Skocz do zawartości

Mgławica Velociraptor


.zombi.

Rekomendowane odpowiedzi

To jest to, jestem Twoim fanem, perfekcyjnie podejście do tła, detalu, szumu, gwiazdek, wszystko z odpowiednim umiarem:)

 

No Szymek naładowałeś mi akumulatory na resztę projektu a teraz będzie już tylko pod górkę ;) Mam również nadzieję że piszesz ogólnie bo ta akurat fotka była właściwie gotowa po samym DDP i faktycznie trzeba było się pilnować żeby jej nie spasteryzować - 31x1200 z F3.6 robi swoje.

 

To jasne mgławice - można sobie pozwolić nawet w tak mało sprzyjających warunkach. Jedna rzecz - bardzo dobra przejrzystość pomagała.

 

Może przejrzystość i była ale za to turbulencje były na pewno - uspokoiło się dopiero trzeciego dnia w czasie zbierania ostatniej klatki na 10 min. Wizualnie wyraźne halo od księżyca sięgało Gamma Cygni a księżyc kolejno miał 94%, 88% i 79%

 

Jak ja bym chciał wreszcie robić takie foto! Jakiego sprzętu używasz zapytam z ciekawości?

 

W ferworze zapomniałem dopisać - ST8300M, FSQ f/3.6 ale się nie przerażaj - ważne aby:

- robić od 30 do 35 dobrych klatek - ostrych i niepojechanych

- czas naświetlania powinien być jak najdłuższy momentem granicznym jest przepalenie obiektu

- do fotek zawsze robić dobre flaty (warto zainwestować w flatownice), biasy i darki jeżeli masz pojaśnienia termiczne na matrycy lub artefakty - jeżeli nie to dithering wystarczy

 

Jeżeli zbierzesz taki materiał to gwarantuje sukces, gdyby były problemy z obróbką to pomogę ;)

 

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzymam za słowo :)

Jaki jest Twój przepis na dobrego flata?

 

Bardzo generalnie - flaty robiłem na ścianę, na LCD, na niebo ale flat powinien być łatwo dostępny a światło docierające do matrycy musi mieć pełne spektrum dlatego teraz używam flatownicy Aurora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystając z kilku dziur w chmurach udało mi się wczoraj złapać trzy magiczne klatki SII i złożyć na szybko wersję SHO którą umieszczam w pierwszym poście.

Fotka ma naturalne kolory palety SHO bez manipulowania poszczególnymi kanałami.

Edytowane przez .zombi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby wyczerpać temat do pierwszego posta dołączam tzw. wersję pokolorowaną. Ponieważ ta technika wymaga dobrego materiału to myślałem że się nie uda a jednak coś tam wyszło. No i teraz się zastanawiam czy jeszcze dogrywać czy już się przerzucić na coś innego ?!

 

IC5068_ICO.jpg

 

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci się udało pozbyć tych niebieskich obwódek widocznych na drugim zdjęciu ?

 

Bicolor i tradycyjne SHO było robione na szybko bez usuwania gwiazdek - na bicolor wcale ich nie ruszałem a w SHO zdejmowałem tylko obwódki magnety. Do ostatniego zdjęcia trzeba już było się przyłożyć tzn - kolor jest składany na na klatkach z usuniętymi gwiazdkami, sztuczna luminancja jest zrobiona na Ha z gwiazdami + SII,OIII bez gwiazd i to dopiero złożone w całość - obwódki nie mają prawa powstać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za pozytywne komentarze oraz wszystkim za plusiki !

 

 

Osobiście popracował bym jeszcze obszarowo nad kontrastem i dynamiką mgławicy.

 

Dzięki Bogdan ;) Jeżeli chodzi o dynamikę i kontrast to się stracił przy blurowaniu koloru, L również trzeba było wygładzić bardziej pod taki słaby kolor - najbardziej dało mi popalić SII którego miałem tylko trzy klatki ;)

Mam już nowy obiekt w głowie i mimo tego że trzeba by było podopalać to jednak odpuszczam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.