wystarczy wydac kilkadziesiac mln zl i juz jest wiara. Niby Miller odstawiony, obrazony, etc. a widzieliscie kogo pokazywali w sztabie SLD? Zenada...

 

Szkoda gadac, ale nic z tego nie bedzie. Jezeli uda im sie tylko utrzymac ten status po SLD to i tak bedzie cud.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z Adamem. Uwazam, ze najblizsza szansa na lepsze wyniki bedzie za 8 lat, choc istnieje nikla nadzieja ze sie pokluca i beda przyspieszone wybory. Moim zdaniem PO nie powinna wchodzic do koalicji, jesli nie ma szans na podatek liniowy - w koncu to byla ich jedyna istotna obietnica. Niestety pewnie pociag do stolkow zwyciezy. A w ogole to dramatem polskiego spoleczenstwa jest to, ze tydzien kampani wyborczej jest wiecej wart niz kilka lat obserwacji dzialan przedstawicieli kazdej z partii.

A moglbyc taki piekny dzien: Zlotka dalej zlotkami, Stal Rzeszow wrocila do ekstraligi zuzlowej. Wszysko jak zwykle zepsula ta polityka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na miejscu PiS-u wycofał kandydaturę Kaczyńskiego z walki o prezydenturę i przekazał głosy na Tuska. Postawili by w ten sposób platformę w bardzo nieciekawej sytuacji, a nic nie tracą bo szanse Kaczyńskiego i tak są niewielkie. Nie wiadomo nawet czy teraz Borowski nie wysunie się na drugą pozycję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli nie ma szans na podatek liniowy - w koncu to byla ich jedyna istotna obietnica.

 

Nie do końca. Wprawdzie Platforma nie eksponowała tego w trakcie walki wyborczej ale jednak chcieli by dośc zasadniczo przebudować Państwo: likwidacja senatu, zmniejszenie liczebności sejmu, okręgi jednomandatowe, ograniczenie imunitetów. Niestety aby to przeprowadzić potrzebna jest większośc konstytucyjna. Pomysłem Platformy aby operacja zmiany konstytucji się udała jest rozpisanie referendum w tych kwestiach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postulat z likwidacja senatu od co najmniej 8 lat pojawia sie w obietnicach zwycieskich ugrupowan. Ciezko jednak zlikwidowac senat gdy ma sie w nim ponad 70%. Tak samo ciezko wprowadzic okregi jednomandatowe, ktore jak wiadomo silnie preferuja ugrupowania o wiekszym poparciu. Przeciez zgodnie z regula "czteroletniego wahadelka" nie ma sensu schodzic do glebszej opozycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postulat z likwidacja senatu od co najmniej 8 lat pojawia sie w obietnicach zwycieskich ugrupowan. Ciezko jednak zlikwidowac senat gdy ma sie w nim ponad 70%. Tak samo ciezko wprowadzic okregi jednomandatowe, ktore jak wiadomo silnie preferuja ugrupowania o wiekszym poparciu. Przeciez zgodnie z regula "czteroletniego wahadelka" nie ma sensu schodzic do glebszej opozycji.

 

 

Nie przypominam sobie aby AWS chciała likwidować senat ale mogę nie pamietać. SLD napewno to obiecywała, a jak spełniła obietnice to wszyscy wiedzą. Wprawdzie tak jak napisałem wcześniej aby przeprowadzić likwidację senatu to trzeba zmienić konstytucję, a SLD nie miała większości konstytucyjnej. Jednak nawet nie próbowałą tego zrobić. Natomiast jak w tym temacie postąpi PO to zobaczymy. Jezeli nawet nie spróbuje to skończy jak SLD, a ster przejmie szalony Andrzej

 

Teraz kiedy spływają bardziej oficjalne wyniki cieszy porażka pięknego Romana, a martwi spore poparcie dla szalonego Andrzeja. Oczywiście wypowiadam się za siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PO nie ma wyjścia. Dała słowo, że wejdzie do koalicji i zrobi to również z tego powodu, że kolejnych 4 latach w opozycji nie przetrwa. Ale nie widzę jak miałaby realizować swój plan. Może zostać po tej koalicji w sytuacji podobnej do sytuacji UW po koalicji z AWS, czego nie życzę.

 

Arogancja Rokity rozwali każdą partię. Krakusy tak mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mówił Janusz Korwin-Mikke: "Jeśli jeszcze raz zagłosujecie na tych złodziei, sami będziecie sobie winni"

 

I stało się <_< .

 

Z koalicji PO PIS niestety nic nie wyjdzie, a nawet jak się dogadają, to dla nas oznaczać będzie tylko podwyżkę podatków. Wydatki rosną a ciąć ich PIS nie pozwoli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydatki rosną a ciąć ich PIS nie pozwoli.

 

 

Na straży wydatków (deficytu budżetowego) stoi konstytucja RP. Wewnętrzne zadłużenie Polski jakie odziedziczamy po SLD praktycznie nie pozwala zwiększyć deficytu. Nowy rząd jaki by nie był będzie zmuszony ciąć ostro wydatki i zwiększać wpływy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy rząd jaki by nie był będzie zmuszony ciąć ostro wydatki i zwiększać wpływy.

 

Ale zwiekszanie wplywow do budzetu to wlasnie zwiekszanie opodatkowania.

Skoro calkowity wolumen tych wplywow bedzie wyzszy do poprzedniego.

To zabranie kolejnej porcji krwi z krwioobiegu i tak juz slabego i coraz bardziej slabnacego organizmu...

 

Raczej nalezaloby radykalnie ciac wydatki i nie zwiekszac przy tym wplywow, aby w nastepnej

fazie obnizyc podatki i ponownie ciac wydatki itd, itd. zmniejszajac coraz to bardziej wplywy

do budzetu a zwiekszajac wplywy a raczej pozostawiajac coraz wieksza sume podatnikowi

zrabowana z kieszeni podatnika.

 

:Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.